Návody pro začátečníky

Editor Glider

Přenos settingu z počítače do satelitního přijímače a opačně

Přípravná fáze

Velmi jednoduchým způsobem můžeme přenést naše aktuální programové nastavení z PC do digitálního satelitního přijímače (STB) a naopak. K realizaci tohoto přenosu potřebujeme digitální satelit ID Digital :-), počítač se sériovým portem, OS Windows 9x/ME/2k/XP a kabel null modem.

Kabel null modem pořídíme běžně v prodejnách s výpočetní technikou. Kabel by měl jinak být zapojen podle následujícího obrázku:

Editor Glider a přenos settingu


Nyní propojíme počítač s naším přijímačem. U počítače nalezneme sériový port (obvykle označovaný COM x, kde x je 1 či 2) a zapojíme jeden konec kabelu do počítače. Na zadní straně přijímače ID Digital je jen jediná zásuvka pro možné propojení s počítačem - RS232. Do této zásuvky zasuneme druhý konec kabelu. Nyní bychom již měli mít všechno připravené pro přenos settingu z PC do STB.

Z webové stránky výrobce ID Digital (www.iddigital.com) či českého distributora přijímačů Humax a ID Digital (www.humax.cz) si stáhneme editor Glider. Na české doméně Humaxe/ID Digital naleznete, aktuální verzi editoru Glider, v rubrice UPGRADE - UTILITY. Po stažení 2,21 MB souboru ZIP jej rozbalíme pomocí freewarového programu Power Archiver 2000 6.0 CZ, který naleznete v sekci download na našem serveru Parabola.cz a rozbalený archív nainstalujeme kliknutím na soubor setup.exe. Po nainstalování programu Glider bychom již měli mít všechno připravené pro přenos dat.