Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Technisat podpora

Má niekto dobré skúsenosti s podporou firmware nemeckej firmy Technisat? Písal som ohľadom nedostatkov ich firmware a do dnes som nedostal odpoveď. Nedostal som odpoveď ani na to, prečo mešká aktuálna verzia firmware pre verziu International. A prečo predávajú verziu International, ak Nemecko a Slovensko sú členské štáty EU. Nebolo by výhodne aby bola možnosť zakúpiť si služby, ktoré boli oklieštené aj v iných štátoch ako len V Nemecku? Pri zadaní otázky prostedníctvom www stránky Vám neprejde e-mail adresa, preoože subdoménu sk a cz validátor www stránky nepozná a okrem toho na www stránke nie je uvedená presná adresa firmy Technisat. To je kvalita poskytovaných služieb za cenu cca. 500 Eur.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

řeš to s autorizovaným dovozcem pro Slovensko. Kdo to je nevím, v Česku jde o firmu Omko. Holt už to není co bývalo. Po opuštění cw se situace zhoršuje a zřejmě bude hůř.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

gunter

Ak by doladili ten soft bol by z toho celkom zaujímavý setbox. Trošku ľutujem dodávateľov, ktorý ho zakúpili, pretože sa musí pomerne zle predávať. Ja som dostal ten setbox v akcii na moje prekvapenie boli už vytečené batérie do diaľkového ovládača, teda ten setbox musel dlho na sklade stáť. Aj keď som ho vybloval z krabice bolo vidieť že dlho niekde na sklrde stál. Momentálne nemám čas, ale keď si ho nájdem, tak nájdem spôsob ako vyriešiť problémi s nepraktickým ovládaním setboxu.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Ja som ich kedysi upozornil na chybu vo fw HD8-S, nakoľko to po niekoľkých fw nebolo odstránené, a v najbližšom update fw to bolo odstránené... ...sám som bol prekvapený... R^ R^ R^

brga
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Jak pravil Gunter,vojak se stara,vojak ma...oficialni zastoupeni se stara,vyrobce osetri chyby,nedostatky,problemy vznikle v prubehu uzivani zmenami provozovatele.V r.2004 byl prvni "bug" naprosto legendarniho DIGITU CCI (mam ho jeste funkcni) opraven po cca 5 mesicich?(problem soucasneho provozu 2 karet CryptoWorks ve ctecce a modulu).

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Ako chces vyriesit to "neprakticke ovladanie?" Ako sa da zistit, ze prijimac stal "dlho" v sklade? Teda za predpokladu, ze bol zabaleny v original krabici.
Vytecene baterky nic neznamenaju, mohli byt vadne. Mam baterky, ktore nevytiekli ani po niekolkych rokoch...
Tvoja verzia international nie je tak dlho na trhu ako verzia DE, takze je o dost "mladsia"
Ja som pisal do Technisatu.de niekolkokrat a odpisali max do druheho dna a snazili sa problem riesit velmi ochotne, takze dobra skusenost. Nestalo sa, ze by neodpovedali.
Nedostatky prijimaca? Mozno pre teba, ale to neznamena ze su to nedostatky aj pre vsetkych...
Celkom mi nejde do rozumu tvoj postoj, k tomuto prijimacu, ved ked ti nevyhovuje, kup si iny !
Ked si kupis auto a nesplna tvoje poziadavky, budes pozadovat od vyrobcu, aby ho prerobil? alebo si kupis ine auto? Ale preco si si kupil teke, co ti nevyhovuje?
Je spusta inych prijimacov na vyber ;)

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

HornetF18

Ako si im napisal do technisatu, keď dotaz neprejde cez validátor www stránky e-mailová adresa? Niekoľko prijímačov som mal a čo sa týka ovládania je na tom horšie ako prijímače do 80 Eur. Nechceš mi povedať, že každému vyhovuje prerušenie prímu TV vysielania po ukončení nahrávania programu na disk.Neviem, prečo automaticky po ukončení nahrávania sa prijímač prepne do režimu správa DVD a ukazuje nahratý súbor, ak chceš sledovať TV musíš zobrať ovládač a navoliť režim TV.Okrem toho ak chceš nahrávať set box musí byť zapnutý nie v režime standby, ináč nenahrá program a tých nedostatkov je viacero. Okrem toho chýba funkcia vyhľadávanie programov zadaním znakov z klávesnice. Postupne zadáš prvé písmeno usporiada programy druhé atď. Nakoniec ja platím a za to čo platím aj vyžadujem, neviem prečo tak brániš technisat? Ak doladia software môže byť z toho setboxu to, čo je napísané na www stránkach. Myslím si, že je to aj v tvojom zájme mať doma kvalitný výrobok.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

HornetF18

A okrem toho chýba prijímač DVB T DVB T2. Na túto cenovú kategóriu je to podľa mňa veľký nedostatok.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Ja Technisat nebranim ;) je to vyrobca ako desiatky inych, samozrejme bezchybny nie.
Mna len udivuje tvoj postup pri vybere prijimaca. Predsa ked chcem, aby prijimac mal mnou pozadovane vlastnosti, tak taky vyberam, ale nekupim nieco, co mi nevyhovuje a potom chcem od vyrobcu, aby moje poziadavky spatne implementoval do prijimaca.... to je asi vsetko.
Ja ho mam registrovany u vyrobcu a mail mi prejde vzdy a vzdy mi odpovedia ;) Ahoj.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Já jsem psal taky už několik emailů přímo do Technisatu a vždy mi do 2-3 dnů odpověděli. Asi děláš něco špatně :-/

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 074
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Psal jsem tam také ohledně sat. přijimače Technisat DigiCorder HD S2 Plus 500GB že mi nejdou česke titulky na Film Europe HD,žadna odpověd.

saeco
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 78
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Karamelka - zásadní nedostatek je když si někdo něco koupí v hodnotě 15 tisíc a ani neví co kupuje. Jeho následné brečení a teorie , že by výrobce měl věc změnit podle jeho požadavků je poněkud mimo mísu. Perlíš v tomhle směru už poněkolikáté a nějak nechápu proč se prostě technisatu nezbavíš a nekoupíš to co je podle tebe lepší.

Dolfino
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 98
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kibicak

Ako si im napisal? Pisal som, že neprdeje mi e-mail adresa cez validátor www staránky. Napíš mi e-mailovú adresu firmy Technisat. Však oni nemajú na www stránke ani sídlo firmy.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

tak teda nevím, ale mám pocit, že problém je asi někde u Tebe!
toto mi vypadlo za 30 sec hledání, nepotřebuješ žádný odkaz přes jejich brány-zde je přímý kontakt-použij ho


Kontakt
Telefon +49 - (0)6592 / 712-600
Telefax +49 - (0)6592 / 4910
Service & Support +49 - (0)3925 / 9220-1800
info@technisat.de
www.technisat.de

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

gunter

Toto je oficiálna www stránka https://www.technisat.com/en_XX/Contact-&-Hotline/352-34/.
Vďaka za kontakt.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Když ty ani nevíš co píšeš a kam píšeš.
Já to píšu do jejich formuláře, oni mně odpoví a pak už jede další komunikace čistě přes email. :((

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 074
Odpověď v diskusním vlákně
 

presne tak,

1/ normálne funguje formulár. Vždy do neho zadávam SK adresu emailu. vygenerovanie ticketu príde obratom. odpoveď príde mailom označená číslom ticketu tak za 2-3 dni zo servisnej adresy technisat.de
samozrejme netreba písať česky alebo slovensky, tak ďaleko v EU ešte nie sme

2/ máš jeden problém ktorý tu už riešim tretí krát - po ukončení nahrávania zastaví obraz a ty musíš stlačiť jedno tlačítko. To je naozaj na ťažkú reklamáciu.
ale ako píšu ostatní, nechápeme, prečo si to už nedal preč keď je to taká závada. vrátil som tiež prijímač, ktorý nikto doma nechcel. nebol to technisat.

3/ s dvb-T a dvb-T2 si robíš prču. kupil si si sat prijímač alebo nie?
ak si chcel dvb-t mal si kúpiť terestriálny model.

4/ už si bol niekedy v predajni áut v nemecku a u nás? máš pocit sú rovnaké tie autá?

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dagy2

No konečne si sa ozval. Mám e-mail na azete a skutočne som musel zmeniť v poli formulára e-mail na gmail.com aby som mohol dotaz odoslať do technisatu, samozrejme v anglickom jazyku. U nás nenajdeš predajcu, ktorý predáva uvedenú značku. Ak doladia software môže byť z toho celokom dobrý setbox, pokiaľ sa firmware nezmení ostane z toho kopa železa. Mám skúsenosti s ovládaním viacerých setboxov a podľa mňa ovládanie tohto setboxu nie je vyhovujúce, pre triedu v ktorej sa predáva, preto konštruktívne spíšme čo je nevyhovujúce a žiadajme nápravu u výrobcu. Ovládanie toho prístroja je neštandardné. Čo sa týka kombinovaných setboxov patrilo by sa aby tam bol aj prijímač DVB-T príkladom je Golden Media Spark Triplex.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Když už je tu řeč o CZ/SK validátoru ...
Zkoušel někdo kontaktovat TechniSat přes tento formulář ?
https://www.technisat.com/cs_CZ/Kontakt-a-poradenská-linka/352-34/

Myslím tím, přijít na jejich web a nestydět se za českou (slovenskou) vlaječku ? :)

Co vám ze SRN (anglicky, německy) odpoví, je věc druhá...

Recyklace je až poslední řešení, pokud mi něco po záruce zhasne :)

Sat4Fun
Registrace: 3/2014
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

bože môj

ja ťa plne chápem že si nespokojný a neberiem ti to.
väčšina ľudí čo si kúpila Technisat si ich kúpila práve kvôli ovládaniu, pretože je podstatne odlišné od iných prístrojov.
Napríklad EPG vo forme tabuľky kde je v riadku niekoľko programov ktoré nasledujú za sebou (tak ako je to v telkách) ja absolútne nemusím.

Nikdy som nesledoval nahrávaný program tak aby mi zastavil obraz (aj keď by mi to nevadilo) - pretože to ide buď z EPG časovača a tam mám 30min extra čas po ukončení programu, takže to vypínam skôr. alebo ak chcem nahrať počas sledovania určitý program tak stlačím REC a nahráva až dovtedy pokým to nevypnem.
Mám jedinú výhradu k ovládaniu a to je komplikovaný prístup k FAV programom ale používam na 90% len jednu skupinu s naladenými asi 110 programami, takže to málokedy potrebujem.

Ty zase porovnávaš jablká a hrušky - TECHNISAT PROSTE KOMBO NEVYRABA. Takže ak chceš kombo, musíš inam. rovnako ani škodovka nevyrába traktory. načo by mi bol DVB-T keď mám všetko čo potrebujem v sate navyše s komplikovanou inštaláciou antény na baráku. Kvôli tomu som terestriál vyhodil.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Myslim,ze TECHNISAT nema zajem resit kombinovane set-top boxy,na to je "po (nevhodné slovo)" vyrobcu.Komplexne vse osetruje TV prijimacem,ktery integruje T+S+C.Protoze jsem z tech,kteri naprosto zavrhuji DVB tunery v televizi a pouzivam pouze externi zarizeni,tyto televize mne nezajimaji.Nicmene pevne verim,ze Technisat v televiznich prijimacich zurocil zkusenosti ze set-top boxu a ze vse zapadonemeckym soudruhum slape jak ma (na 107,5 %).Proto i chapu,ze jakesik splantane platformy typu SKYLINK a spol.,ktere neustale meni parametry sveho vysilani jak spinave ponozky a na ne navazujici badajici vyrobce hesel (IRDETO),proste nekdy resi pozdeji,vyjimecne vubec.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Manfred...

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

S tym DVB-T mas pravdu. V dnesnej dobe treba kupovat zasadne a len a len Combo prijimace s CI slotom. Kto moze dnes vediet, ktory operator viac pozameta so zakaznikmi. Podla mna dobry sat.prijimac-combo(S2+T2)je ten, ktory zvladne bez problemov kartu Skylink, kartu Plustelka a sucasne nove Magio-kartu vlozenu v module (format zvuku AAC). Ako je zname sat.prijimace Skylink ready neexistuju (maximalne len do vyradenia zo zoznamu Skylink ready). Som zvedavy, ako sa bude javit VU+SOLO SE.

ahe56
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dagy2

Mne uz ani to kombo tak nevadi ako ovládanie. Na DVB-T vyrábajú samostatné čierne železo. Po opustení nejakého menu stále nastaví default nastavenia, vôbec si nie je schopný zapamätať nastavené hodnoty ako napr. že má programy vždy usporiadať podľa abecedy pokliaľ nechcem ináč, ak zatlačím OK alebo podľa čísla kanálu. A to zelené tlačítko na potvrdenie hodnôt to je čo za výmysel? Však opustím menu a nech setbox zapíše do NVRAM hodnoty, ktoré boli pred opustením ponuky. Dagy2 tam je tých nedostatkov oveľa viac. Zober napr. Optibox extra alebo Golden Media čo sa týka ovládania technisat nemá na tieto setboxy.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

....Cocot.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tomik535

Ten pravý sa ozval. S tým,že setbox nemá DVB-T už sa nedá nič urobiť, ale s firmware sa dá ešte niečo robiť. Podľa toho čo tu bolo v minulosti písané takto sa chová verzia International. Verzie určené pre nemecký trh majú už novší firmware a že vraj to čo som písal je odstránené, preto sa treba dožadovať najnovšej verzie firmware 2.57.0.3-2572f pre International.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 102
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra