Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: freeSAT by Skylink

CI Modul Freesat - Ladenie

Zdravim, mam tv LG LH590 WebOS 3.0. a original modul od Freesatu. Viete niekto ako sa na tomto daju naladit nove kanaly tak aby som ich mal v zozname kanalov aj s ostatnymi? Ked dam na tv vyhladat nove programy, mam na vyber 3 rezimy: antena, satelit, a freesat. Ak zvolim satelit, tak mozem ladit rucne, automaticky, upravit nast. satelitu, vybrat transponder atp. Ked ladim takto, tak sa naladia vsetky programy na sat. a daju sa mi pozerat len FTA ,platene nie, ani tie co mam odblok. na karte. Ked dam rezim freesat, da sa ladit len automaticky a naladia sa programy zase len do toho rezimu satelit a nie do freesat. Otazkou teda je, ako naladit nove programy do toho rezimu freesat? Dakujem.

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

to jsi koupil jako housku u pekaře? Nebo jsi si ji nenechal předvést? ;P

koax
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 2 326
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

TV som kupil cez internet, takze nie, nikto mi ju nepredviedol. A myslim si ze prave toto co riesim by mi nikto na predvadzacke neukazal

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Zlaté skrinky, takýto tv je často ladiť ako trest.

Tv Panasonic 40DS400E, sat 120cm,motor 75e-27w,napevno 36e, 23e, 19e, 1w, 30w,prijímače Golden media 9080, Openbox s3ci, Cryptobox 650, na pamiatku môj prvý Openbox 810.

romannitra
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 223
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Na druhej tv mám ich set top box a tam sa to ladí samo, bez toho aby som o tom vedel. Vždy keď pridajú nový kanál tak tam hneď je.. To bol dôvod prečo som kúpil modul tiež od nich, aby to ladilo automaticky ale neladí... Keby s tým mal niekto z vás skúsenosť, budem rád ak sem napíšete.

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

a máš v module kartu ? Lebo modul Freesat je len reklamný trik, ich karta Ti pôjde v akomkoľvek Cryptoworks resp. Irdeto module, ale pre kódované programy potrebuješ hlavne kartu ...
Ladenie je vecou TV, sat tuner LG je trochu tragédia, potrebuje poloodborníka na úpravu naladených kanálov

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Org Freeat modul funguje pro televize kompatibilní s CI+ 1.3 a tady budou programy naladěné automaticky.
Ověřte si jakou verzi CI slotu má vaše TV. Pokud nižší než 1.3 tak automaticky se nenaladí a musíte pouze ručně.

karel81
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

@karel81 CI+1.3

Videl som CI+1.3 na výstave ... z televízora zostalo len diaľkové ovládanie a obrazovka, všetko ostatné sa odohrávalo v module - iná grafika menu, iné funkcie, iné aplikácie atď.
Ale toto je prvýkrát, čo som zachytil, že sa to využíva v praxi a v našich končinách.

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Dzordzo- Samozrejme ze tam mam kartu. Predtym ako som to kupoval tak som aj volal na zakaznicku linku a povedali mi ze karta bude fungovat len s freesat modulom. Keby som to vedel tak si kupim ten skylink smit.
Karel81- Tento TV ma slot CI 1.3 a automaticky to neladi. A ako som uz pisal vyssie, netusim akym sposobom sa to ladi rucne..

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Matt

Prečo je tu takáto situácia? Ty si popisal presný problem a prihlásilo sa viac expertov, ktorí však neporadia len sa akosi vysmievajú vid pripevok mmc. Ludia potom stratia dôveru a prestanú sa pýtať a len si jeden na druhého uťahujú.

kisshorvat
Registrace: 3/2017
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Jo, je to tak, kisshorvat nebo nagyizol, růže, ač jinak zvána, vonĕt bude stejnĕ... :)))

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Volal som na technicku podporu freesatu a tam mi povedali ze si to musim naladit rucne vraj oni s tym nemozu nic lebo to nie je ich zariadenie. Ked som povedal ze sa mi do toho "rezimu" freesat neda nijako zasiahnut, neda sa ladit, upravit kanaly(to je tym ze pozicie su uz prednastavene lebo je to zariadenie freesatu) atp., tak si vraj mam zavolat technika. Je to pravda ze oni nemozu na dialku nejako obnovit kanaly na karte alebo nieco take? Ved ked chcem zmenit balik programov tak to vedia aj na dialku, staci len zavolat.

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Matt

Na diaľku vedia ovládať kartu prípadne nimi dodávaný settopbox. Nevedia zmeniť nastavenie každého bežne predávaného telvízora, to by museli mať dohodnutú podporu s xy výrobcami televízorov (alebo dodávať vlastné televízory).

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

To je mi jasne ze nevedia ovladat televizor, ale myslim ze by stacilo nejako restartovat zoznam kanalov na tej karte, ale neviem no, nie som odbornik. A ten ci modul tiez asi vedia nejako ovladat ked je to zariadenie od nich a da sa na dialku sparovat s kartou, a tym vlastne aj "naladit" kanaly ktore mam predplatene. Cize keby ho aspon skusili nanovo sparovat tak by sa tam podla mna tie kanaly pridali. Pan na linke ale povedal, ze on nie je vyskoleny na to aby to mohol urobit...

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Mám LG TV + panasonic TV a na obou mám freesat modul a vše jede automaticky.Pak starší LG, která nemá CI slot 1.3 a tam jsem vše naladil ručně taky na modulu freesat + jejich karta.V nastavení - ruční lazení- a přidával jsem TP dle seznamu Freesat a vše mi funguje.

karel81
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

nechcem sa nikoho dotknúť ohľadne tejto témy , ale ak si niektorý prečítajú aj svoje príspevky tak sami zistia , že nerozumejú zadanej téme a navrhujú samé naj riešenia. Tak pre MATT - typ LG LH 590 je málo údajov,dobre by bolo pozrieť na podporu LG a stiahnuť nový soft a nainštalovať do TV.Druhá vec je podpora CI+ modulu a vzájomná podpora pre nastavenie programov. Najviac sa tu reklamuje skylin ready , ale to je len reklama pre predaj produktov . ak zákazník neovláda svoje zariadenie , tak "ready" set mu je na dve veci. Ja osobne mám LG43UH6107 , kartu freesat , podporu CI+ 1.3 ladenie bez problémov a ostatné veci pri ladení je ťažko vysvetľovať. Jediné čo viem poradiť
riadne naštudovať manuál od TV ,po prípade modulu. Na internete je aj pre potrebu soft na zoradenie programov (chansort).
Záverom len pripomínam na nastavenie TV a poprípade MODUL-CI.
Nech sa darí R^

RATOS
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 58
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Ešte pre MATT ,MANUÁLNE LADENIE: nastaviť ladenie sat manuálne a vybrať postupne jednotlivé frekvencie podľa stránky freesat, pozor na políčko sieťové prehľadávanie , nesmie sa použiť , potom sa automaticky bude prehľadávať celý satelit podľa naprogramovaných parametrov. Ak nie je nastavená frekvencia treba ju pridať podľa návodu od TV do zoznamu. R^

RATOS
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 58
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RATOS

To políčko prehľadávanie siete som mal zaškrtnuté, preto mi to vyhľadávalo programy z celého satelitu. Za to dík. Ale proste ja pokiaľ si kanály naladím ručne podľa parametrov cez režim satelit tak mi ich síce nájde, ale nejdú. No, idú ale len zhruba 10% z celkového počtu. Pri ostatných píše, že sú zablokované ako keby som tam nemal vloženú kartu...

Aby sme sa lepšie rozumeli, tak na tomto obrázku je tá ponuka s ladením
http://www.digislovakia.sk/media/_versions/ci_modul/ximg_6914_large.jpg

Sú tam tri režimy + ja tam mám ešte štvrtý Freesat. Pokiaľ zvolím ladenie cez satelit, tak tam mám následne túto ponuku:
http://www.digislovakia.sk/media/_versions/ci_modul/ximg_6912_large.jpg

Čiže všetko by bolo v poriadku, keby mi tie kanály išli..
Pokiaľ ale zvolím ladenie cez freesat, tak tú ponuku s výberom ručného ladenia a nastavenia satelitu tam nemám. Zostane tam jedine automatické ladenie, ktoré ladí opäť len do režimu satelitu, a keď ladenie skončí, ukáže mi už len tabuľku "Režim programu bol zmenený na satelit".
Potom kliknem na "ok" a už by som aj mohol pozerať lenže kanály sú zablokované. Po chvíle mi napíše "chcete začať ladenie pomocou cam modulu? Dám ok, 15s počkám a naladí mi opäť všetky kanály čo mám predplatené na karte a zmení sa režim na freesat. Pozície sa meniť nedajú, proste je to na pevno ako to majú aj na ich set top boxoch.
To je všetko lepšie to už nevysvetlím :)

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

co neide

vies uviest co konkretne neide??

daj vazne manualne ladit kanaly z Lyngsat.com UPC ci z dokumentu na freesattv.tv ktore chces mat v zozname -najprv tvoje topky atp a zisti si co ide a neide a potom zistime ze preco...

odstranime preco nie... ;-)

ked budes mat takyto tvoj zoznam ho tym programom odzalohujes...

what else?!

krikri
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 823
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Ak je to nepochopitelne z toho predosleho prispevku, tak to asi nechajme tak, uz to lepsie vysvetlit neviem. Nejdu kanaly ktore naladim rucne zo satelitu. Ak na to pridem tak sem dam vediet.

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

a tú kartu máš odkiaľ ? Podľa toho, čo píšeš, bude problém v neaktivovanej karte, alebo v nestiahnutých prístupoch. Skús to nechať bežať na TPD 11804 H 28000 - na pozícii Jednotka a následne zavolať do Freesatu. Pustia Ti zápis prístupov a pokiaľ si karta s modulom rozumejú, do 30 min. to máš aktívne ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

sekol som sa v polarizácii, má byť V

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Kartu mám samozrejme od freesatu spárovanú s modulom. Veď iné karty by s tým modulom nefungovali. Volal som do freesatu s tým, že by som potreboval obnoviť zoznam kanálov na karte a ona mi povedala, ze to nie je ich zariadenie a nič s tým nemôže robiť.

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Matt

Může poslat refresh.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CI Modul Freesat - Ladenie

Problém sa nakoniec vyriešil sám a to tak, že tv mi po zapnutí sám ponúkol ladenie pomocou ci modulu a zoznam kanálov v režime freesat sa aktualizoval. Čiže toto bolo to automatické ladenie kvôli ktorému som kupoval freesat modul. Len mu to nejako dlho trvalo.

Matt
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 10
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra