Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Programy na orbitu

28,2E sharing out?

Na 28,2E údajně přestal již fungovat sharing něco jako bylo u sky italy. Mě to nejde jen něco, ale hodně málo. Jak jste na tom vy?

bourka
Registrace: 4/2012
Příspěvků: 166
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 36
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

S tím Digi HU je to stejné. jak můžeš poškodit Digi HU, když ti Digi HU na Slovensku nic prodat nemůže?

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Krádež v tomto prípade neznamená ukradnúť niečo hmotné. Podľa platnej legislatívy je nelegálnym príjmom /ak chceš krádežou/ je všetko, ak niekto nelegálne, neautorizovane prijíma hociakym spôsobom a hociaku platenú televíziu.
Takže nepriamo urobíš škodu aj Sky UK /napr. s tým, že pozeráš napr. PL, začo zaplatil Sky UK nekresťanské peniaze a od Teba nemá za to príjem/. A v konečnom dôsledku urobíš škodu slovenským operátorom, že nepredplatíš ich služby. Stačí :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 036
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Konečně aspoň nějaký argument.

Nicméně, Sky UK od tebe nikdy žádný příjem mít nemůže, proto mu škodu nemůžeš způsobit, to už jsem tady vysvětlil.

To, že si nepředplatíš místního providera, když máš sharing na Sky je velmi diskutabilní. Chtěl bych upřímně vidět soudní spor, kde by třeba Digi CZ zažalovala občana ČR, že má sharing Sky UK a tím pádem si nepředplatí Digi CZ. Dost pochybuji, že by uspěli.

Mimochodem, osobně jsem nezaznamenal jediný případ na světě, že by byl někdo odsouzený za to, že se připojí na sharing zahraničního providera. Jestli někdo o něčem takovém ví, tak sem s tím. Vždy, když byl někdo stíhaný, se jednalo o poskytování sharingu místního providera.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Škoda sa nespôsobuje len tým, že od Teba niekto nemôže mať príjem. A preto, že ešte nikto nebol zato stíhaný neznamená, že je to legálne. Ale vysvetľuj si to ako chceš. Môj názor je takýto. A s tým som skončil.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 036
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Neberu ti tvůj názor ale nesouhlasím. Je to normální, zákon je jeden ale výkladů zákona může být spousta.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Škoda, že to takto vnímaš, hmotné právo a duševné právo sú 2 rozdielne veci a v obidvoch prípadoch ide o krádež. Ty pozeráš len na tú hmotnú stránku veci. Ale nič na tom nemení, že takýto príjem je nelegálny, ako som písal hore.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 036
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Ale já přece duševní právo nezpochybňuji, já jen tvrdím, že pokud v ČR si SKY UK nemůžu zaplatit, tak ji nemůžu ani ukrást. Něco jiného je Skylink, Freesat a Digi CZ - pokud budu mít sharing těchto, tak budu krást, to je jasné.

Jinak, celá tato dlouhá debata je o duševním právu, hmotně tady nic neexistuje.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo - poškozená může být DigiTV

Ale pokud se díváš na PL přes share nebo máš koupenou třeba polskou kartu nebo dokonce i FTA (na 89°E), tak poškozuješ místní majitele práv, tz. DigiTV ...

Tak to zase chápu já ...

Stejně je to u filmů nebo dokumentů ... pokud někdo na našem území koupí, tak pokud to nesleduju u něj, tak ho poškozuju ...

A to je celý kámen úrazu rozdělení CZ a SK kanálů ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 802
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

To se pleteš. Pokud sis pořídil polskou kartu, tak jsi majiteli práv, a tím je PremierLeague, zaplatil. Takový je výsledek soudního sporu který u Evropského soudního dvoru svedla Karen Murphy.

polulin
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

S tím se dá relativně souhlasit a nakousnul jsem to ve svém příspěvku ve 14:02. To už ale není o tom jestli máš share ale o tom, že se díváš na službu, na kterou by ses dívat neměl. Paradoxně máš asi větší "průšvih" když si ty Poláky zaplatíš "ofiko", protože u těchto providerů vždy souhlasíš s tím, že kartu nebudeš používat mimo ten dotyčný stát. Kdežto u providera sharingu nic takového nepodepisuješ. Je to celé absurdní systém, je to vše úplně proti jednotnému trhu EU, volnému pohybu zboží, principu rovnosti atd. Chápu zájmy majitelů práv ale proč se musí firmy vyrábějící zboží v EU přizpůsobit jednotnému trhu a majitelé práv nemusí? Není to trochu dvojí metr? Není to o tom, že tento miliardový byznys má zatraceně dobrý lobbing v EU?

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

@polulin

Velice zajímavé, nevěděl jsem a hned si vygoogloval. Pro ostatní: Murphy je hospodskou v UK, která ve své hospodě promítala zápasy PL z kanálu řecké TV Nova, protože řekům stačí za předplatné 800liber za rok a za Sky UK by musela platit 700liber za měsíc. Zkráceně, po peripetiích ze soudy evr. soud rozhodl, že je ok použít jiného EU providera - skutečně princip jednotného trhu. Nicméně, zajímavé je, že spor s hospodskou vedla PL a ne Sky a soud rozhodl, že živé zápasy nejsou chráněné copyrightem ale ostatní okolo ano - PL hymna, sestřihy, highlighty, různá grafika apod. A aby je hospoda promítala potřebuje souhlas PL.

Upřímně si myslím, že je to rozhodnutí podivné a moc ho nechápu.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 36
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra