Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

Dnes se mi dostal do rukou tento levny prijimac, tak jsem byl zvedav, jak bude vypadat.
Co se tyce designu, tak ARIVA asi vypada taknejak "cisteji", ale SatElita nevypada taky spatne. Jinac je to takova slatanina Arivy 100/200. Displej z A.100, vybava (az na ovladac,ten je uplne jiny nez u Fergusonu, kazdopadne blizsi A.100) stejna jako A200. Rozmery, kryt pristroje a zadni panel jsou taky totozne s Arivami.
MENU pristroje je grafiky odlisne od FERGUSONU, ale kdyz jim prochazite tak zjistite, ze je to vlastne to same,,, Po zapnuti Vas uvita cestina a obraz v rozliseni 1080i/50Hz. Naladil jsem cvicne druzici A3, vlozil kartu Skylink, ale prijimac ji nerozpoznal. Takze jsem prehral FW na verzi 1.04B2* a vse jede,jak ma.... Zapisy overeny nemam, NEWCAMD klient makal bezchybne.
Tolik me prvni dojmy, ktere jsou zatim dobre - cena je prijemna, snad nesdedi po Arivach taky sve chyby,,,

HEZKY VECER

Nick1612
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 279
Odpověď v diskusním vlákně
 

Newcamd

Nemáš možnost vyzkoušet ten newcamd ze 2 a více serverů ??? Díky.

polulin
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

Ted mam aktivni jen server v AZBOXu, ale muzu jeste zapnout Phoenixe a testnout, ale asi to necham az na zitra ;-)

Nick1612
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 279
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

Díky. Ariva má (nevím, jak v posldením fw) problém, pokud je připojena na 2 a více serverů. Je aktivní vždy jen jeden. Více portů na jednom serveru zkousne.

polulin
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

Jestli mi to cas dovoli, tak to zitra testnu,,, I tu Arivu s poslednim FW.

AHOJ

Nick1612
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 279
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

O.K. Ještě jednou díky. Měj se.

polulin
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

také mi ji dnes Old21 dovezl..
nechci působit narcisticky, ale už mám těch levných strojů dost (před týdnem jsem hovořil jinak) ;P
K věci:
Firmware bez problémů, existuje i upgrade pochopitelně továrního firmweru tuším z 20.1.2010, kde je čtečka karty opravena,
nejnovější patch na fergusona 200 je plně funkční, pro méně zdatné:
USB-Nástroje_aktualizace_USB-Druh aktualizace-najeďte na 2000HD, správný patch a START.
Vše je velmi až překvapivě rychlé.

Žádná frekvence našich providerů na A3 neseděla, jak mě bylo zcela jasné, stačí doplnit nejlépe 11797H 27500 a přes NIT se najde vše potřebné na dekódování kartiček jak skylinku, tak CSlinku, tedy funkgují korektně
Protokol NEWCAMD5.25 najíždí okamžitě.

Moduly:
Alphacrypt TC, Mascom-Irdeto-cryptoworks,Diablo 2.3, Diablo2, fungují bez problému a jsou rychle načteny
Přepínání programů standardní

Co se kvality obrazu týče, ani jsem neměl chuť napojovat stroj na plasmy, ale testnul jsem můj monitor a celkem fajn
Zřejmě se bude jednat o dobrou koupi, ale v zásadě jako druhého či dalšího stroje do domácnosti nebo chatu, chalupu

Při vkládání CAMů, flešky nebo připojení kabelu RS232 do stroje, musí být vždy vypnutý. To samé platí i při jejich odejmutí. Předejdete tak zbytečným starostem.

Babui
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 4 143
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

Aj mne včera doručili tento prijímač. Vyzerá ako solídný stroj. Vyhľadávanie programov je v poriadku. Práca v USALS-e tiež. EPG v češtine aj slovenčine ná správnu diakritiku. Niektoré nepresnosti prekladu v menu (napr. po načítaní (veľkosť = načítané, alebo hotovo) programov by v nsledujúcich upgradeoch mohli opraviť. Bude treba preprogramovať čítačku z conaxu na cryptoworks. Zvolené audiostopy si pamätá. Pri programoch HD - napr. Anixe aj SD - napr. TV Polonia iba so stopou AC3 (označená ako jazyk, číslo pid-u + DA) nie je cez scart a ani cez HDMI žiaden zvuk v TV žiaden zvuk. Na transpondéri 11426H, Eurobird 1 - kde je program ITV1 HD nenasiel žiadny program. Písmená v teletexte sú prihrubé a akoby slabo rozmazané. Pri editácii programov sa na malej obrazovke v žltom rámčeku objavuje zadané číslo pozície posunuté. Škoda, že nemožno presun staníc robiť hromadne.

fansat
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 295
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

Po nahratí softu zo stránky dodávateľa čítačka pre karty CRW funguje normálne. Po načítaní programov sa už nezjavuje "veľkosť" ale "načítávanie ukončené". Zvukové stopy si pamätá napr.z Euronews. Nefunkčné zvukové stopy označené DA teraz s označením AC3 už fungujú. Možno je to problém mimo tohoto prijímača - pozri https://www.parabola.cz/forum/topic-45268/, ale na ČT HD tiež z oboch stôp vypadáva zvuk. Po prepnutí na iný program a späť sa niekedy obnoví. Niekedy sa obnoví samovoľne aj bez prepínania. Ďalšie skúsenosti neskôr.

fansat
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 295
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jaky firmware?

Jaky firmware s podporou emulace a korektnim ctenim karty Skylink ve ctecce se Vam zda pro tento satelit nejlepsi?

Mirage7
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

tak dodnes jsem ani nevěděl, že taková značka vubec existuje :lookaround: :bigeyes:

Nejsem montér, nejsem prodejce, jsem jen Emil Držkatý

eemil
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 273
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATELITA 2000HD PRVNÍ DOJMY

Taky je to novinka teprv probíhaj testy dnes mi dorazil. ;)

Amiko mini combo,Amiko A4K combo+,HD Box 9105+,Mystique SaTiX-S2,SG-2100

alda
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 3 393
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra