Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Nový měřák

Zdravím, co by jste mi doporučili za novy měřák? Do teď jsem používal Promax Prolink 4C premium, ten půjde do světa. Děkuji

miks
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 422
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

Kolik je finanční strop?
Co chceš za standardy? S2,T2,C,C2?
Co z nadstandardu? MER by Carr, Echo, diagnostika TS, CI, ASI in?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

Osobne tiez uz dlhsi cas uvazujem nad nejakym poriadnym merakom, ktory by konecne nahradil moj "pipak" a bol by mi tak napomocny s buducim nastavovanim mojich anten.
Ked som sa tak rozhliadal co je dostupne za este rozumnu cenu pre domace (neziskove) potreby, tak som sa nakoniec pozastavil nad 2 modelmi.
1) Promax HD Ranger +
2) Rover HD Tab 7 EVO

Mam este otazku na Saxona, hoci neviem aku presne verziu mas, kedze su HD Tab 7: STC, EVO a Lite. Dokaze aj Rover HD tab 7 ukazat info o LNB Drainage? Poniektore LNB su poriadny zraci...
Mam sice pdf manualy nastahovane, ale osobna skusenost je nado vsetko.

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

Tak hlavně S2, T2, C a určitě min. MER by Carr, Echo, diagnostika TS.....
CI asi taky, ale není podmínkou

miks
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 422
Odpověď v diskusním vlákně
 

sato

Pre "domace (neziskove) potreby" jeden z uvedených ? Vieš Ty koľko "ťažkých (superziskových) profesionálov" behá s nejakým drímskaj TS-80 alebo len s nejakým STB a 7" LCD z Tesco. :)))

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

Miks

Koukni na Promax UltraLite
Koukni na Rover HDTAB 7 EVO
Koukni na Alcad FSM 630

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Sato

Čau. Mám STC s doplňkovou výbavou. MER by Carr, SAT expert, DD AC3 kodek.
Nevím, co to je LNB Drainage:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

Promax HD Ranger UltraLite MBC nemá, ostatní ano. Echo mají všichni a analýzu TS v této relaci nemá žádný. Všichni mají rychlý spektrák, lionku baterku, měření T2, jsou bez dekodéru HEVC(stejnak k ničemu), dynamické měření echa, konstelace na všech standardech. Všechny jsem měl na test, Rovera vlastním tři roky. Kdyžtak se ozvi. Na ten Alcad je nyní akce v Antechu.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

Dík za info Sax, asi půjdu do Promaxu, už jsem na něj zvyklej..... zbavím se starýho a objednám, cena je docela ok. Dík Sax

miks
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 422
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

Nemáš zač.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

Ten LNB Drainage mal byt mozno pomenovany LNB Drain - je to kolko ma lnb spotrebu v mA. Sam vies, ze single su OK, Quady uz chcu viac a take Ka PLLka su jednoducho "nenazranci". V menu na Promaxe to vidno v hlavnom menu.
Na youtube nie je nikde normalne video pre HD Ranger +, iba toto grecke video pre HD 2. Tam je to vidno v 4:55 minute.
https://www.youtube.com/watch?v=1uNPhcXmq0k

To: mmc
viem a tiez som to doma takto nastavoval. Clovek starne a (obcas) dostane s vekom aj rozum. Tak telku + STB chcem nechat na pokoji a "pipak" v krabicke. Clovek ma iba 1 nervy a s nastupom 8PSK je dobry kazdy decibel. Navyse lov v C, Ka ci X, si ziada uz rychly spektrak, ktorym ziadnym STB nenahradis. Zvycajne ani nevies co vlastne hladas :D.

To: Miks
Tu je pekny prehlad modelov co ktory ma. Inak samemu sa mi Promax HD+ paci asi najviac.

Promax:
http://www.promaxelectronics.com/downloads/docs/pdf/RangerTable-ing.pdf

Rover HD Tab 7:(ROVER New Range 2016 EN v1,4 1.09 MB)
http://www.roverinstruments.com/prodotti.php?idprod=207

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

Sato

U Rovera je odběr proudu LNB k dispozici v měřícim okně spolu s konstelacnim diagramem, tedy ve druhém okně, následujícím po prvním, kde je měření parametrů (úroveň, MER, BER atd).
U KWS Varos109 je odběr proudu LNB taktéž v hlavním okně.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

to sato

jak zde ctu tvoje pozadavky, tak zkus nahlednout na Kathreina MSK120, pro "lov" na orbite idealni masinka (nic lepsiho pro tento ucel jsem v rukou nemel), je to posledni slusny produkt vyrobeny Schomandlem (nez zmenili zamereni vyroby) pro Kathreina, ted uz i Kathrein nove nabizi pouze ty spanelske a italske hracky

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

add sato

to zobrazeni proudu LNB ma samorrejme taktez, u velkych parabol vyuzijes mereni MER do 30dB ! (jine produkty konci na 20dB) a hlavne v rezimu spektralni analyzy pouze kurzorem prejizdit po zobrazenych signalech a temer okamzite automaticky mas soubezne zobrazena veskera potrebna data

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

kaos

jak je na tom MSK120 s měřením přenosových feedů s předem neznámými SR? Díky.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Saxon

tak jak jsem uvadel vyse, staci pouze ve spektr. modu najet kurzorem na zobrazeny signal feedu a nic dalsiho jiz neni treba provadet (mp se behem momentu synchronizuje a provede identifikaci vc. zobrazeni prislusnych parametru), a to je ten hlavni duvod proc jsem ho nicku Sato doporucil k uvaze

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

Mrkal som na technicke specifikacie toho MSK120 CO. Inak pre tich, co by chceli vediet viac, tak MSK120 CO ma navyse konstelacny diagram a je o cosi drahsia ako zakladny model MSK120.

Skoda, ze je to iba cisty merak na DVB-S/S2 a tym padom to nema DVB-Tcko. Budem potrebovat blbnut aj s antenamy, cize by som musel dokupovat opat nieco suce... Sice keby bol za ca 709 Eur ako je to inzeravane na 1 stranke (dostupnost vsak az za 21 dni)....

Inak ma zarazil fakt, ze nikde nie je ziaden test, ci nejake video tej MSK120. Aspon ze je k stiahnutiu navod:

https://www.kathrein.de/fileadmin/media/produkte/imports/sat/anwendungsHinweise/9364202d.pdf

Mimochodom ak mozem poziadat Saxona a Kaosa, ako sa vam zda to rozlisenie tich obrzoviek? Nie je to rozlisenie u MSK120ky trochu male (5,7"-TFT @ 640 x 480 Pixel)?
Ako u Rovera, tak ani u Promaxa som sa k tomuto udaju nedopracoval, pricom obe maju 7" palcovy disply.

Kaos ty nemas nejake videa ked lovis s MSKom? Sice som viac rozhodnuty pre HD Ranger+, kedze to ma moznost ukazania Beaconu, LTE filtra, rychleho spektra atd., ale nejdem kupovat hned zajtra...

Inak este jedna tak "priblbla" otazka na zaver. Na co je vlastne u merakov funkcia LNB offset? Co to vlastne ukazuje? Rozdiel medzi DRO a PLL poznam a mam doma ozaj dost LNB ako DRO, tak aj PLL.
Merak by musel poznat oficialny kmitocet od sat providera, aby si mohol zistit odchylku samotneho LNB, co v takomto pripade asi nie je to, na co myslim.
Budem rad, ak niekto prinesie trosku svetla do tejto problematiky...

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový měřák

HDTAB7 má počet bodů 800x460.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra