Další platformy

Digi TV na českém trhu

Digi TV

Koncem srpna 2006 dala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zelenou digitální satelitní placené televizi Digi TV na českém trhu. V praxi začala bojovat o abonenty bojovat s konkurenčními satelitními službami.

Digi TV začala nabízet své produkty začátkem září, krátce po souhlasu RRTV. Bezplatná telefonní linka, kde je možné si službu objednat, je v provozu od druhé poloviny srpna 2006. První montáže zařízení Digi TV se realizovaly začátkem září.

V základní programové nabídce Digi TV pro Českou republiku nechybí programy České televize, tj. ČT1, ČT2, ČT Sport a ČT24, komerční kanály TV Nova, Prima, Prima Cool, Nova Cinema a TV Barrandov. Tahákem Digi TV v Česku je sportovní kanál Digi Sport dostupný na satelitu exkluzivně v Digi TV. Základní nabídka dále obsahuje známé kabelové stanice Animal Planet, Cartoon Network, Discovery Channel, Discovery Science, TLC, Eurosport, Film+, AXN, Nova Sport, Universal Channel, Disney Channel, Minimax, MTV Europe, VH1, National Geographic, CBS Reality, CBS Drama, Spektrum, Sport 1, Travel Channel, Viasat Explore, Viasat History, Pro TV International a řadu dalších. Nabídka programů se postupně rozšiřuje.

Základní nabídka Digi TV pro Česko zahrnuje přes 60 programů.

Základní programová nabídka zahrnuje i specializované kanály Discovery Networks. V nabídce Digi TV pro ČR naopak chybí např. slovenský zpravodajský kanál TA3 či slovenské tématické programy TV Doma a JOJ Plus.

Instalace a aktivace objednané programové nabídky je zdarma. Digi TV vysílá svoji platformu na několika transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). Signál je kódován systémem Nagravision. Pro příjem je zapotřebí set top box od operátora, který je možné si pořídit za 1950,- Kč (vč. DPH) v případě Humax Digi, nebo jej splatit prostřednictvím 3, 6 nebo 12 splátek v průběhu roku. Druhou možností je získání boxu zdarma, pokud zákazník uzavře smlouvu na dobu minimálně jednoho roku.

Satelitní komplet skládající se ze set top boxu a paraboly je možné získat za 2480,-Kč (s přijímačem Humax). Uživatel jej může získat zdarma, pokud uzavře smlouvu na nejméně jeden rok.

Od září 2014 nabízí společnost Digi Česká republika alternativu pro příjem satelitní služby Digi TV. Společnost poskytuje externí přístupový CI+ modul DIGI Smart CAM, který pracuje ve většině moderních televizních přijímačů s integrovaným satelitním tunerem a rozhraním CI+.

Další informace o paketu Digi TV CZ