Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Plazma vs. LED

Zdravím všechny...momentálně mám starou plazmu Panasonic TH42PX80...a zvažuji koupi LED Panasonic 49DX603...myslíte že je to krok správným směrem?Jako primární příjem mám Skylink...Bohužel nemám kde porovnat obraz...Díky za info...

rinkoo
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 75
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 91
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rinkoo

S napětím čekám fundované odpovědi, jsem na tom velmi podobně. Zatím si říkám plazma je plazma, chytré funkce zastane Chromecast, počkej si - televize se dnes nekupují na dvacet let, tak možná při nějaké akci...

stippy
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rinkoo

Nechat plazmu dokud běží a poté jednoznačně Oled. R^

BOBSEN
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

Samozřejmě že nechat plasmu. Žádná LCD mazanice ji nenahradí, až OLED.

Martin79
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 1 696
Odpověď v diskusním vlákně
 

@BOBSEN

...no ta plazma je pouze HD 1024*768...a Skylink vysílá skoro všechny základní programy v HD...takže jsem předpokládál, že za LED z toho vyjde lépe...A taky co se týče spotřeby...

rinkoo
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

To tu už dlouho nebylo.
Boj mezi plazmáky a omalovánkami. :laughing:
Téma pojmenované velice dobře nyní již jen vyčkat kdy to vypukne.
:8)

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rinkoo

I tak bych vydržel a počkal na Oled.

BOBSEN
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lachtan

....to máš pravdu...v tomhle se svádí odvěký boj... :-D spíš se mi jedná o porovnání těch dvou televizí...Když zas budu čekat na OLED, tak to může trvat ještě dlouho...a OLED taky nekoupím za cca 14-15.000

rinkoo
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rinkoo

No tak za 15 000,-- peněz dneska koupíš pěknou sračku.

BOBSEN
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lachtan

Myslím,že vím kdy to vypukne. :laughing:

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

až se objeví noční pták :laughing:

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

Modla v podobě černě černé u plazmy mě vždy pobaví. Spíše je důležitější bíle bílá. Ale proč ne, každý vyznává jiné náboženství.

DVBT1
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 1 774
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rinkoo

Moc málo peněz těch 14-15 tisíc za TV v této velikosti na dnešní dobu.Na jakousi obstojnou kvalitu dvakrát tolik. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antoš

tady není co řešit,nový plazmy nejsou,má mercedes,co sice žere,ale než kupovat žigulíka,radši v nouzi oled,taky to na sd není hitparáda a ty český hádéčka,žádná výhra

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 987
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

Je to na dlouhý povídání,porovnávám 2plazmy st60-px80 s lcd,neměnil bych ,ikdyž spotřeba je velká,ale to je taky jediné minus,dál už to nemá cenu hrotit. :O :8)

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 864
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

HD vysílaní není FullHD, takže ta HD televize bude mít mnohem ostřejší obraz než Full HD. Rozhodně počkat na Oled. Nedávno jsem měl doma Philips 49PUS7181, to kolikrát tv přestala reagovat ani nebudu psát, než jsem ji kompletně naladil, ale ten obraz, to je děs! Ještě že mám doma Panaka 50vt60, těch 35000 nelituju a ani účet za elektřinu. Nechápu jak tyhle LCD(led)(nevhodné slovo) můžete kupovat. ;P

pedrodc
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 181
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pedrodc

maj slepeckou nepaměť

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 987
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

Mám plazmu 50" Panasonic a VU+SOLO 4K. Když se dívám na obraz z německých kanálů a nechci chválit Skylink i u něj je na některých kanálech pěkný, měnil bych za nějaký čas pouze za oled technologii. Klasické LED už asi vyčerpaly všechny možnosti, jak obraz upravit do určité kvality. Jsou to však pouze elektronické vychytávky. Technologie oled je nová technologie a necháme se překvapit. Ale zůstává základní dilema, čím vše "nakrmit", aby se kvalita ukázala.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

Mohu doporučit LCD 50" LG. Máme ho doma, má skvělý obraz...

47PFL5603D, VU+ DUO, Ariva 202E

Děda Petr
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 1 309
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Děda Petr

všechno co má někdo doma,je nejlepší na trhu,copak si myslíš,že by si někdo koupil hnus?

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 987
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

@rinkoo

mam doma 42" plazmu samsung, aj 50" led sony w755c 100hz a u mna vitazi sony.
Ak si ale chcel kupovat dobry tv v cene okolo 600 - 700e, zmeskal si vlak. 100hz tv vo full hd uz nie su, oled, su stale predrazene a ak by som mal teraz kupovat tv, urcite by som bral samsung ks7002. Je 100hz, ma skvely obraz a v cenovej kategorii cca 1200e momentalne asi ani nic lepsie nekupis

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

co sa tyka tebou spominaneho panasonicu 49DX603, je len 50hz a vymenou tohoto tv za plazmu si urcite pohorsis

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jozef BA

výměnou za plazmu si pohorší vždycky,pokud není šetřílek

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 987
Odpověď v diskusním vlákně
 

moje dojmy z porovnání

Měl jsem plazmy postupně větších a větších rozměrů a skončil jsem na plazmě Samsung 152 cm. Dcera dole má LED LG 152 cm.
Při porovnání mám tyto dojmy:
1. Obraz na LED je lépe prosvícený, slunce při krajinném záběru svítí více na LED než na plazmě.
2. Plazma působí barevněji, barvy jsou syté. Na LED jsou barvy světlejší,velmi lehce nafoukané mléčnou mlhou. Nastavení jasu a kontrastu je přitom velmi střízlivé, obraz dynamický.
3. Obraz na mne působí ostřeji na LED, lyžař na svěhu v dálce je nakreslen jako ostrá a kontrastní čárka.
4. Na LED se projevuje osvícení z rohu za tmavých scén světlejší oblastí, která na plazmě není. Je to lehce rušivé.
5. Pozorovací úhly jsou lepší na plazmě, u LED jde s úhlem pokles jasu i barevnosti.
6. Nové UHD televize mají HDR a je to na obrazu vidět. Pokrok ve zpracování obrazu se projevuje daleko menším šumem, větším barevným rozpětím. Cena televizí roste podle rozsahu dodatečného elektronického zpracování obrazu.
7. Většina lidí nemá na televize za 50000 Kč, do 30000 Kč lze pořídit UHD televizi, která plazmu překoná i při známých vadách, vyplývajících z konstrukce obrazovky LED.
8. Záběry videa z dovolené v rozlišení 720p a 50 snímků za sekundu jsou ale lepší na LED a působí více přirozeným dojmem.
9. Člověk se musí rozhodnout a rozhodnutí je 50 % úspěchu. Kdo chce OLED, prosím, bude to za pár roků nebo měsíců mít. Vybral jsem si UHD LED a zatím nelituji. Kdybych měl čekat na nejkrásnější ženu, nikdy bych se neoženil...Svéhu výběru nelituji!

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

" Obraz na mne působí ostřeji na LED, lyžař na svěhu v dálce je nakreslen jako ostrá a kontrastní čárka"
o to tady jde,jestli to chceš vidět,jak to vypadá,nebo líp,než to vypadá
"v dálce je nakreslen"
to je přesně,omalovánky
děkuji,chci to vidět tak hnusný a šedivý,jak to vidím z okna

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 987
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plazma vs. LED

...no nepotěšili jste mě...tak teď nevím...mám dilema jestli ji koupit nebo ne...

rinkoo
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 75
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 91
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra