Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Dreambox 7020HD V2 programy najde, ulozi, ale nejde obraz ani zvuk, programy na jinych frekvencich funguji, ma nekdo takovou zkusenost?????

MSKO
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 17
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

Humax HDCI 2000 + Skylink

Muze nekdo z majitelu tohoto prijimace potvrdit, ze mu nejdou programy z tp11797? Fw 15 a 16, odzkouseny 4 ruzne dek. moduly. Skylink Rv Rv Rv

milanm
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dusan

/ A také u přechodu ze satelitního analogu na digitál./
Dušane to je , ale hlavně hodně dávno . Od té doby co to němci vyměnili a měli klid a mají zatím stále , se u nás plno věcí přeladilo několikrát , vyměnilo cokoliv atd. a němci nic nebo drobnost možná . Sám to vidíš na satelitu kolikrát za 3-5 roky se změnila frekvence ZDF , ARD, atd beru ty hlavní pořady asi ani jednou .Že jim to jde zadarmo i HD atd to je věc jiná a tam se přikláním k tobě a finanční politice .

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dusan

"V Německu se nad věcmi přemýšlí a systém byl nastaven tak, aby vydržel i s příchodem nových technologií." V tomto s tebou naprosto souhlasím.
Proč tedy někdo experimentuje a zavede FEC 5/6 v kombinaci s 66,6Mbps, když před tím uvedl:"Za optimální parametry považujeme DVB-S2/8PSK s FEC 3/4 a SR 27 500. Ty by přinesly rozšíření kapacity z 50 na 60 Mbps při zachování velmi dobrého pokrytí," https://www.parabola.cz/clanky/4006/skylink-dvb-s2-mux-po-zmene-parametru-muze-mit-az-60-mbit-s/ ;)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 882
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Myslím, že s FEC 3/4 by se nedosáhlo kýžené kvality na příjmu, je to balanc mezi EIRP a Eb/No... Ale jenom spekuluji.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dusan

Nepochopil jsi moji myšlenku.Nejde v celém tomto přelaďování o FEC, které byl stejně na 11797 3/4, ale o experiment. Proč použil M7 kombinaci 5/6 a bitrate nad 60 Mbps, kterou snad nikdo nepoužívá ? Do 25.2.2014 3/4 a 66.6Mbps fungovalo, po 25.2. 5/6 a 66,6Mbps problém. Pokud se podívám na tebou uvedené němce na 19e2, tak je jenom jedno TP nad 58Mbps (původní norma) a s ohledem na stabilitu systému se drží při zemi. M7 šla v tomto případě za hranu bez ověření stability systému, který způsobil kolaps přijímačů se staršími sw (i SkyLinkReady) a s moduly.Navíc jsem nikde neviděl informaci o změně bitrate od M7, přestože z dřívějších změn TP jim musí být jasné, že je to parametr způsobující nefunkčnost příjmu.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 882
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Ale tohle přeci není globální problém... Já mám 8 let starý IPbox se starým softwerem, s modulem SMiT a dokud jsem si tady nepřečetl tyto fňukání, tak jsem ani nevěděl, že to pro někoho může být problém. S vysokým bitratem může mít potíže jenom shitový dekodér, který nestíhá. A samozřejmě diletantsví v ladění.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

dnes sem přeladil pár přijímačů Opticum 9600 HD a no problém, uni čtečka ice karta, na plazmě Panasonic Novasport a Čt sport jak z praku

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

samozřejmě v HD

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

Laik

Jo, jo. To se pozná kvalitní mašinka. ;) :razz:

Dreamsky HD6 Duo, parabola Maximum E85 Multifocus (23,5°E; 19,2°E; 13,0°E;1,0°W)

wladys
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 3 444
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tomik535

ta výhoda s kabelem tady stejně není,pokud máš TV se sat vedeš koax do TV,pokud máš sat mimo,vedeš do TV Hdmi,kabel ,jako kabel,nic neušetříš,ta jediná výhoda zůstává, jediný DO,jinak nic dalšího jsem neobjevil,jak vidím ani ty,spíš negatíva tv se sat R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

TV se sat tunerem už nebrat, to jsem už kdysi řešil u Panasoniku, navýšený bitrate jak u Skylinku a Freesatu, přehrát soft v tv tuším je to tak 4 roky zpátky jestli se nemýlím

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

Laik

ale zastánců je pořád dost,ta vidina jednoho DO je nade vše,po tomto přelaďování se ti fanoušci jistě probrali,ale kdo chce kam...,dobře jim tak,(upřímnou soustrast) R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

a nebo dobrou noc ;)

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

@Petře, dokážeš pochopit význam slova "jednodušší"?

Tzn. není jednodušší provrtat desítkou do vedlejšího pokoje a protáhnout koax k parabole, nebo zdí protahovat hdmi kabel a nevím kde schovávat tlustý receiver a to ještě tak aby reagoval na povely DO a kolem TV na stěně nic nebylo?

Proč to musím vysvětlovat jak cvičené opici?

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tomik535

na koax stačí sedmička,ale nechápu to vrtání,ty máš DVD,nebo mediaplayer v koupelně pod vanou a táhneš to do obýváku?,i to je možné

"Proč to musím vysvětlovat jak cvičené opici?"R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Baví se tu někdo jiný než ty o nějakém playeru nebo DVD? Už zaes nevíš o čem začít bečet, aby jsi se vymluvil?

Tak mi vysvětli kam ten přijímač dáš, aby na té stěně nebyly žádné poličky a televizní stolky a jiné nesmysly.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Ano, dokonce 7! Nevíš kolik stačí na tvůj HDMI kabel? + řešení DO?

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

bečíš jen

ty ,zakodovanéj čt24,kamkoliv,kde nebude vidět a pokud na to nebude vidět ani DO,stačí bezdrátové čidlo,to jsou věci,co?,ještě přihoď nějakou výhodu,ať se pobavíme R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Proč se s takovým stup.idem vůbec bavím? On v tom prostě nevidí naprosto jasnou výhodu. Pro něho je jednodušší stěnou protáhnout hdmi kabel + (třeba jen) prodloužené čidlo DO a vedle v kuchyni mít na poličce tlustý přijímač, než jednoduše připojit koax pro toho, co chce mít na stěně jen TV a ještě kouká jen na jednu družici(nebo dvě s fastscanem). Prostě furt jak tupec, klapky a jedu svoje omezenec dookola..

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Aha tak bezdrátové čidlo!! To je to jednodušší řešení než přitáhnout koax!! Rodina mi ho koupí k narozeninám, takže ho mám zadarmo, napájet ho budou marťani, baterky bude kupovat a kontrolovat sousedka, jen aby pírpetříček nemusel použít mozek. No že já na to nepřišel dříve!

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tomik535

vrtání do zdi za TV,dobrý nápad stupide a co za zdí,to ti čumí koax ve výšce 1,5 m ze zdi?,nebo to vrtáš rovnou ven z baráku? a voda ti za deště teče po koaxu do televize,proč ne,to je ta výhoda? R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

tomíčku

už se ztrapňuješ dost,baterky do čidla,fakt nemusíš,ještě další výhodu jsi zapomněl R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Tak jestli tobě teče voda po koaxu do baráku a neznáš naprosto banální řešení proti tomuto, tak na to bohužel už opravdu nenacházím odpověď. Nemá to smysl, musel bych se uchýlit k pojmenováním podobným pojmenování obyvatelů určitých ústavů a to opravdu nechci, takže se trap dále po svém.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Jo vlastně já zapomněl, jde to samozřejmě i dvěma trafkama, jednu ledku namířím na Tv (Všichni jsme na ni zvědaví - snad časem nespadne) a druhou mám v kuchyni na lince před přijímačem. Mezitím do stěny zasekám 5m hdmi kabelu a ještě budu doufat, že ledku v kuchyni žena při vaření neshodí ze stolu a soused mi wifinou nezruší celý přenos. Ale jinak to vypadá opravdu jednodušeji než ten koax. Tak jo. No i kdybych to takhle chápal sám, tak se za to nestydím.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

tomíku

,tak to uzavřeme,pro toho, kdo musí vrtat do zdi za TV a nemá jiné zdroje signálu pro TV, je jednodušší volba holá TV se sat na zeď,než začne skylink čarovat R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 116
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra