Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

DVB-S2 měřák do 3.000Kč

Zdravím, uvažuji o měřáku TRIMAX TM-8500 HD, jako alternativy mám Opticum OPS4 nebo OPS5 nebo BLOW Satfinder DSF01. Prosím majitele některého z těchto měřáků o zkušenosti, případně i návrh podobných typů. Nenavrhujte mi prosím profi měřáky za 5-20tisíc, nemohu si je dovolit a nejsem profesionál, aby se mi zaplatily montážemi parabol. Předem dík.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

Deviser S30. Nic levnějšího smysl nemá.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

Měřák za 3000Kč neexistuje a je nesmysl ho chtít jenom proto, že nemám peníze na pořádný. Pak radši nekoupím nic a věnuji se jiným smysluplným věcem!

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

@technikTKR

Nesmysl, je to podobná argumentace jako, že když nemám na Mercedes, tak budu radši chodit pěšky, přece si nekoupím Škodovku. Měřáky, které jsem uvedl určitě smysl mají, i když toho neumí tolik jako ty za 20 tisíc.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

Deviser S30. R^

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

tekapo: Příměr s autem je úplně mimo mísu. U měřáku totiž potřebuješ, aby ukazoval relevantní údaje a ne nějaká procenta vlhkosti vzduchu nebo z prstu vycucané údaje, což dělají všechny findery a podobné rádobyměřáky. Ale klidně si to kup, velmi brzy poznáš sám, že to jsou vyhozené peníze.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

@technikTKR

Tak doteď používám SignalMeter na svém android tabletu, který zobrazuje "teploměry" se sílou a kvalitou signálu z mého xTrend boxu. Vždy jsem s tím nastavil vše, co jsem potřeboval a jelo to. Důvod, proč chci změnu je ten, že wifina k tomu potřebná má na střeše, kde mám paraboly blbý signál. Myslím, že zobrazení síly a kvality signálu u měřáku za 3.000Kč by snad měly být podobné jako u xTrenda, nebo ne?

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

Je to každého věc.Staří soudruzi nastaví vše bez měřáků - aji špičkou oca*su.Pokud jsi prozatím vydržel s tím co máš,nevyhazuj prachy za nesmysly.Např. s přijímači TECHNISAT,lze parabolu nastavit naprosto v pořádku.Kvalitní měřící technika je nutná o profíků,kteří jsou s ní schopni ošetřit nejen optimální nastavení,ale především složitější zádrhely stran nastavení multiswitchů,zesilovačů,rozvodů...

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hdpe

Já bych klidně s tím tabletem vydržel ale opravdu mě nebaví s ním dělat vždycky jógu na střeše abych chytil wifinu. A před tím vždycky doma přemísťovat router aby na té střeše vůbec nějaký signál wifi byl. Takže myšlenka je, si v klidu vylézt na střechu s měřákem, napíchnout ho do LNB, naštelovat parabolu a je vymalováno. A jinak s těma teploměrama jsem si nastavil i motor v plném rozsahu 85E - 45W. Takže v tomto ohledu fakt problém nemám.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

opravdu to nemá smysl kupovat to co navrhuješ. Koupil jsem ze zvědavosti tento:
http://www.aliexpress.com/snapshot/7045469719.html?orderId=70429209121223
A je to nefunkční.Nastavení SR v podstatě nefuguje. Ať dáš cokol, tak to stále hlásí signál. Proto nejsi schopen podle jedinečné frekvence identifikovat družici. Signál to hlásí při otáčení paraboly na každé pozici.Doladit lehce rozladěnou parabolu možná ale... Jako měřák pro DVBT to chodí rozumě, ale za dva ticíce to je nekoupitelné. To si raději kup repeter WIFI a používej to co máš na androidu spolu s engimou.

elektrokol
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

@elektrokol

Tak to jsem netušil. Nicméně by mě opravdu zajímal aspon ten Trimax, není tady nějaký šťastný majitel?

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

A co ti brání použít repeter za 500Kč ?

elektrokol
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

@elektrokol

nemám s tím zkušenosti ale vzhledem k tomu, že bydlím v paneláku 2 patra pod střechou si nemyslím, že by to nějak výrazně signálově pomohlo. Ať už mám router nebo repeater, vždy to musím mít v bytě. A signál wifi potřebuju na střeše. Kdyby na střeše byla 220V zásuvka, tak to neřeším.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

OK, to je jiná.

elektrokol
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

tekapo: Nějak jsem stále nepochopil smysl tvé nutnosti něco nakupovat. Za ty 3000Kč ti to u tebe nastaví firma jednou provždy a tím to končí. A pokud chceš nastavovat paraboly na kšeft, tak si k tomu pořiď odpovídající vybavení a ne hračky.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

@technikTKR

Já mám specifický problém, že mně odcházejí konvertory. Mám jich celkem 10, z toho 8 na T90. Za dva roky jsem měnil cca 5 ks. Taky mě jednou odešel motor na jiné parabole. Při výměně LNB to vždycky měřím, pokud naslepo vyměním LNB v držáku za nové, tak to není vždy optimální.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

@technikTKR

na kšeft to nedělám, mám jinou práci

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Do 3000,- Kč neexistuje žádný měřák, ale pouhopouhý finder. Pro tvé účely tato krabička možná splní požadavky na ni kladené, třeba i proto že značka Trimax, již nějakou dobu neexistuje.Zde jsou však nějaké produkty co nový majitel jména nabízí http://www.trimaxmeters.com/products/

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

nad 3.000Kč

Ještě jsem našel HW6180 za 3.900Kč. Je lepší než ten Trimax?

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

tekapo

co ti brání,pokud to máš jen pro sebe,hodit si dvě patra stíněnýho kablíku a malej monitorek k parabole

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

to tekapo:
19.03.2016, 14:42.12 Napsal:A signál wifi potřebuju na střeše. Kdyby na střeše byla 220V zásuvka, tak to neřeším.
.........................................................................
1.Na to ti přece stačí delší prodlužovák dejme tomu s rezervou do 25m :lookaround:
2.Do tvé ceny, nemá cenu nic rádoby findery kupovat.
To už mnohem větší službu udělá z bazaru zakoupený starý analogový měřák s CRT dobrým spektrákem, kde podle obálky to nastavíš mnohem lépe, než s těma pípákama :-/

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

Delta1

nebo ve strojovně bejvá zásuvka,v nejhorším tam je žárovka a redukce žárovka zásuvka už není problém

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

I tak lze, ale přeci jen prodlužovák od své kóje a na svůj elektroměr je jistější ;)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

Delta1

nevím jak by to chodilo na mobilní data

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 měřák do 3.000Kč

Také nevím,ale neřeším. Psal kdyby tam byla zásuvka, tak by prý měřák neřešil :(( Takže se domnívám, že zásuvka, je ten nejmenší problém za pár stokorun :8)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

Delta1

pak i baterka s měničem

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 92
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra