Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Zdravím,

zakoupil jsem si novou LED televizi Samsung UE55H6270, která má zabudovaný satelitní tuner.
Mám však problém, že se mi nedaří naladit žádné programy z pozice 23,5E, a to ani volné ani kodované. Signál na jednotlivých TP to ukáže dobrý, dokonce to zobrazí providera ale při prohledání se nepřidají žádné programy. Mám multifocus 23,5E + 28,2E, a zajímavé je že volné programy z té druhé pozice jdou bez problémů naladit. Předtím jsem měl satelitní přijímač Edision Argus, a na tom fungovalo vše bez problémů. Mohl by mi někdo poradit, v čem by mohl být problém?

Illusion M3 Combo

AliG
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 184
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

máš na TV při ladění aktivní Diseq? Jiná chyba tam být snad ani nemůže.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

ano Diseq je nastavený dobře, na 1 je 23,5 a na 2 je 28,2, opravdu už nevím čím by to mohlo být, i firmware tam je nejnovější.Jedině nějaká chyba v Diseq nebo v kablech? Ale to by tam zase neměl být žádný signál...

Illusion M3 Combo

AliG
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 184
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

A mas spravne navolen vyhledavaci rezim na Všechny kanaly? Nemas tam nahodou navoleno při vyhledavani pouze Bezplatne kanaly? Pak by to mohla byt příčina proc ti to nic nenaladi od Skylinku.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

HYPER

Ale on píše, že na 23,5 nejde nic. Ještě bych zkusil prohodit diseqC.

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Ten provider co se ti zobrazi u vyhledavani TP ti ukazuje nazev M7 Group u listy kvalita signalu při manualnim vyhledavani?

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

A mate zaškrnutú poziciju 23.5.

jarek57
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Tak to me taky napadlo zda ma v menu vyber druzic zaskrtnuty obe druzice Astra 23,5E a 28,2E.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Odstran 28.2
A skus akí budeš mat signál na 23.5 Astra
Transp.:
Astra 23,5°E DVB-S 11,973 GHz, pol. V SR 2750

peso006
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 144
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

na 11,973 GHz mám signál 67% a nenajde to žádný kanál na něm, ale na jiných TP je i víc třeba 80% a taky to nic nenajde, už nevím co s tím zkoušel jsem i prohodit diseqc přepínač a nepomohlo...

Illusion M3 Combo

AliG
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 184
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

AliG, rozumim tomu ze mas dva samostatne LNB konvertory se samostatnym diseqc prepinacem a prehodil si koaxialni kabely na diseqc prepinaci nebo si pouze zmenil nastaveni rezimu diseqc v TV prijimaci.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

jo přehodil jsem koaxy na přepínači, režim diseq mám myslím nastavený správně tak to jsem neměnil, problém musí být někde v té TV protože na starém satelitu to všechno jelo..

Illusion M3 Combo

AliG
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 184
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Když si prehodil ty koaxialy, tak predpokladam, ze ti nesli ty volny anglicky a další programy z Astry 28,2E na TV. Nastavil si pak i opacne diseqc v TV? Astra 23,5E 2/4 a Astra 28,2E 1/4.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Jeste se te zeptam ten diseqc prepinac je pouze pro 2 druzice nebo tam mas az pro 4 pozice.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Podle me na 100% spatne nastaveny DiseqC

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

DiseqC by mĕl být: 23,5 - 1/4, 28,2 - 2/4. Máš to tak?

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Odpověď v diskusním vlákně
 

alig

skus prohodit diseq 28.(1),,23,5(2),něktré přepínače to mají obráceně

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ha-HA !!!

Ten instál v menu DVB-T u "" Šamana "" + SAT. instál , není pro KONZUMENTY "", se to musí umět nastavit.. :))) :laughing: R^ :laughing: :))) . Nekupovat !!! !! :))) :))) :))) Rv

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

For CES

kdybych měl čas tak mu pošlu seting ale budu doma až v neděli večer nikdy jsem neměl problém se samsungem a laděnim satelitu.Hlavně musí mít všechno dobře nastavený já mám 6 konvertorů a funguje mi to ok akorád že ten můj umí je 1/4 diseq takže jen 4 družice ale mám externí sat a tam mám vše.Mám mnoho známých a ti mají samsungy se satem a pokud je změna tak jim to posílám přes mail a oni si to hodí přes flashku do tv a je to ok úplně jednoduchý

1 x Cryptobox 752hd combo,VU+ solo 4k,Octagon 4k,Samsung 46UE7000,Philips 55pus8303,multifocus 23,5E, 19,2E,13E,9E,1W a 1x parabola 16E,23,5e ,dvb-t2 k.21,31 orf,k. 26,33,40,46 cz muxy,k.23,55,56,57 sk muxy

kanon69
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 789
Odpověď v diskusním vlákně
 

kanon69

R^ To máš pravdu s IQ - OK klienty, ale Ti co neví po PC, Flash, ... , pro ně je to KONEC .. R^ R^ :)

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kanon69

Mám taky Samsung, jen DVB-T, ale zajímalo by mě, jestli jde v editoru udělat setting, kde by byly dvě různé frekvence se stejnými multiplexy. Pokud naladím třeba na televizi MUX ČT z Kojálu a potom stejný MUX z Tlusté hory, tak ta mi přemaže ten Kojál.

DM 920, Unstable 19-2-2019 + GP4, Moteck SG 2100A + Gibertini 125Al (Ku 85,2°E - 45°W), Emme Esse 125Al (multifeed 36°E circ. pol. + 23.5°E), Gibertini 125Al (fix 56°E circ. pol.), Stab H-H 120 + Emme Esse 125AL C-band; Octagon SF4008 (Abertis)+TBS5925

rom2005
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 740
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

AliG se nejak odmlcel. Asi to vzdal nebo uz mu to maka a spokojene se diva a nebo taky propojil svůj satelitni prijimac přes HDMI s TV a jede dal.-) Mam i takovou zkušenost s prepinacem, ze sla jen jedna vetev a druha s prijimacem nekomunikovala a pod druhou druzici B se ladila druzice A. Když jsem dal jiny diseqc prepinac, tak ok.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Samsung tak špatný neni.
Ja mam takto nastavene:

TV Samsung UE48HU7500 simulacia motor DISEqC S8/1 PCP-W2 EMP-centauri:
-prepinač manualne nastavime na mod diseqc 1.2 /obe pačky na boku zdvihneme na položku ON/. Zapojime 8xLNB do prepinača.
(Pred tento experiment TV dat do tovarenskeho nastavenia. Ak niekto ma kalibrovane TV ak si urobí zalohu kalibračneho setingu.)

-zapneme koax. do TV.
Menu/Vysielanie/Nastavenie kanalov/Sat system [heslo pro vstup „0000“]/vybrat družice a uložit
-Napájenie LNB-ZAP
-Nastavenie pozicionera/
-Typ.poloh.regul.-DISEqC 1.2
-Použivatelsky režim/vyberieme sat.,ktorý chceme ladiť, zadáme správny trasponder,ktorý je jedinečný pre vybranú družicu.Aby sa už neopakoval na inú družicu.
Režim pohybu-krokovy
Velkost kroku-50 /možno zaberie aj iny krok./
POLOHA ANTENY- stlačit OK a sa objavy okienko zapad-vychod.
držíme tlačítko západ-východ pokiaľ sa nezobrazí signál(TU TREBA MAŤ VEĽKÚ TRPEZLIVOSŤ/ keď nájdeme signál, pozíciu uložíme.Takto opakujeme pre všetky družice /LNB/ Po ukončení vypneme koax. z TV a TV vypneme zo zásuvky a opatovne zapneme TV a koax.

Teraz už možeme skenovať:
-Vysielanie/automat.ladenie/

Po naladení všetkych kanálov ,TV prepína z jednej družice ne druhú okamžite, bez toho aby sme zbadali simuláciu motora.
Prikladám program na usporiadanie kanálov/NEMAM VYSKUŠANE/:
http://sourceforge.net/projects/chansort/

peso006
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 144
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

pesso006, zkousel si i variantu diseqc 1 az 4 a zbytek diseqc 1.2 jak to funguje?

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Nie.Skušal iba Diseqc prepinač 1/4 centauri a 4x lnb-bez problémov. Na iny prepinač/ina značka/ moj TV Samsung UE48HU7500 nereagoval. Naladil iba prvá družica v poradie,zbitok nič.
Parabola mam T90

peso006
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 144
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejde naladit Skylink na LED TV Samsung

Diky za informaci a poznatek ohledne zapojeni TV Samsung s diseqc prepinacem 8/1. Mam Samsung 40 ES7000, 40 H6500, tak to zkusim az budu pridavat vice jak 4 LNB.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra