Quantcast

Diskuse

Uzamknuté diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

DVB-T a antána

Dobrý den všem odborníkům , mám dotaz na příjem DVB-T Slovenských programu ve Slezsku pokud je lze chytat a pak druhá otázka zda-li existuje anténa společně vertikální s horizontální dneska řečeno 2v1 díky za odpovědi bez narážek jsem laik

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

či je možné niekde nejaké programy prijímať ti asi ťažko niekto povie na diaľku a navyše s tvojim "upresnením" ve Slezku.
U DVB-T je možné že v celom okolí to nie je možné a práve v tvojom dome bude nejaký dobrý obraz ktorý to umožní. Alebo naopak, všetci áno a na tvojom mieste tma.
1/ pozri po okolitých domoch či majú antény, ktoré by mohli smerovať na nejaký slovenský vysielač.
2/ zájdi do odbornej firmy a opýtaj sa či je bežné mať v tvojom mieste bydliska SK programy
3/ ak je odpoveď na 80% áno má zmysel buď kúpiť anténu a skúšať alebo keď si na to netrúfaš zavolať firmu, ktorá to urobí za teba.

2 v 1 ti asi nepomôže, budeš zrejme potrebovať jednu anténu vertikálne na SK programy jedným smerom a inú na ČR programy nasmerovanú iným smerom.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

Bud horizontál nebo vertikál paskvil na obojí neexistuje.2/ to záleží kde bydlíš a zda nemáš směrem na východ překážky jako kopce adt. To ti nikdo neřekne jestli to pujde nebo né.Co sousedi ty něco chytají?

koax
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 2 326
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

no paradoxem je že mám všechny tři vysílače v zakrytu to je Hošťálkovice , Visla Skřičné , Žilina , bydlím přesně na těchto souřadnicích 49.9898711N, 18.0015522E , sousedi tady na vesnici je věkový průměr 75 let od nich pomoc nehledám a navíc jak píšu výše stačí na polsko a česko jedna antén a jeden směr

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

odborné firmy jsem se ptal a co není jisté do toho se nepouštějí , poněvadž razí heslo pokud neuspějeme tak neplatíte tímto do toho ani nepůjdou

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

mapa

http://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=18.3198995&y=49.6178606&z=9&rm=9raoPxTOxn9pJqPxX8.G

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

Asi si nepochopil, čo Ti písal koax. Tak si to ešte raz prečítaj.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JackBauer

Špatné je to, že jsou vysilače v zákrytu. Jednodušší je samo řešit příjem z vysílačů, které mezi sebou svírají nějaký přijatelný úhel.
Ve Služovicích jsem nikdy nic nedělal, ale zeptám se-Praděd se zachytit dá? Pokud ano, bylo by to snad řešení, ale zřejmě by tím padli "Poláci".
Ono řešit se dá samozřejmě vše, ale vždy je to otázka nákladů a to je mnohdy u individuálek velký problém. Navíc se jedná o dálkový příjem a tam je to se zárukou na dílo problematické-takže se do toho nikdo moc hrnout nebude.
Poslední dotaz, zkoušel jsi ty Slováky na nějakou anténu (zesilovač) a funguje to? Byl stabilní příjem?.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

česko a polsko mám příjem signál 90% , to je v pohodě jedná se mi o Slováky ,
Praděd i Hošťálkovice vidím pouhým okem naprosto bez překážek

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

petersk

asi neznáš zeměpis tak určitě mám kopce a to jsou Beskydy , vlákno je zaměřeno jestli má někdo zkušenost s příjmem slováku u mě v lokalitě a ne hloupé odpovědí které ví sedmileté děcko viz. koax

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

Ptal jsem se a anténu máš jakou? Zkoušel jsi ty Slováky vůbec zachytit? Nebo to je jen akademická debata.
Já tam totiž občas jezdím za sestřenicí a antény ve vertikálu jsem neviděl.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

žilina - Slováci
http://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=18.4286886&y=49.5512521&z=9&rm=9pLroxXQUw9rhRox8NgK

ostrava - češi
http://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=18.2517929&y=49.8630293&z=10&rm=9pJjPxXUHV9ponpxWbFJ

Wisla - polsko
http://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=18.3328171&y=49.8391217&z=10&rm=9pJjPxXUHV9rlGpxVP-u

to je moje trasování česko a polsko chytám bravůrně na jednu anténu jedním nasměrováním signál 90% obojí

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

gunter

nezkoušel jsem to dám do komponentu dva litry a nepojede to a co já s tím potom , kdyby někdo řekl jo jedou signál 50% jdu do toho kupuju a instaluju

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

anténa pro koax a gunter

toto je moje anténa a chytám česko a polsko signál 90%

http://www.tipa.eu/cz/antena-2160uclp9-f-konektor-logaritmicko-periodicka-lte-free-emme-esse/d-143222/

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

Když máš natočenou anténu tím směrem tak skus naladit kanál 32,nebo 52 a uvidíš jestli je tam nějaký signál.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

JackBauer

Detinské sú Tvoje príspevky, lebo viacerí Ti tu písali, či susedia chytajú niečo zo Slovenska. Píšeš, že sú to 75 ročný, ktorým to je jedno, tak logicky sa Ti nikto neozve, že áno v Tvojom susedstve chytám všetko OK. Bohužiaľ, to budeš musieť sám odskúšať a potom sa s tým tu pochváliť. Nech sa darí.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

JackBauer

Vieš čo to je polarizácia?

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

petersk

vím co je vertikál nebo horizontál otačíš jen o 90° anténu , prosím tě nepiš už tady na moje vlákno v ničem jsi neporadil a jen tady prudíš odejdi pryč děkuji

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

Tak si otoč anténu o 90 percent a odskúšaj si to. Nech sa darí. Ahoj.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JackBauer

Tak to je úplně jiná situace jde tedy o akademickou debatu.
Signál je třeba v místě vyšetřit a ne se poptávat po fórech, protože u dálkového příjmu platí, že o pár metrů dál něco funguje a jinde nemusí.
Takže buď si vylezeš na střechu a zkusíš to sám pomocí toho logara a případně nějakého nízkošumového předzesilovače a nebo si zavoláš firmu, která Ti to za nějaké peníze vyšetří a pak budeš mít jistotu zda tam signál je a nebo není a pokud ano-zda je možné ho zpracovat.
Jinak to nefunguje.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

gunter

Úplny súhlas. R^

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

Problém bude s volným "slovenským" kanálem.....schválně napiš,jaké čísla kanálů nebo frekvence přijímáš + aspoň jejich sílu..... :laughing:

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

tak nejak

ako pise jjery...skus naladit KRIZAVU - niektory z kanalov 32k, 35k, 39k, 52k, tou istou antenou co mas namontovanu, pochopitelne otoc na verikal polarizaciu. len dodam, ze pri dialkovom prijme mozem mat dostatocny signal pri premiestneni anteny napr. len o pol metra, kde uz signal nemusis mat ziadny. bez meraku sa jednoducho bez dalsej investcie, jack bauer musis pohrat co ta bude stat dost casu, avsak vysledok moze byt pre teba pozitivne dobry.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

antenu nech radsej otoci o 90stupnov, ako u tebou udavanych 90percent...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

bohus31

Ano máš pravdu R^

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T a antána

nebydlíte tady někdo okolo s patřičným vybavením ???

JackBauer
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 44
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra