Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi nic

Jelikož mě jeden z mých combo přijímačů odešel do věčných lovišť, rozhlížím se, co je na trhu. Asi nemá v dnešní situaci smysl kupovat něco, co nemá HEVC, protože se s ním má začít už letos. Dále bych požadoval 3 karty na zasunutí, nebo minimum je alespoň dvě. A v neposlední řadě VFD dispej, abych mohl poslouchat i rádia přes zesilovač, bez zapnuté televize.
Jsou takové přijímače, ale na moje požadavky zapnout a koukat, není nějaký VU 4k nutný.
Rád bych něco ve "střední třídě". Něco jako je v DVB_T třeba Golden Media 9080, Unibox 2, Ab cryptobox 652 combo, Feguson Ariva 252....atd....prostě něco kolem 3-4 tis.Kč.
Nechápu, proč všichni výrobci spí, a ti, co nespí, tak jim chybí displej, a dají přístroji jednu jedinou čtečku, což je absolutně nedostatečné.
Mám dál čekat, a být v naději, nebo má někdo nějaký tip?
Děkuji...

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

na jare bude AB 752 s hevc 265 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Zbytečně spěcháš......,Škoda taky připravuje hybrid,ale chce to posečkat pár let.

Co s tím HEVC furt blbnete... :laughing: nebo už chceš platit? Rv

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

"Co s tím HEVC furt blbnete" R^ , než to bude aktuální vystřídáte ještě jeden box...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

okolí už začlo,tak tady to nebude zas tak za dlouho.Ona nás EU postrčí Rv Rv

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 491
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Který okolí už začalo s HEVC v řádným vysílání?

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

U němců už několik vysílačů jede v testu a stačí zajít do velkoobchodu u nich a všechny nové tv mají H.265---Proč asi,když němci mění Tv po 3-5 letech

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 491
Odpověď v diskusním vlákně
 

HEVC

Z Žižkova už se sice vysílá v HEVC, ale v podstatě nic zásadního.
Smysl by to mělo snad jen v části německého pohraničí, kde se vysílá šest HD programů (Das Erste, ZDF, Vox, Pro7, Sat1 a RTL). FTA jsou jen první dva, ostatní v kódu.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

DVB-T2 HEVC Německo

https://www.parabola.cz/album/foto-974/
sekce Album: Německé DVB-T2 vysílání v kompresi HEVC.
Popis fotografií:
[1] Německé DVB-T2 vysílání v kompresi HEVC.


On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Do konce roku je plán pokrýt přechodnými sítěmi DVB-T2 většinu republiky, on potřebuje nový box a dostane "rady" ať pár let posečká. Já se picnu. :bigeyes:

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

Bidlo

To je sice pravda, ale takových plánů už bylo...
Na tyhle hokuspokustesty mám Zircon Fire, je to sice jen T2 receiver pro FTA, ale umí nahrávat čistý TS a stojí tisícovku.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

A co tak koupit Combo FH?

jenes
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 057
Odpověď v diskusním vlákně
 

@palermo67

Dreambox DM520 + Sundtek MediaTV Digital Home III + 2x phoenix sice nemá displej, ale jinak má sestava vše co chceš :-)

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 541
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Tady se řeší HEVC a v e-shopech se ve výprodejích prodávají televize bez HEVC jako housky na krámu.

DVBT1
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 1 774
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

To máš taky pravdu ale i kdyby to bylo až příští rok, tak to na tom nic nemění, sat. boxy se určitě pořizují na delší období. Zircon Fire jsem měl taky v ruce, je dobrý ale palermo67 určitě nechce jen testovat a u TV mít další, v tomto případě úplně zbytečnou samostatnou krabici poněvadž je stejně jako já už zvyklý na Combo přijímače. Čili je to pochopitelné,na jeho místě bych v případě odejití starého receiveru do věčných lovišť nejednal jinak.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Když mám SAT box, tak k čemu se budu tentovat s nějakým pozemákem v SD mazanicích? Tenhle úlet fakt nechápu.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

to PoldaS

Tenhle úlet je vhodný pro příjem přeshraničních stanic, v našem případě z Polska. Přeshraniční stanice dosáhnou skoro doprostřed republiky. Jinak s ohledem na to, že sat má již převážně HD stanice, s Tvou úvahou souhlasím.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Poláci pojedou v HEVC?

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Přijímač potřebuju na chalupu, kde mám udělaný systém na 8x LNB, + anténa. Barák je na místě, kde je výhled do dálky skoro na všechny směry, a proto tam využiju i antenu. Na satelitu spousta programů není, a tak využívám oboje. ( RTM Liberec, Regionálka Kadaň, Očko Gold, Očko Expres, plzeňský ZAK, ...atd. Jezdím tam jen na víkendy, takže přijímač zas tak brzy neodejde. Proto už nechci teď brát nic v MPEG4.
A jestli se s přechodem na Hevc začne zas od západu, jako tenkrát v digitálu, budu na řadě, jako první...
Kdybych si chtěl teď vybrat auto, tak si z nabídky určitě vyberu, kdybych chtěl televizi, taky si vyberu, dokonce kdybych si chtěl koupit hausbot na Slapy, nebo vrtulník, tak si taky vyberu.
Ale obyčejný combo přijímač s dvěma až třemi sloty na karty, displejem(nejlépe bodovým-je lépe čitelný, než segmentový),na trhu prostě není!
Před pár lety bylo takových přijímačů v T1+S2 na trhu mraky, a teď ani jeden. Přitom o přechodu na T2, se ví 2roky.
Připadá mi to, jako by vláda zakázala auta na naftu od příštího roku, ale na trhu by nebylo benzínové ani jedno....
V televizorech se výrobci přizpůsobili, a zareagovali celkem rychle, a je z čeho si v T2 vybrat, ale výrobci combo přijímačů, evidentně zaspali!
Do linuxu bych šel nerad z důvodu, že na chalupě zatím nemám internet, takže bych ho pořád musel na každou aktualizaci, nebo jiný plugin, vozit domů. ;P

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

On se nedá lajnux receiver aktualizovat z USB portu?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Jistě, že dá....
Ale musel bych pořád myslet na to vozit u sebe flešku. Něco se podělá, a nekoukám. Doma to další týden stáhnu, další týden to tam nahraju, a budu se modlit, aby to bylo ono. Když to ono nebude, celé kolečko se opakuje...
No uznej...to nejde... :laughing:

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Posrat se muže cokoliv...Kolikrát je to třeba aktualizovat?? Já mít podobné starosti s chatou, tak tam bude jedině linux s potřebnými tunery. Nic lepšího a spolehlivějšího neznám. A internet je dnes díky LTE v podstatě všude. Děti na chatu kde není internet ani nedostaneš, leda za trest...:))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

To já jsem právě rád. Jezdím si tam vyčistit hlavu za zahradu, a nepotřebuju, aby kolem mě sedělo 5 puberťáků s mobilem, a vedlo (nevhodné slovo)ní řeči...ale to svádíme řeč trochu jinam.... :laughing:

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Vyčistit si hlavu do přírody si jezdíme snad většina, ale je taky pravda, že dneska si ani na chatě bez internetu ani neprdneš. Mám na mysli nás, co pracujeme v technickém oboru.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@BIDLO

jenze testovaci provoz bude letos jen pro CT a nez to pokrejou cely.komercni tv se na to nechystaj jelikoz nemaj prachy a nejradeji by odlozily i T2 v HD.takze se priklanim k saxon ze jeste jedna masina na mezicas. a taky je pravda ze ty combo fakt moc nejsou.slusnej je ML6500 ale ten nema tu sachtu.tak pak samoatatnou DM525.je to fakt komplikovany. 😀 ja jezdim na chaloupku pouze pracovat a nebo chlastat a taky nevim co tam vlastne dat.no me staci z T jen CT1/CT4.

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Parizek má začít budovat prechodovou síť pro T2 už teď v lednu. Pokud tedy dostojí tomu, co říkal na podzim na konferenci v Pardubicích.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra