Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Rozbočovač satelitního signálu

KOupil jsem rozbočovač pro satelitní signál, který má údaj 5-900 MHz. Koupil jsem asi blbě...měl být asi do 2400 MHz. Totiž ten rozbočovač nefunguje správně. Co znamená, že je průchozí pro oba směry. Jaký to má význam? Jaký tedy koupit? Díky za reakce odborníků.Jumi

Jumi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozbočovač satelitního signálu

Nejprve prosím krátce a výstižně popiš,k čemu chceš ten rozbočovač použít.Následně společně (ne)najdeme řešení.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozbočovač satelitního signálu

Ano, potrebujes rozbocovac do 2400, zvacsa su od 5-2450 MHz. Priechodnost mas na mysli asi pre napajanie, ak je pre oba vystupy tak tie su prechodne pre zmenu napati (typicky pre zmenu H/V polarizacie). Nezabudaj, ze pouzitim rozbocovaca budes moct pozerat na druhom prijimaci len tu istu polarizaciu, ktoru na prvom. Ak Ti ide o dva prijimace tak pouzi twin LNB, ak Ti ode o nieco ine, napriklad vetvenie z quad LNB tak odporucam odbornika.

Traky
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 773
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rozbočovač satelitního signálu

Mám twin konvertory pro 4 satelitní pozice (Astra 1,2 a 3, a dále Hotbird. Vedu samostatné svody ke dvěma satelitním přijímačům. Každý svod však rozděluji pro 2 přijímače (celkem 4 přijímače-4 místnosti). Budu se vždy dívat pouze na jeden ze dvou přijímačů (na jednom svodu). Druhý přijímač bude vypnutý.

Jumi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jumi

dva kondíky,dvě diody,to je celý zázrak

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rozbočovač satelitního signálu

Pierrepetr, asi je to pro Tebe snadné,ale já nebudu dávat dokopy ani kondíky ani diody.Nemám na to školu.Vysvětlíš to laikovi?

Jumi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jumi

neznám tvoje možnosti a zdatnost,kup si to hotový

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jumi

Nič v zlom, ale si jeden s tých, čo chcú ľudovo povedané "zase z lajna upliesť bič"! Ja osobne by som to riešil samostatným koaxom pre každý stb - t.z., že LNB by boli typu quad, k tomu 4ks DiSEqC prepínačov!
Tento tvoj spôsob, cez 2x rozbočovač má "chybičku krásy" aj v tom, že riskuješ možné poškodenie napätím z jedného stb na druhý stb. Aj keď tvrdíš, že vždy bude zapnutý iba jeden stb na spoločnej vetve - ale na takúto skutočnosť - potrebnú zásadu sa dá úplne ľahko v praxi pozabudnúť! Hlavne ak má tvoja domácnosť viac členov! ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozbočovač satelitního signálu

Otázkou pouze je zda-li opravdu na všech čtyřech místech potřebuje všechny 4 pozice. Pokud ne, tak s ohledem na typ LNB a přepínače je několik možností, nemusí to být nutně 4x quad a 4x 4/1 přepínač. To musí ale nejdřív upřesnit.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Nedávno jste mne tady většinou šikanovali za to, že jsem použil místo rozbočovače obyčejný páčkový přepínač, který spolehlově oddělil napájení obou přijímačů, a přitom umožnil souběžný "omezený provoz" i druhého přijímače přes "kapacitní vazbu" na přepínači. Jako "šetřílkovi" jste mi doporučovali rozbočovač za pár kaček.
Nyní Mmiriboy vyhrožuje kolegovi Jumi, že použití rozbočovače mu může poškodit výstup jednoho přijímače vyšším napětím z druhého přijímače a nazývá ho také "šetřílkem".
I když jsem koupený rozbočovač nikdy neměřil, je myslím naprosto zřejmé, že SS výstupní napětí obou přijímačů jsou odděleny dvěma diodami, jak to naznačuje Pierepetr. Takže vždy "větší dává, malá bere", tj. LNB se bude řídit větším ze dvou napětí z přijímačů. Klidně Jumi ten rozbočovač použij a můžeš zapnout současně oba přijímače. Jen musíš vědět, že při obou zapnutých přijímačích budou nastavena v LNB polarizace a pásmo podle toho přijímače, který má aktuálně vyšší napětí a vysílá řídící kmitočet pro pásmo. Více o těch omezeních je v příspěvku "Kapacitní vazba ..".
Ne každý příspěvek zde je založen na detailních technických znalostech.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozbočovač satelitního signálu

Když bude v provozu jen jeden přijímač, tak není potřeba žádný rozbočovač, ale lze použít loop out .....

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozbočovač satelitního signálu

mmiriboy@ Každej SAT rozbočovač má výstupy oddělený dioadama, takže napětí mezi výstupy neprojde. Z poškození bych teda strach určitě neměl, ale jinak je to samozřejmě dost krkolomný řešení, zvlášť když quad konvertor stojí pár stovek.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Já si naopak myslím, že pro potřeby, které popsal Jumi, je to levné a snadné řešení bez výměny LNB na parabole a protahování dalších koaxiálů k parabole.
@Tondach
Já jsem nikdy Loop out nepoužil, takže neznám praxi. Proto se ptám, projdou povely pro LNB a signál bez ztrát přes první přijímač do druhého přijímače v řadě, pokud není první přijímač pod napětím (není ani ve Standby). U klasických VTR analogový signál do zavěšeného TV prošel bez útlumu jedině tehdy, pokud byl VTR pod napětím (zapnutý nebo jen v standby). Jaká jsou omezení pro druhý přijímač na Loop out v režimech: 1)Při prvním příjímači bez napájení; 2) Pokud je ve Standby; 3)Pokud je první přijímač zapnutý? Docela by mne to zajímalo.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozbočovač satelitního signálu

Obecně to je takto:

1/ smyčka není průchozí
2/ signaly prochází, útlum 3-5dB
3/ pro prijmac zapojeny na smyčkový vystup je k dispozici jen zvolená polarizace a pasmo prijmacem předchozím.

Znám ale přijímače, u kterých bod 2 prostě nefunguje. :))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozbočovač satelitního signálu

Takže pro kolegu Jumi je to jasné, pro jeho potřeby jedině rozbočovač.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rozbočovač satelitního signálu

Pánové díky,
vyměňovat twin konvertory za quad nemíním (nejde mi ani tak o peníze, ale že to nevyužiju-mám pouze jednu kartu na Irdeto a platím pouze servisní poplatek). Z důvodu příjmu anglické ligy jsem totiž kdysi přešel od skylinku nějdřív k digi TV, pak k topfunu, ale teď jsem spokojen s O2TV. Kdyby ještě dávali španělskou ligu (vysílá digisport 3 a 4), byl bych spokojen.

Ještě dodatek. Funkce loop např. u Kaonu S40001IR nefunguje vůbec (podle nějakého znalce z Fastu Praha -dovozce to tak prostě je, i když je na přijímači vstup i výstup), ale např. u druhého Kaonu (S660HD) vše bez problému. Šlo mi v podstatě o to, zda není chybou, že jsem koupil 2 rozbočovače pro rozsah kmitočtů od 5 do 900 MHz (4.a 5. terestriálu), když satelit vysílá podstatně výš a proto se mi nepřenáší některé TP přes rozbočovač. Jinak druhý přijímač je vždy vypnutý. Ještě jednou díky za reakce.

Jumi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Standa3

Nič v zlom, ale pokiaľ má pamäť neklame, ja osobne som ti nedoporučoval ani ten rozbočovač! ;)
Ale v podstate rozhodnutie, že ako si to v konečnom dôsledku porieši autor tohto vlákna u seba doma, je jeho vec! Ja som vyslovil iba svoj názor, z môjho pohľadu riešenie s quad LNB je určite tým lepším! Sám využívam viac kusov qaud LNB v spojení cez DiSEqC prepínače už viac rokov a všetko šlape bez najmenších problémov! ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Standa3

Už "dlouhá léta" mám připojený přijímač v ložnici přes loop ..... ten v ložnici musí být vypnutý a v obýváku funguje vše bez problémů! Pak vypnu ten v obýváku a ten v ložnici jede taky bez problémů............v obýváku Opticum HD X406p v ložnici Evolve BlueStar HD. V obou přijímačích samozřejmě karty

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tondach

Ale toto nemusí být pravda u dalších kombinací přijímaču.Velmi správně to napsal Saxon v případě bodu 2.To je třeba Vantage 6000S-7000S.Ve standby není smyčka v tomto případě pruchozí.Nebo poslední Kaon od Digi musí být vypnut vypínačem na přístroji protože ve standby pouze vypnutý dálkou posílá napětí pro LNB z programu co je na něm momentálně aktualní po vypnutí dálkou.Takže s tím propojením přes loop to je tak trochu někdy loterie. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tondach

Myslím, že si zcela rozumíme. Jen je rozdíl mezi vypnutý do Standby a vypnutý bez napájení.
Já mám doma např Humax HDCI2000. Ten bere ve Standby téměř tolik, jako v provozu, kolem 16 W. Když ho nepoužívám, musí z elektriky, jinak bych se za rok nedoplatil (140 kWh, tj. odhadem kolem 500 Kč za rok). Za něj bych do Loop out nic nedával právě kvůli jeho spotřebě ve Standby.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hobo

.... proto jsem napsal, jaké mám přijímače!

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Standa3

....ale to já taky musím vypnou kolébkovým vypínačem ten Evolve BlueStar HD. Ten Opticum stačí do Standby .....ale protože mám sazbu na přímotopy, tak to není taková pálka ;)

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra