Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem VKV/FM

Horor v českém VKV éteru

Pro zajímavost jsem pořídil z jihočeského éteru krátký zaznam modulace VKV radistanic. Jako první Radio LIFE z Lichtenbergu, pak CRO1 z Kletě a nakonec Antenne Bayern z Brotjacklriegelu.

To, co slyšíte jako druhé/CRO1/ je opravdu neupravená modulace tak, jak ji slyšíte na špičkovém VKV tuneru SONY.
Něco otřesného.

Vše si může stáhnout v zipu ve zdejším Uploadu. Jedná se o jeden JPEG z editoru Wavelab a to samé v audio podobě MP3 stereo.
Prosím... ;)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

Ten rozdiel počuje aj hluchý, pošli im to do Čro, nech počujú.

Tv Panasonic 40DS400E, sat 120cm,motor 75e-27w,napevno 36e, 23e, 19e, 1w, 30w,prijímače Golden media 9080, Openbox s3ci, Cryptobox 650, na pamiatku môj prvý Openbox 810.

romannitra
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 223
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

Katastrofa. Skoro jak z CD nosičů v posledních letech.

Nikdo není neomylný.

michal
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 210
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

Heh, mi to ani tak nepřijde. :razz:
Mám ve VKV éteru k dispozici vynikající stanice z ČR, ještě lepší stanice z SK a úplně mimořádné stanice z PL.
Všechno stejné = všechno dobré. :sly: :razz: :crying:

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 907
Odpověď v diskusním vlákně
 

Aleš

Neni to pochopitelně nic nového, jen mi tak přišla dlouhá chvíle u PC, dělam teď takovou otročí práci...
Ještě jsem si nahrál pár dalších stanic, ale CRO1 je absolutně nejstrašnější. Docela pěkně hraje Kiss JČ, maji tam na výstupu Orbana a je to prostě znát, i na těch tuc-tuc co hrají. Na Impulsu i na CRO jsou na výstupu Phobos Audio a to zkreslení tam je nepřeslechnutelné a navíc k tomu ta brutální komprese.
Docela slušně ještě hraje tunajší RockRadio na 99,7MHz, jinak je to hrůza.

Radio LIFE hraje moc příjemně, Bavorské stanice jsou v cajku všechny, především zvuk mikrofonů je komprimován s citem.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

Ne, samozřejmě si dělám srandu. Párkrát ročně mám možnost naladit si zde ve VKV (výjimečně až 2-3 různé stanice z AT) a rozdíl je znát. Poslouchá se to lépe, byť to šumí a sere se do toho kdejaký místní bordel... Inu, s geograficky lépe umístěnými "rovinkáři" nemá moc smysl soupeřit v příjmových podmínkách, to už jsem dávno vzdal.

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 907
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

Možná snad polské RMF-FM se mi zdá zvukově nejkvalitnější, z toho, co se tu dá chytit. Jinak hrůza. ČRO + ČRO OVA bída, F1 ještě jakžtaž, snad ještě RockMax a RadioZet(PL), jinak je to z hlediska ořezanosti slyšitelného spektra katastrofa.

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 907
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

a jak se ti jeví Evropa 2 ?

mesab
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 292
Odpověď v diskusním vlákně
 

re:

Bohužel to tak je,já jsem se dnes vrátil dříve,takže jsem si trochu poladil.Definitivně jsem se rozhodnul,že sundám druhou anténu z vertikálu a dám ji horizontálně na Vídeň,neboť ve vertikálu stejně jedou jen české vysílačky a ty mě už fakt neba.Takhle alespoň nebudu muset k rotátoru a přetáčet z Jauerlingu na Kahlenberg.Jinak zrovna to Life z Lince nemá úplně super modulaci,rozhodně ne proti produkci ORF.

Kathrein UFS 922 . Nokia 9800,9600 . Humax 5400 . Ferguson HF 8900,Ariva 200 . Edision MINI,VIP2 . Paraboly FUBA OP 85,motor HH100,multifocus 28-23-19-13 . karty CS LINK, ORF, SKYLINK

lubbik
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 1 806
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

Jsem toho názoru, že když má někdo na výstupu modulační procesor Phobos, tak to prostě poznam, ať je nastaven jakkoliv.
Proč tohle Radiožurnál dělá ale nechápu, vždyt tam jsou nepochybně lidi vzdělaní, kteří o tom něco vědí. Vždyt tohle se nedá poslouchat, z toho po pěti minutách bolí hlava.
Jestli sází jen na poslech v automobilu, kde musí zápasit s podobně dynamickou obálkou zvuku motoru.
Ale v Trabantech se přece už nejezdí...

Podívej na tu obálku Antenne Bayern, to je příjem přes Šumavu a cca 100km a hraje to normálně, Lichtenberg, či Jauerling zrovna tak.

Tahle komprese se asi opravdu dělá jen proto, abychom mi byli nejhlasitější...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

lubbik

Jo, Ö3 z Jauerlingu hraje ještě čitelněji než LIFE, to je fakt. Ö3 z Lichtenbergu tu mám rušené Bukovou horou, takže jedu 89,4.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

mesab

E2CB - tam býval Orban 2200, stokrát lepší, než jakýkoliv Phobos. Nyní se zdá, že to Phobosácký zkreslení tam neni.

http://www.youtube.com/watch?v=wLTIVaryZCg

ten stereoprocesor chodil nádherně, ale stál přes stovku už na začátku 90 let.

jinak ten youtube zkoukněte, tam jsou věcičky krásný.

Tohle jsou věci, které se maji používat!

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Loudness War

Nic nového pod sluncem. Bohužel.

Martin79
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 1 696
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:Horor v českém VKV éteru

A já si myslel že je to anténou a ono za to ČRO,hmmm..A ti Rakušani jsou opravdu o moc lepší ;)

O2Tv,VU+ Zero,Hliník 85cm IBU Twin 19.2E+23.5E Panasonic TH 42PX80.

Saták1
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 3 291
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

mal som v stredu trocha času na parkovisku tak som prelaďoval autorádio ... ČRo 1 mi pripomenul žilinský Frontinus spred 20tich rokov :-)

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

@SAXON

Kup si poriadne repraky a nespamuj tu

marek66
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 468
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

A vy technici ČRo nemáte nejaké stretnutie v Prahe? Tak im to tam povedz.

4K Box HD61; parabola 80 cm; Twin monoblock 4.3

Crescenzio
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

tak teď je mi už jasný k čemu byly rušičky za totáče. Abychom neslyšeli kvalitu zvuku. A já celou dobu si myslel, že je to proti Svobodný evropě.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

mno rozdíly i v Praze,kde je v pásmu VKV 88 až 108 cca 50stanic...jsou veliké jen co je pravda...při užším filtru mf cca 120kHZ mi to hraje jak ze sluchátka u pevné linky ale oříznu sousední kanály...čili jen na zprávy?:-D při extremně širokém cca 250khz tak sice dynamika jakš takš,ale mohu poslouchat tři rádia na jedné frekvenci:-DDD
:( :8)

Diablo je stále oukejíček!:-)

cb21
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 5 423
Odpověď v diskusním vlákně
 

marek

jediný SPAM tu je od tebe. Co s tím maji společného reproduktory ty troubo! ;)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

SKUS MI TO VYSVETLIT

marek66
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 468
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Horor v českém VKV éteru

Pokud jsi to nepochopil doteď, tak je vše ostatní zbytečné snažení.
Řešíme nf modulaci vysílacího řetězce několika stanic, na to nemá kvalita reproduktorů na přijímací straně žádný vliv.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ano, ano

Signálový procesor je u stanic v této zemi v modulačním řetězci z následujících důvodů:

- z 10% proto, aby se splnil maximální frekvenční zdvih (resp. se spektrum vešlo do kontrolní masky),

- z 90% proto, aby to co nejvíc řvalo, bez ohledu na MPX power. Zkuste ho změřit v Rakousku, a horko těžko budete hledat stanici s MPXpw větším než 2 dBr. A u nás? Horko těžko hledáte stanici s MPXpw menším než 5 dBr. Že se to nedá poslouchat? Co na tom, hlavně když je to subjektivně hlasitější. Ostatně to tak dělají u nás všichni ostatní, tak proč ne já!!?? Rv
A nemyslete si, že to třeba Rakušáky neštve, protože překročení MPXpw u vysílačů v ČR dělá zbytečně bordel ve spektru, který samozřejmě státní hranice neodfiltrují...

Louskacek
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 1 390
Odpověď v diskusním vlákně
 

Lousk

žeby nestačil tento procesurek?:-D

http://www.audiopro.cz/produktovy-katalog/broadcasting/fm-vysilaci-technologie/fm-modulacni-procesory/dspmpx.html

Diablo je stále oukejíček!:-)

cb21
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 5 423
Odpověď v diskusním vlákně
 

cb21

podle obrázku se dá poznat howno, ale podle ceny to vypadá na podobně kvalitní produkt, jako je Phobos.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

cb21

Noo, cožpak o to, on by snad i stačil, ale hlavně se musí správně nastavit... :)))

Louskacek
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 1 390
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra