na den:
[ PREVIEW ] logo Skylink logo freeSAT by UPC Direct logo Digi TV

PARABOLA.CZ > TV PROGRAM > PAKET SKYLINK

ČT 1 ČT 1
 19:00  Události SKRYTÉ TITULKYfull HDaudio description
*žánr: ZPRÁVY

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

 19:50  Branky, body, vteřiny SKRYTÉ TITULKYfull HDaudio description
 20:00  Vyprávěj SKRYTÉ TITULKYfull HD
*žánr: SERIÁL

Porod Výročí Jany a Josefa se změní v malé drama. Pernější chvilky ale zažívá Zuzka! Oblíbený seriál o tom, že v každé době toužíme po štěstí. Hrají: R. Vojtek, A. Kerestešová, V. Freimanová, S. Skopal, N. Divíšková, O. Veselý, A. Stanková, H. Vagnerová, L. Zahradnická, J. Polášek, D. Kraus, V. Žilková a další. Scénář R. Merkner. Kamera M. Schinabek. Režie B. Arichtev (52 min)

ČT 2 ČT 2
 19:40  Postřehy odjinud SKRYTÉ TITULKYaudio description
*

Burgundsko očima Jana Šmída Je tu někde Romanée Conti?

 19:50  Zprávy v českém znakovém jazyce znakový jazyk
 20:00  Kamera na cestách: Jihoafrická DUOSKRYTÉ TITULKYPremiéra
*žánr: DOKUMENT

republika, duhová země Rozmanitá mozaika obyvatel a ohromující bohatství fauny i flóry v nejjižnějším výběžku kontinentu. Francouzský dokument (opakování 26.4./ČT2 a 28.4./ČT2)

ČT 24 ČT 24
 19:00  Události SKRYTÉ TITULKYaudio description
*

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

 19:48  Počasí v evropských metropolích
 19:50  Branky, body, vteřiny SKRYTÉ TITULKYaudio description
ČT Sport ČT Sport
 18:00  Futsal: Chance Futsal liga Live
*

Přímý přenos semifinálového utkání Chance Futsal ligy

 20:00  Motorismus: MM ČR v autokrosu 2014 Záznam
*

Humpolec Záznam úvodního závodu mezinárodního šampionátu autokrosařů

 20:45  Fotbal: Evropská liga UEFA Live
*

Přímý přenos semifinálového utkání Evropské ligy UEFA


NOVA NOVA
 19:30  Televizní noviny STEREO16/9audio description
*žánr: ZPRÁVY

Sportovní noviny, Počasí

 20:20  Ordinace v růžové zahradě 2 (490) STEREO16/9SKRYTÉ TITULKYPremiéraaudio description
*žánr: SERIÁL

Malá satisfakce Hanák zrazuje nemocnou Gábinu, tajně se schází s doktorkou Andreou. Sabina vážně zraní malou Verunku. Nové příběhy nejsledovanějšího českého seriálu (2014). Hrají Z. Adamovská, P. Rychlý, J. Čenský, D. Morávková, R. Fiala, J. Kanyza, K. Cibulková, S. Rašilov, B. Štěpánová a další. Režie M. Pivoňková

 21:30  PRÁSK! Premiéra
*

Nikdo neví o celebritách více než my! Vstupte s námi do života hvězd. Moderuje P. Novotný

NOVA CINEMA NOVA CINEMA
 19:05  Doktorka z Dixie II (21)
*žánr: SERIÁL

(Hart of Dixie II) Čerstvá absolventka lékařské fakulty, doktorka Zoe Hartová, přijímá nabídku neznámého doktora Harleye Wilkese. Odchází pracovat do malého městečka v Alabamě. Na místě ji ale čeká velké překvapení. Dr. Wilkes je mrtvý a ona zdědila jeho ambulanci... Druhá řada amerického komediálního seriálu (2012). V hlavní roli Rachel Bilson, dále hrají J. King, C. Williams, W. Bethel, S. Porter, T. Matheson, D. DeWitt, R. Phillips a další.

 20:00  Námořní vyšetřovací služba (20) STEREO
*žánr: SERIÁL

(Navy NCIS) NCIS je přivolána k pátrání po zmizelém specialistovi na výbušniny. Po tomto ztraceném vojákovi pátrá celý tým včetně agenta Dinosy. A právě ten se dostane do ohrožení svého vlastního života, když ho kdosi unese... Americký krimi seriál (2003). Hrají M. Harmon, M. Watherly, P. Perrette, D. McCallum a další

 20:55  Námořní vyšetřovací služba (21) STEREO
*žánr: SERIÁL

(Navy NCIS) NCIS vyšetřuje vraždu podivného zbrojíře. Muž byl nalezený s prostřelenou hrudí protitankovou střelou. Zprvu vše vypadá na to, že se tento muž stal obětí nějaké militantní skupiny, se kterou se nepohodl, když se jim pokoušel načerno prodávat zbraně z vojenských zásob... Americký krimi seriál (2003). Hrají M. Harmon, M. Watherly, P. Perrette, D. McCallum a další

TV FANDA TV FANDA
 19:35  Hvězdná brána: Atlantida II (11) STEREO16/9
*žánr: SERIÁL

(Stargate Atlantis II) Atlanťané se úspěšně vyhýbají obsazení Wraity tím, že je donutí věřit, že Atlantina byla zničena, a obnoví díky vesmírné lodi Daedalus kontakt se Zemí. Její systém ale Wraitové naruší virem. Nebezpečí, že se tak zmocní lodi a odletí za svou novou potravou na planetě Zemi, může odvrátit jen vývoj retroviru. Jenže výsledky pokusů se vymykají kontrole... Kanadsko-americký sci-fi seriál (2004). Hrají T. Higginson, J. Flanigan, D. Hewlett, R. Luttrell, P. McGillion, D. Nykl a další

 20:20  Zničeno ve vteřině II (15) STEREOPremiéra
*žánr: SERIÁL

(Destroyed in Seconds II) Stačí vteřina a náš život se může od základů změnit... Druhá řada amerického dokumentárního seriálu (2009)

 20:50  Sevilla FC - Valencia CF Live
*žánr: SPORT

Přímý přenos semifinále Evropské ligy UEFA (v přestávce: Studio)

SMÍCHOV SMÍCHOV
 19:35  Scooby-Doo: Záhady s.r.o. II (11) STEREO16/9
*žánr: SERIÁL

(Scooby-Doo! Mystery Incorporated II) Zbrusu nová televizní série se Scoobym-Doo. Přidejte se k partě v Crystal Cove - nejstrašidelnějším místě na zemi, abyste vyřešili hrůzostrašné případy, plné strašidelných bubáků a vzrušujících honiček. Americký animovaný seriál (2010)

 20:00  Přátelé V (11) STEREO16/9
*žánr: SERIÁL

(Friends V) Sukničkář Joey, pošahaná Phoebe, ukecaný Chandler, pořádkem posedlá Monica, nejistý Ross a naivní Rachel - povedená šestice kamarádů z New Yorku řeší životní trable s humorem sobě vlastním... Pátá řada amerického komediálního seriálu (1998). Hrají M. LeBlanc, L. Kudrow, M. Perry, C. Cox, D. Schwimmer, J. Aniston a další

 20:25  2 $ocky (18) STEREO16/9
*žánr: SERIÁL

(2 Broke Girls) Dvě švorc holky se rozhodly dobýt Manhattan. Jejich zbraní jsou cukrové košíčky, jejich kouzlo je vražedné... Americký sitkom (2011). Hrají K. Dennings, B. Behrs, J. Kite, M. Moy, G. Morris a další

PRIMA PRIMA
 19:40  Divácké zprávy STEREOPremiéra
*

Zprávy z nejzajímavějších záběrů od vás! Díváte se, sledujete, natáčíte a my vše odvysíláme, abyste se mohli opět dívat. Stačí se jen zapojit a sdílet!

 19:55  VIP zprávy STEREO16/9Premiéra
 20:15  Dudlíkátor STEREOSKRYTÉ TITULKY
*žánr: FILM

(The Pacifier) Mariňák Vin Diesel se nebojí žádné jakkoli náročné akce. Když je ale pověřen ochranou pěti malých potomků zavražděného vědce, zjistí, že boj s padouchy a péče o domácnost je tou nejnebezpečnější kombinací... Americko-kanadská akční komedie (2005). Dále hrají L. Grahamová, F. Fordová, B. Snowová a další. Režie A. Shankman (92 min)

PRIMA COOL PRIMA COOL
 19:20  Kdo přežije: Thajsko (12) STEREO
*

Velké překvapení Další řada tvrdé soutěže, ve které trosečníci doslova bojují o přežití, vodu, jídlo a náčiní, které jim usnadní život. A v neposlední řadě o výhru! Americká soutěž (2002) (44 min)

 20:15  Everest: Za hranice možností II (3) STEREOPremiéra
*žánr: SERIÁL

Den D Sezóna 2007 na Mount Everestu začíná! Na tři měsíce se hora otevírá lezcům z celého světa a láká je na svůj vrchol. Jak se s nejvyšší horou světa utkají lezci z týmu legendárního Russela Brice? Americký dokumentární seriál (2007) (44 min)

 21:20  Teorie velkého třesku V (18) STEREO
*žánr: SERIÁL

Sheldonova teorie chaosu V Sheldonově životě zavládne kvůli onemocnění jeho holiče naprostý chaos. Za své berou i všechny rituály. Howard odjíždí na výcvik astronautů, což ho přivede na myšlenku, jestli je nebezpečná cesta do vesmíru opravdu ten nejlepší nápad... Americký sitcom (2011). Hrají J. Parsons, J. Galecki, S. Helberg, K. Nayyar, K. Cuocová a další (21 min)

PRIMA LOVE PRIMA LOVE
 19:25  Jak jsem poznal vaši matku VI (9) STEREOSKRYTÉ TITULKY
*žánr: SERIÁL

Bobři a matika Barney najde kopii kanadského dětského seriálu, ve kterém hrála mladá Robin. Ta trvá na tom, že šlo o nevinný pořad, kde dvě dívky řeší vesmírné zločiny pomocí matematiky. Kluci si ale nemůžou pomoct a připadá jim, že podobnost některých situací s pornofilmy není čistě náhodná... Americký seriálový hit (2010). Hrají J. Radnor, J. Segel, C. Smuldersová, N. P. Harris, A. Hanniganová a další (21 min)

 19:50  Chůva k pohledání III (23)
*žánr: SERIÁL

Fran Fineová v jeden moment přišla o snoubence i o práci. Náhodou se dostane do domu bohatého vdovce jako chůva jeho tří dětí a všem obrátí život naruby... Americký komediální seriál (1995). Hrají F. Drescherová, Ch. Shaughnessy, D. Davis, L. Laneová a další. Režie L. Shallat (23 min)

 20:15  Místo činu: Hra o čas STEREOPremiéra
*žánr: SERIÁL

Bankovnímu lupiči, který si měl odsedět patnáct let, se podaří během převozu utéct. Jeden z jeho spoluvězňů nabídne policii spolupráci. Jeho cílem je však dostat se také ven... Německý kriminální seriál (2013). Hrají R. Müller, F. Klare, F. Peeters a další (89 min)

PRIMA ZOOM PRIMA ZOOM
 18:55  Pět let na Marsu STEREOPremiéra
*žánr: DOKUMENT

(Five Years on Mars) Výzkumné robotické sondy Spirit a Opportunity přistály na Marsu v roce 2004. Jejich výzkumná cesta měla původně trvat pouze devadesát marsovských dní. Podívejte se, jak vypadalo prvních pět let... Americký dokument (2008) (51 min)

 20:00  Vojevůdci (4) STEREOPremiéra
*žánr: DOKUMENT

Roosevelt versus Stalin, červenec 1944-duben 1945 Ačkoli měli Hitler se Stalinem uzavřenou spojeneckou dohodu, docházelo mezi nimi k intrikám, které vedly až k napadení Ruska nacisty. Vztah mezi Rooseveltem a Churchillem se v rámci žádosti o válečnou pomoc, která přišla až po útoku na Pearl Harbor, také měnil. Poznejte, jak se vztahy nejvýznamnějších diktátorů v letech 1939 až 1945 vyvíjely... Britský dokumentární seriál (2005) (49 min)

 21:05  Vrtulníky ve válce (3) STEREOPremiéra
*žánr: DOKUMENT

Boj s Tálibánem Byli mladí a prožívali své nejnebezpečnější životní dobrodružství. Byli totiž piloty vrtulníku a bojovali ve válkách. Veteráni z války ve Vietnamu, o Falklandy, Afghánistánu i Iráku vyprávějí své příběhy z bojů... Americký dokumentární seriál (2008) (50 min)

STV 1 STV 1
 19:00  Správy RTVS STEREOSKRYTÉ TITULKYPremiérabez omezení
 19:50  Góly - body - sekundy STEREOPremiérabez omezení
 20:10  Počasie STEREOPremiérabez omezení
STV 2 STV 2
 19:35  Encyklopédia slov.obcí STEREOReprízabez omezení
*

Betliar O histórii, pamätihodnostiach, osobnostiach a súčasnosti slovenskej obce Betliar. (2010)

 19:55  Správy v slovenskom posunkovom jazyku STEREOznakový jazykPremiérabez omezení
 20:00  Kosák verzus hákový kríž MONOPremiéraod 12 roků
*žánr: DOKUMENT

Dokumentárny film (Rusko 2012)

TA3 TA3
 01:00  Koniec vysielania
 06:00  Ranné správy
 06:30  Ranné správy
TV BARRANDOV TV BARRANDOV
 19:00  Velkolepé století III (55) STEREOSKRYTÉ TITULKYPremiéra
*žánr: SERIÁL

(Muhteşem Yüzyil) Nenávist a intriky v sultánově harému měnily budoucnost říše... Turecký výpravný seriál (2013). Hrají H. Ergenç, M. Uzerli, M. t Günsür, P. Karahan, O. Yalabik, N. Aysan, F. Ahmet, S. Ergeç a další

 20:10  Třicet případů majora Zemana
*žánr: SERIÁL

Modrá světla Televizní seriál (1974-79), ve kterém se Jan Zeman postupně vypracoval z civilisty až na náčelníka pražské kriminálky. Hrají V. Brabec, R. Jelínek, J. Holý, S. Matyáš, R. Rázlová, J. Bek a další. Režie J. Sequens (89 min)

 22:00  Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti VIII (13) STEREOSKRYTÉ TITULKYPremiéra
*žánr: SERIÁL

(Law & Order: Special Victims Unit VIII) Případy elitní jednotky detektivů, která se zaměřuje na zločiny newyorského podsvětí. Americký krimi seriál (2006-2007). Hrají M. Hargitay, Ch. Meloni, S. March, R. Balzer, M. Hurd a další

MARKÍZA MARKÍZA
 19:00  Televízne noviny STEREOPremiéra
 20:00  Športové noviny STEREOPremiéra
 20:15  Počasie STEREOPremiéra
TV DOMA TV DOMA
 19:00  Bez servítky STEREOod 12 roků
*

Čo si navaria, to si aj zjedia...

 20:00  Reflex STEREOod 12 roků
*

Ľudia - príbehy - emócie.

 20:30  Bostonské vraždy IV. (2) STEREOSKRYTÉ TITULKYPremiéraSlovenskyod 12 rokůfull HD
*žánr: SERIÁL

Kriminálny seriál, USA (2013-2014). Hrajú: A. Harmonová, S. Alexanderová, J. Bridges, L. Thompson Young. Keď je toho priveľa Na pláži je nájdené mladé dievča, ktoré študovalo miestnu univerzitu a chcela odhaliť miestneho dealera. Nadriadeným Frankieho je plukovník Martinez, s ktorým má Jane nevybavené účty. Za Maurou príde jej sestra Caitlin, aby jej oznámila, že matku navštívili nie veľmi príjemne vyzerajúci muži v obleku.

TV DAJTO TV DAJTO
 19:15  Dva a pol chlapa IV. STEREOSKRYTÉ TITULKYSlovenskyod 12 roků
*žánr: SERIÁL

Sitkom, USA (2006-2007). Hrajú: Ch. Sheen, J. Cryer, A. T. Jones.

 20:15  Cobra STEREOSlovenskyod 15 roků
*žánr: FILM

(Cobra) Akčný thriller, USA (1986). Réžia G. P. Cosmatos. Hrajú: S. Stallone, B. Nielsenová, R. Santoni, B. Thompson, A. Robinson. Marion Cobretti nemá prezývku Cobra náhodou. Nik nevie zasiahnuť proti zločincom tak, ako on. Dostáva sa na stopu vraha-fanatika, musí pred ním chrániť modelku, ktorá ako jediná ho môže usvedčiť...

 22:00  Zúčtovanie v malom tokiu STEREOČeskyod 18 roků
*žánr: FILM

(Showdown in Little Tokyo) Akčný thriller, USA (1991). Réžia M. L. Lester. Hrajú: D. Lundgren, B. Lee, T. Carrereová, C. H. Tagawa, T. Obata. Neľútostná krutosť a fanatická disciplína robia z japonskej Yakuzy najnebezpečnejšiu mafiu na svete. A pokiaľ ju riadi chladnokrvný zabijak Yoshida, platí to dvojnásobne. Jeho nátura sa ukáže hneď v úvode, keď pri vrcholení milostných hrádok zotne hlavu prostitútke, ktorá ho zradila. Svedkom vraždy sa stane ďalšia pôvabná prostitútka. Jej ochranu dostane na starosť detektív Chris Kenner. Vyrastal v Japonsku, bol vychovaný v japonskom duchu, a tak je dnes nielen majstrom bojových umení, ale tiež najväčším expertom na japonskú mafiu. V súboji s Yoshidom však ide o ďaleko viac než len vraždu prostitútky. Neľútostný mafián sa totiž pokúša dostať na trh novú drogu a kedysi dávno zavraždil Kennerovú rodinu. Kenner získal schopného pomocníka v hongkonskom policajtovi Johnovi Muratovi. Vznikla tak neobvyklá dvojka - Američan žijúci v duchu japonských tradícii a Aziat, ktorému nieje cudzie nič americké. Je však zrejmé, že proti takejto kombinácii nemá Yoshida šancu.

JOJ JOJ
 19:00  Veľké Noviny TV Joj Live
 19:50  Šport Live
 20:00  KRIMI Live
JOJ PLUS JOJ PLUS
 19:30  Profesionáli V. (4) od 12 roků
*žánr: SERIÁL

Miki si požičiava Nová posila na policajnej stanici Miki Hric si od všetkých kolegov požičiava peniaze a dojíma ich historkami o dvojčati svojho strateného psa Adolfa. V skutočnosti však všetko "investuje" u Miňa do nákupov DVD s filmami o psoch, ktoré sú síce v kvalite Blue Ray, no žiaľ, všetky sú nadabované v japončine... Náčelník Maroš Nagy so svojimi mužmi hrdo bojuje so zločinom. Komediálny seriál z policajnej stanice (2010). Hrajú P. Batthyány, J. Kroner, Ľ. Kostelný, H. Krajčiová, L. Latinák, C. Kassai, M. Hudák. Réžia: Michal Vajdička

 20:30  C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IV. (4) od 12 roků
*žánr: SERIÁL

(CSI IV. - Feeling the Heat) Počas vlny neznesiteľných horúčav zomrie dieťa, ktoré otecko zabudol v zamknutom aute, muž skoná v masážnom kresle mysterióznym zásahom elektrického prúdu a v jazere pláva mŕtvola s dierou v hlave. Elitná jednotka súdnych vedcov rieši prípady vrážd na základe perfektného vyšetrenia miesta činu a analýzy nájdených stôp v jednom z najlepších kriminalistických laboratórií na svete. Americko-kanadský kriminálny seriál (2003). Hrajú W. Petersen, M. Helgenbergerová, J. Foxová, G. Eads, G. Dourdan, P. Guilfoyle, E. Szmanda, R. D. Hall a ďalší. Réžia K. Fink

 21:25  C.S.I.: Kriminálka New York VI. (3) od 12 roků
*žánr: SERIÁL

(CSI: NY VI. - Lat 40°47´ N / Long 73°58´ W) Na scénu prichádza nový druh nebezpečného sériového zabijaka - kompasový vrah! Na mieste činu okrem obete zanechá aj starožitný kompas, ktorý skrýva stopy k odhaleniu jeho identity alebo indície vedúce k jeho ďalším zločinom. Prvé dve obete - nočný strážnik na ostrove Ellis Island a 40-ročná vdova po správcovi newyorkej botanickej záhrady v Bronxe - boli obesené. Posledný kompas prinesie vrah osobne do pitevne CSI a nechá ho u súdneho patológa. Jeho strelka sa šialene otáča všetkými smermi. Kto bude treťou obeťou? Gary Sinise ako detektív Mac Taylor vedie elitnú jednotku súdnych expertov a vedcov z divízie C.S.I. newyorskej kriminálky, ktorá vyšetruje prípady vrážd na základe perfektnej obhliadky miesta činu, tiel obetí a vedeckej analýzy nájdených stôp v jednom z najlepších laboratórií na svete. Ľudia klamú, dôkazy nikdy! Americko-kanadský kriminálny seriál (2009). Hrajú G. Sinise, M. Kanakaredesová, C. Giovinazzo, H. Harper, E. Cahill, A. Belknapová, R. Joy a ďalší. Réžia: Matt Earl Beesley

WAU WAU
 18:55  Nákupné maniačky od 12 roků
*žánr: SERIÁL

Nastylovať sa za 4 hodiny a 500 eur dokážu len skutočné nákupné maniačky. Ale len jedna z nich môže byť tá pravá! S komentárom skúseného stylistu sledujeme päť žien počas jedného týždňa a uvidíme, ktorá z nich splní svoje úlohy najlepšie. Denný seriál Nákupné maniačky je súťažná televízna šou, spájajúca ženy rôzneho veku, vzdelania a výzoru, ktoré majú spoločnú vášeň - nakupovanie. Ich úloha znie priam rozprávkovo - v časovom limite 4 hodín musia minúť 500 eur a nakúpiť za ne oblečenie a doplnky, pomocou ktorých vytvoria outfit na zvolenú tému. Hodnotiť sa budú nielen navzájom, ale svoje pozorné a neúprosné oko na ne upriami aj profesionálny stylista. Najvyšší počet bodov potom určí víťazku týždňa, ktorá získa nielen celý svoj nákup, ale aj 500 eur v hotovosti. Slovenská denná nákupná šou (2013).

 19:50  Kosti IV. (14) od 12 roků
*žánr: SERIÁL

(Bones IV.) Sériový vrah s prezývkou Hrobár unesie agenta Bootha a Dr. Brennanová so svojím tímom po ňom pátrajú, pretože mu hrozí smrť... Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! Americký kriminálny mysteriózny seriál (2009). Hrajú E. Deschanelová, D. Boreanaz, M. Conlinová, T. J. Thyne, J. Adams, T. Taylorová a ďalší. Réžia: Ian Toynton

 20:40  Sladké hviezdy (3, 4)
*

(Sugar Stars I.) Obchodní partneri Elle Daftarianová, Yolanda Gamppová, Caspar Haydar, Antonella Grilloneová tvoria viac než len sladkú tabuľu vyzdobenú ich najvydarenejšími sladkosťami a delikátnymi dobrotami. Predstavte si celú zbierku jedlých rúžov určenú na otvorenie novej kozmetickej značky alebo tortu na taliansku slávnosť, ktorá vyzerá ako hrniec pretekajúcich cestovín. A čo pripravia na tému skejtbordu? Pre štvoricu neexistujú žiadne obmedzenia a nemožné výzvy, veď ním čelia týždeň čo týždeň. Vždy musia splniť predstavy tých najnáročnejších klientov v čo najkratšom čase. Pracujú predsa v odvetví, kde cieľom je spokojnosť zákazníkov a cukrársky tím je len taký dobrý, ako dobre chutilo klientom jeho posledné sladké dielo. Napriek stresu a rozdielnosti pováh ich priateľstvo nič neohrozí a nikdy im nechýba potrebná dávka humoru. Kanadská reality šou (2012).

SENZI SENZI
 19:00  MUZIKANTI, HRAJTE Premiéra
*

Najkrajšie ľudové piesne zo všetkých kútov Slovenska v podaní tých najlepších ľudových hudieb. Spoznajte ich všetky.

 20:00  HRÁME NA ŽELANIE Premiéra
*

Potešte oslávenca alebo milovanú osobu obľúbenou pesničkou. Venujte mu krásnu pieseň z vysielania televízie Senzi. Vaše venovanie radi prečítame, ak nám ho pošlete prostredníctvom www.senzi.sk.

 22:00  SENZI ŠLÁGRE
*

Výber najznámejších evergreenov od tých najlepších slovenských spevákov.

VIASAT EXPLORER VIASAT EXPLORER
 19:40  Jak to funguje (9)
*žánr: DOKUMENT

(How It Works) Velká Británie, dokumentární série (2008). Zjistíme, jak se vyrábějí turistické boty, podíváme se na výrobu hmoždinek, a konečně uvidíme, jak vzniká automat na ručníky.

 20:05  Arktidou s Brucem Parrym (1)
*žánr: DOKUMENT

(Arctic with Bruce Parry) Británie, dokumentární seriál (2011). Bruce cestuje na Sibiř, aby se setkal s místními obyvateli a pastevci sobů, kteří žijí v divočině Verchojanských hor a zjišťuje jak vítají změny, k nimž dochází v postsovětské Arktidě. Arktida stojí na pokraji obrovské, nevratné změny. Dopady globálního oteplování se v této oblasti násobí, ledové moře taje, objevuje se nová země a vytváří se nové hranice. Domorodé způsoby života, které se po tisíciletí prakticky nezměnily, během našeho života zaniknou - ale pro ostatní se odkrývá nezměrné bohatství ropy, plynu a minerálů, které se dosud skrývalo pod ledem. V průběhu jednoho léta se Bruce Parry ponořil do životů lidí v Arktidě, setkal se jak s rybáři z Beringova moře, tak i s těžaři a domorodými lovci.

 21:00  Zachraňte náš business (1)
*žánr: DOKUMENT

(Save Our Business) USA, dokumentární seriál (2013). Peter navštěvuje dětské hřiště ve Woodland Hills, v Kalifornii, jehož majitelka Yas je na pokraji krachu svého podniku i manželství. Spuštění, vybudování a udržení společnosti je vždycky náročné, ale vzhledem k současné ekonomické situaci je to těžší než kdykoli jindy. Tisíce malých podnikatelů čelí problémům, podávají žádosti o bankrot a v příliš mnoha případech končí navždy. Multimilionář a odborník na obchod, Peter Jones, reaguje na volání upadajících podniků s cílem přeměnit je ze žrouta peněz na společnost, která peníze bude vydělávat. Žádný kámen nezůstane na svém místě a žádný způsob nebude nevyužitý, aby bylo možné zjistit co je špatně - skryté kamery, tajní nakupující, intervence zaměstnanců - cokoli, co pomůže objevit a vyřešit problémy.

VIASAT HISTORY VIASAT HISTORY
 19:00  Lovci záhad (13)
*žánr: DOKUMENT

(Myth Hunters) Velká Británie, dokumentární série (2013). Legendární ztracený poklad posledního šóguna fascinoval tři generace dvou rodin, které po pohřbeném zlatě pátrají, aby je odhalily.

 20:00  Mise X (4)
*žánr: DOKUMENT

(Mission X) Německo, dokumentární série (2008). Prozkoumáme historii telefonu a odhadneme škody, za něž Alexander Graham Bell, jemuž se tento vynález připisuje, není ve skutečnosti zodpovědný. Také se podíváme na telekomunikace 21. století. Tito vizionáři čelili výzvám, intrikám a zradám, bojovali se skeptiky a rivaly, vítězili i prohrávali. Všechno to vzrušení a drama jejich bojů je přivedeno k životu v této dramatické rekonstrukci, kde se střídají rozhovory s odborníky, dokumentární záběry a počítačové triky. Každá epizoda Mise X obsahuje nejnovější objevy ve svém tématu a pomáhá nám o něco více porozumět, jak se svět vyvíjel do dnešní podoby.

 21:00  Ryba v nás (1) Premiéra
*žánr: DOKUMENT

(Your Inner Fish) Velká Británie, dokumentární série (2014). Jak se mohlo lidské tělo stát tak složitým a nepředvídatelným strojem, jakým je dnes? Odpovědi se dají najít při pohledu zpět o stovky miliónů let. Série, která vznikla podle bestselleru paleontologa dr. Neila Shubina, odkrývá překvapivou pravdu o našich tělech. Lidské tělo v sobě nese odkaz zvířat, která žila před milióny let a od nichž jsme přejali pozoruhodné funkce. Každá epizoda shromažďuje důkazy z komparativní anatomie, fosilií, genetiky a embryologie, aby vyřešila záhadu, proč jsme postaveni tak, jak jsme.

VIASAT NATURE VIASAT NATURE
 19:15  Rok v divočině (1)
*žánr: DOKUMENT

(A Year in the Wild) Jižní Afrika, dokumentární seriál (2012). Nový rok v srdci Afriky začíná obdobím dešťů a zvířata využívají bujné vegetace. Od modrých opic po stáda buvolů - nastává čas života. Při cestování po celém světě během jednoho roku zjistíme, jak jsou roční období v různých částech světa jiná a jak se chovají různé živočišné druhy. Během období dešťů v Africe je vegetace pro tamní zvířata vskutku bujná - například opice Samango hodují na fíkovnících. Když začnou období sucha, nastane jiný příběh, vody je méně a začíná každodenní boj. V další části roku poklesne teplota na severním území mírně pod nulu, ale klima se změní, což znamená, že led se tvoří pomaleji než kdykoli předtím. I když jsou roční období tvrdší, příroda ve svém úsilí o přežití neustává.

 20:10  Naturopolis (3)
*žánr: DOKUMENT

Francie, přírodopisný dokumentární seriál (2013). S 13 milióny obyvatel je Tokio stěží nakloněné přírodě. Ale obyvatelé své hluboké vazby s přírodou ještě nepřerušili. Podaří se jim změnit toto šedé velkoměsto na místo plné zeleně? Nová éra je zde: vítejte v Planet City. Konec roku 2008 znamenal významný mezník pro historii lidstva - v současnosti žijeme převážně ve městech. Každá moderní metropole musí zodpovědět základní otázku: jak může příroda hrát ústřední roli v jejich rozvoji, jak z ekologického, tak udržitelného hlediska, a jak umožní lidem žít v souladu s přírodou, stejně jako v ekosystému? New York, Tokio, Rio de Janeiro a Paříž jsou průkopníky. Každé město je obrovskou laboratoří, experimentující a rozvíjející městskou ekologii, v souladu s jejich vlastní historií. Prostřednictvím svých výzkumů se s těmito významnými technologickými a architektonickými výzvami utkávají vědci, umělci, architekti a biologové. Jejich cílem je dosáhnout souladu mezi městem a přírodou a pracovat na rozvíjení technologií pro budoucí svět.

 21:05  Velké přírodní události (2)
*žánr: DOKUMENT

(Nature's Great Events) Britský přírodopisný seriál (2009). V kanadské Britské Kolumbii žije medvěd grizzly a vlk obecný. Jejich přežití závisí na lososech, kteří jednou za rok putují proti proudu řek. Přitáhnou lososi včas, nebo medvědi a vlci zahynou? V tomto seriálu vám kamera působivými záběry zprostředkuje emotivní vhled do života v přírodě. Uvidíte, jak globální klimatické jevy přetvářejí krajinu. Každý díl se odehrává v jiné části světa. Od velkých záplav v deltě Okavanga přes zelené vody Tichého oceánu kypící planktonem až po indické monzuny a závod s časem, který vyvolává každoroční tání arktického ledu, uvidíte, jak mohou ohromující přírodní jevy, které často začínají tisíce kilometrů daleko, vyvolat řetězovou reakci, jejímž vyvrcholením je velkolepá přírodní událost. Pro některá zvířata je to příležitost, pro jiná však to nejnebezpečnější období jejich života. Sledujte jejich úchvatné příběhy až do dramatického vyvrcholení, kdy se naplní jejich osud.

VIASAT HD VIASAT HD
 19:00  Příběh vědy (3)
*žánr: DOKUMENT

(Story of Science) Britský dokumentární seriál (2010). Kde jsme se tu vzali? Michael Mosley vypráví, jak vědci našli vysvětlení krásy a rozmanitosti života na Zemi a jak je jeho vývoj spjatý s dlouhou historií naší planety, která je plná násilí. Každý okamžik každého dne prožíváme ve světě, který utvářela věda. Každý díl tohoto seriálu začíná jednoduchou otázkou, kterou si může položit každý z nás. Poté uvádí diváka do minulosti, v níž objevuje lidské příběhy, a oživuje převratné experimenty mužů a žen, kteří při hledání odpovědí změnili svět. Dozvíte se, jak věda přišla na to, z čeho jsme stvořeni, odkud pocházíme a co je za hranicemi našeho světa. Uvidíte, jak odhalila skrytá tajemství přírody, jak poskytla sílu, která vedla k pádu králů i císařů, a jak dokázala uvolnit netušenou energii z nitra naší planety. Je to příběh o tom, jak historie stvořila vědu a věda historii, a jak myšlenky, které z toho vzešly, ovlivnily moderní svět.

 20:00  Přelet nad Kremlem
*žánr: DOKUMENT

(One Flew Over The Kremlin) Německo, dokument (2012). Dne 28. května 1987, krátce po 19. hodině, se přihodila světová senzace a Sovětský svaz byl zcela zostuzen. Devatenáctiletý Mathias Rust z Wedelu poblíž Hamburku přistál s jednomotorovou Cessnou kousek od Rudého náměstí v Moskvě. Nikdo ho po několik hodin letu sovětským vzdušným prostorem nezastavil. Sovětské vzdušné síly, do té doby považované za neporazitelné, jsou vystaveny posměchu. Tisíce raket, tehdy moderní radary vzdušné obrany a celá protivzdušná obrana byly překonány amatérským pilotem, poslem míru, který chtěl svým letem postavit most mezi Východem a Západem. Letecký skandál se stal státní aférou, ministr obrany musel rezignovat a mnoho vysoce postavených důstojníků ho následovalo. Záměrem mladého německého pilota bylo otevřít tehdy mrtvá jednání o odzbrojení a přinést mír mezi Východ a Západ. Délka: 54

 21:00  Chorvatští králové (6)
*žánr: DOKUMENT

(Croatian Kings) Chorvatský dokumentární seriál (2011). Tuto epizodu zahájí velkolepá korunovace krále Zvonimíra v bazilice svatého Petra a Mojžíše v Solinu. Chorvatský král uzavřel dohodu s papežem Řehořem VII., který mu poslal korunu a žezlo. Vzal si uherskou princeznu Jelenu Lijepu a prováděl velmi aktivní zahraniční politiku. Zjistíme, nakolik je vražda krále Zvonimíra historickou pravdou a nakolik mýtem. V tomto seriálu se vrátíme do jednoho z nejzajímavějších období v chorvatské historii: od osídlení v 7. století až do konce vlády dynastie Trpimírovců o čtyři staletí později. Chorvatští panovníci Trpimír, Tomislav, Štěpán Držislav, Petar Krešimir IV. a Zvonimír získají na obrazovkách vůbec poprvé tvář a charakter.

NATIONAL GEOGRAPHIC NATIONAL GEOGRAPHIC
 19:30  Vědecky prověřeno (3)
*žánr: DOKUMENT

Zjistíte, kolika způsoby se lze ztrapnit, ublížit si či se ponížit při tanci na tyči, skákání na odpružené tyči anebo řezání stromu.

 20:00  Vědecky prověřeno (5)
*žánr: DOKUMENT

Vědečtí odborníci vám představí, jak a proč se dobrodružství proměňují v neštěstí.

 20:30  Vědecky prověřeno (6)
*žánr: DOKUMENT

Richard Hammond vyzkouší ponižující a bolestivý potenciál kaskadérských kousků na skútrech, akrobatického tance a houpání se na lanech.

Nat Geo HD Nat Geo HD
 19:10  Bojová akademie: Nejtvrdší vojáci
*žánr: DOKUMENT

Voják námořnictva, pilot letectva, voják terénní bojové jednotky a voják námořní speciální jednotky své mise dokončují s nasazením všech sil.

 20:00  Ježíš: Vzestup k moci: Mučedníci Premiéra
*žánr: DOKUMENT

Příběh o křesťanství pokračuje pohledem dr. Michaela Scotta na to, jak svým pokusem o potlačení Římané toto náboženství ještě více posílili.

 20:50  Hrdinové 2. světové války: Dobytí Berlína
*žánr: DOKUMENT

Vojáci vypravují úžasný příběh o tom, jak spojenecká vojska překročila řeku Rýn a zahájila na konci války konečný útok na Berlín.

Nat Geo WILD Nat Geo WILD
 19:00  Předurčeni zabíjet: Krokodýl
*žánr: DOKUMENT

Krokodýl je největší predátor ze všech plazů. Aby se však stal zabijákem, musí několik let intenzivně trénovat.

 20:00  Divoký západ: Opravdová kuráž
*žánr: DOKUMENT

Na americkém západě loví vlci mládě losa, mladý grizzly jde na průzkum a pumy se usadí v divočině.

 21:00  Člověk versus monstrum: Africký vlkodlak
*žánr: DOKUMENT

Obrovský tvor umsrcuje farmáře v Tanzanii vláčením. Richard Terry se zaměří na zvěsti o vraždící stvůře schopné měnit svůj vzhled.

Fishing+Hunting Fishing+Hunting
 19:25  Rybaření na jihu Evropy
*žánr: DOKUMENT

(Dél-Európai Horgásztúrák - Kalandozások a Cassien víztározón és az Ebrón) Rybářská dobrodružství na nádrži Cassien a na řece Ebro. Tým FNH se snažil chytit velké kapry a sumce na těchto známých a slavných vodách. Podívejte se na výsledky...

 20:30  Američan u rybníka Tancabesti (2)
*žánr: DOKUMENT

(Un american la Tancabesti)

 21:00  Lov drobné zvěře (10)
*žánr: DOKUMENT

(Cazza Menor) Každý pes umí lovit. Ale navést jeho přirozené instinkty správným směrem, to je práce pro trenéra psů. Koroptev, kachna, bažant... v lese, na poli nebo na břehu...psi všechny výzvy odvážně zvládnou

DISCOVERY CHANNEL DISCOVERY CHANNEL
 19:30  Jak se to dělá (4)
*žánr: DOKUMENT

(How It's Made: Episode 4) Podrobně se zaměříme na další předměty každodenní potřeby a ukážeme si, jak se vyrábějí externí pevné disky, mražené krevety, nádobky na thajskou rýži a papírové utěrky.

 20:00  Bitvy o zavazadla: Zlá krev
*žánr: DOKUMENT

(Baggage Battles: Bad Blood) Na obrazovky se vrací bitvy o zavazadla. Tentokrát se odehrávají v Red Hook ve státě New York, kde se jejich účastníci snaží odnést si domů kus historie. Budou úspěšní?

 20:30  Bitvy o zavazadla: Figuríny
*žánr: DOKUMENT

(Baggage Battles: What a Dummy) Soupeři o zavazadla vyrazí na policejní aukci do kalifornského Stocktonu. Je zde na výběr řada cenných předmětů, včetně starožitného hracího automatu.

DISCOVERY HD SHOWCASE DISCOVERY HD SHOWCASE
 19:20  Pátrání po klasických autech: Ostrov Amelia: Kolik koní pod kapotou?
*žánr: DOKUMENT

(Chasing Classic Cars: Amelia Island: Ponies) Wayne má na aukci na Floridě za úkol prodat tři klasická italská sportovní auta, mimo jiné i Ferrari Daytona Spyder z roku 1971. Dostane za ně odhadní cenu 1,5 až 2 miliony dolarů?

 19:45  Pátrání po klasických autech: Ostrov Amelia: Jednou dáš, jednou dostaneš
*žánr: DOKUMENT

(Chasing Classic Cars: Amelia Island: Get Some, Give Some) Wayne pro klienta prodává v aukci otevřený nákladní vůz Mercury Woodie z roku 1949 a vzácný Austin-Healey 3000 Mk I BN7 z roku 1961. Podaří se mu uzavřít prodej?

 20:10  Zlato Beringova moře: Jedna špatná transakce
*žánr: DOKUMENT

(Gold Divers: One Bad Deal) Rvačka v baru ohrozí Shawnovo zdraví a budoucnost plavidla Christine Rose. Plavidlo Wild Ranger se potýká s netěsnostmi a zraněným členem posádky.

SPEKTRUM SPEKTRUM
 19:30  Ledová brigáda 1 (4) od 12 roků
*žánr: DOKUMENT

(Ice Brigade) Nové eso ve sféře moučníků - tentokrát ale z ledu! Nepřekonatelný tým, kterému to pálí víc než největšímu vedru, vytváří úžasné ledové plastiky, které předčí i ty nejsmělejší sny! V novém seriálu uvidíme někdejšího mistra kuchaře Randyho Finche a jeho tým složený z renegátů ledového sochařství, kteří nás zasvětí do tajemství umělecké a kamenické práce s ledem, přičemž jim pod rukama budou vznikat originální, unikátní a i těm nejodvážnějším představám se vymykající díla. Pro tyto neohrožené ledové zbojníky jsou tradiční svatební ledové labutě pouhými - sice velkými, ale neforemnými - ledovými kostkami. Pro ně a jejich mrazivé umění začíná pořádná výzva až ve chvíli, kdy mají vytesat interaktivní kulečníkový stůl v životní velikosti nebo ledovou kuželkovou dráhu s na kost zmrzlými kuželkami a koulemi, které se opravdu koulejíl; jindy zase navrhnou a realizují koncertní křídlo, na kterém může bez problémů hned zaznít valčík Chop Sticks. V každém dílu seriálu budeme sledovat Randyho a jeho spolupracovníky, jak s pomocí motorové pily, dlát, kladiv a palic tesají umělecké plastiky z ledových kvádrů tvrdých jako žula. Je úplně jedno, co mají za úkol nebo kde zrovna pracují: nejdůležitější je, aby byli s prací hotovi dříve, než jim led roztaje!

 20:00  Z deníčku naší planety od 12 roků
*žánr: DOKUMENT

(How The Earth Made US) Proč a jak se změnila tvář Země za uplynulé miliardy let? Lidstvo hledalo po staletí odpověď na tuto otázku v kaňonech, pouštích a sopečných jícnech, v hlubokých roklích. Je ale dost dobře možné, že údaje týkající se neuvěřitelné historie naší modré planety budeme muset najít na místě, o kterém se nám dosud ani nezdálo - ve vlastním těle. Lidský organismus obsahuje téměř neomezené množství informací o pradávných záhadách, ale teprve nyní jim začínáme rozumět. Ať už jde o srážky s asteroidy, vymírání druhů nebo putování kontinentů, v našich kostech a mozku se nacházejí stopy, z nichž lze rekonstruovat obdivuhodný příběh - který nám vypráví, jak Země formovala člověka.

 20:50  Vzpomínky na Margaret Thatcherovou od 12 roků
*žánr: DOKUMENT

(Thatcher: A Memoir) Margaret Thatcherová byla konzervativní političkou a zároveň také první a dodnes jedinou premiérkou Velké Británie. Železná lady. Žena jdoucí neochvějně za svým cílem, která za svou popularitu i nepopulárnost doma i ve světě mohla vděčit především hospodářské politice spojené s jejím jménem. U moci byla 11 let a stala se jednou z významných postav, které utvářely dějiny 20. století.

TRAVEL CHANNEL HD TRAVEL CHANNEL HD
 19:30  Hledáme bydlení Zn. v zahraničí
*žánr: DOKUMENT

Pár se stěhuje do Kathmandu, Nepál.

 20:00  Tajemství a pověsti zámků
*žánr: DOKUMENT

Zloději korunovačních klenotů, Markýz de Sade, Tajemství Kašpara Hausera.

 21:00  Odhalená nejtemnější tajemství Ameriky
*žánr: DOKUMENT

10 speciálních scén ze zákulisí, bonusových materiálů, zkoušek a aktualizací.

Filmbox Filmbox
 19:35  Sbohem taipei
*žánr: FILM

(AUREVOIR TAIPEI) Komedie, drama, Taiwan, USA, Německo (2010). Hrají: Jack Yao, Amber Kuo, Hsiao-chuan Chang, režie: Arvin Chen.
Milostný příběh se odehrává během jednoho večera v Taipei.

 21:00  Rozhřešení
*žánr: FILM

(ABSOLUTION) Drama, Kanada (2006). Hrají: Samantha Mathis, Stephen McHattie, Nicky Guadagni, David Fox, Lawrence Dane, Ron Lea, Sherry Miller, režie: Holly Dale.
Bettina Lloydová je cynická newyorská novinářka. Jednoho dne je vyslána do rodného města v Ohiu, aby prozkoumala zvláštní příběh Paco Ramireze, muže v kómatu, o kterém se říká, že má schopnost uzdravovat lidi. Bettina je rozhodnuta dokázat, že jeho zázraky jsou podvod, protože sama nevěří v boha. Shledává se znovu se svou rodinou a sousedy a tato setkání jí pomohou vyrovnat se s tragickými událostmi, kvůli kterým před deseti lety odešla z domova. A také sama projde zvláštní zkušeností, která navždy může změnit její život.

 22:30  Paříž 36
*žánr: FILM

(PARIS 36) Romantický, drama, hudební, Francie, Německo, Česká republika (2008). Hrají: Gérard Jugnot, Clovis Cornillac, Kad Merad, režie: Christophe Barratier.
Pigoil, stárnoucí inspicient pařížského kabaretu Chansonia, je obviněn z vraždy. V jeho dlouhé zpovědi zavítáme až do roku 1935, kdy odhalí nevěru své ženy a místní gangster Galapiat zavře kabaret. Během následujících několika měsíců přijde Pigoil o opatrovnictví svého milovaného syna Jo-Ja a musí si hledat jinou práci. Spolu s několika kamarády se rozhodně znovu rozjet kabaret Chansonia - a dokonce i jindy nevlídný Galapiat je tentokrát plánu nakloněn. Hvězdou jejich show se stane Douce, mladá dívka ze severofrancouzského Lille, po které začne Galapiat toužit. Ona se však zamiluje do Miloua, místního socialisty. V Pigoilově životě, zdá se, začínají být světlé momenty v převaze - ale co si počít s Jo-Jem a jak se to má vlastně s onou vraždou?

Filmbox Plus Filmbox Plus
 19:30  Tell - švýcarský mýtus
*žánr: FILM

(TELL - A SWISS MYTH) Komedie, Švýcarsko (2007). Hrají: Mike Schmann, Mike Mueller, Axel Stein, Christian Tramitz, režie: Mike Eschmann.
William Tell, švýcarský národní hrdina číslo jedna, je připraven zatřást plátny kin. Ve skutečnosti však jde o Rakušana, který sní o tom, že dostane švýcarský pas. Když ho šlechta vyšle na misi s cílem osvobodit zemi z područí nenáviděných Habsburků, otevírá se mu neopakovatelná příležitost...Spisovatel Jürgen Ladenburger vypráví světově proslulý příběh z trochu odlišného úhlu, tak trochu po vzoru filmů Mela Brookse.

 21:00  Já jsem...
*žánr: FILM

(I AM) Drama, USA (2010). Hrají: Tomas Boykin, Christinna Chauncey, Jay Hindle, režie: John Ward.
V současném Los Angeles se protínají osudy zoufalého dědice, profesionálního reportéra, mstivého detektiva a charismatického advokáta. Každý z nich dochází k nelehkému mravnímu rozhodování, uvědomnění si svého skutku a následnému rozhodnutí. Tyto zbloudilé duše zoufale hledají odpovědi, a to pod vedením záhadného cizince.

 22:25  Poslední přístav
*žánr: FILM

(LAST HARBOUR) Thriller, Amerikai Egyesült Államok (2010). Hrají: Wade Williams, Samaire Armstrong,Tracey Needham, režie: Paul Epstein.
Ian Martin je okoralý detektiv bostonské policie. Po dalším zfušovaném zatčení dostává od policejního kapitána poslední šanci: je přeložen do ospalého přímořského městečka Salem Harbor, svého rodného města, které společně se svým životem nechal před lety za sebou. V okamžiku zmizení místní dívky Alison Stone, o které se zajímá jen pár obyvatel, se Ian rozhodne odkrýt záhadu, která ho nakonec pohltí více, než sám chtěl. Přístupnost 16

Filmbox Extra Filmbox Extra
 18:55  Oliver Twist
*žánr: FILM

(Oliver Twist) Rodinný, ČR, Francie, Itálie, VB (2005). Hrají: Barney Clark, Jeremy Swift, Ian McNeice, Richard Durden, John Nettleton, Harry Eden, Ben Kingsley, Edward Hardwicke, Jamie Foreman, Paul Brooke, Mark Strong, Jake Curran, Ophelia Lovibond, režie: Roman Polanski.
19. století, Londýn. Oliver Twist osiřel v raném věku a nyní musí žít v chudobinci, který řídí odporný pan Bumble. Již tak skromné denní příděly chlapců jsou jeho zásluhou ještě tenčí. Zoufalý, přesto však rozhodnutý, Oliver uprchne a splyne s davy v ulicích Londýna. Nemá v kapse ani penny, je sám. Fagin, šéf místních malých kapsářů, ho však vláká do světa zločinu. Oliverova záchrana od laskavého pana Brownlowa je pouze začátkem řady dobrodružství, která jsou příslibem lepšího života.

 21:00  Abroad
*žánr: FILM

(ABROAD) Romantický, komedie, Velká Británie, Kanada (2010). Hrají: Liane Balaban, Andrew Buchan, Daisy Haggard, režie: Philip John.
Když americká novinářka Amy Pearceová přijede do Londýna, počítá s tím, že bude psát do novin, nepředpokládá ale, že noviny budou psát o ní. Ale po řadě nevyvedených schůzek a známosti s okouzlujícím darebákem Edwardem Walpolem se rozhodne, že všechno povypráví na titulní straně svých novin. Film Abroad se opírá o skutečný příběh spisovatelky Leah McLarenové. Je to romantická komedie, s jejímž příběhem se ztotožní každá dívka. Natáčel se v Londýně, funkci vedoucího výroby zastávali Meredith Caplan a bývalý prezident společnosti Working Title Simon Wright.

 22:30  Holka s prknem
*žánr: FILM

(Chalet girl) Komedie, rodinný, Velká Británie, Německo, Rakousko (2011). Hrají: Felicity Jones, Ed Westwick, Bill Nighy, režie: Phil Traill.
Mladá dívka z dělnického předměstí dostane práci v naprosto úchvatném lyžařském středisku, kde ztrácí půdu pod nohama, dokud neobjeví svůj vrozený talent pro snowboarding - a šéfova okouzlujícího syna! Ale je tu milion důvodů, proč se ani u jednoho nemůže dostat k poslední metě... Takže zdolá překážky a dostane se až do slavné kvalifikační soutěže Ticket to Ride? A je Johnny ten pravý, nebo jde jen o zamilovanost způsobenou vysokou nadmořskou výškou? Může to kdy opravdu vyjít, když se rozhodneme jít za svými sny?

Filmbox HD Filmbox HD
 19:20  Řidič slečny Daisy
*žánr: FILM

(DRIVING MISS DAISY) Drama, USA (1999). Hrají: Morgan Freeman, Jessica Tandy, Dan Aykroyd, Esther Rolle, Ray McKinnon, Robert Guillaume, režie: Bruce Beresford.
Pro Daisy, bohatou a tvrdohlavou americkou židovku, která je už příliš stará na to, aby mohla řídit auto, najímá syn v padesátých letech 20. století, kdy se v ulicích i politice opět řeší rasové spory, černošského šoféra. Do rodiny přichází Hoke a musí si před Daisy, která předstírá, že ho nepotřebuje, svou pozici obhájit. Hoke nemůže pochopit její izolovanost od světa a neschopnost uchopit společenské změny. Ona zase nedokáže pochopit, proč jsou lidé jako Hoke neustále rozhořčeni. Až ve chvíli, kdy jde slečna Daisy do domova důchodců a Hoke je už moc starý na to, aby ji vozil, si oba dva uvědomí, jak moc se měli rádi a jakými dobrými přáteli byli.

 21:00  Závěr vysílání
 21:45  Boss 2 - rozhovor
*žánr: FILM

(BOSS 2007) Krimi, drama, USA (2011). Hrají: Kelsey Grammer, Connie Nielsen, Hannah Ware, režie: Jim McKay.
Tom Kane je starostou Chicaga a nedávno se mu stalo něco, co by nikdy nečekal. Lékaři mu diagnostikovali degenerativní poruchu mozku. Protože je rozhodnut si svůj post udržet, tuto diagnózu utají přede všemi, kromě jeho lékařky, Dr. Elly Harrisové. Lidé kolem Kanea jsou naštěstí natolik zabráni do vlastních problémů, že si ničeho neobvyklého nevšimnou. Jediní, kdo pojmou určité podezření, jsou jeho osobní poradci Kitty O'Neillová a Ezra Stone, nicméně si svého šéfa váží natolik, že se ho přímo nezeptají. Žádné podezření nemá ani kandidát na pozici guvernéra státu Illinois Ben Zajac. Ve finále má skutečné podezření pouze Kaneova dcera Emma, která začíná cosi tušit. Ví však dost na to, aby tajemství odhalila? A pokud ano, co to bude znamenat pro starostovu kariéru?

Kino CS Kino CS
 18:20  Dneska přišel nový kluk
*žánr: FILM

(Dneska přišel nový kluk) Komedie. (Československo - 1981). Režie: Vladimír Drha. Hrají: František Řehák, Karel Kovář, Lída Vostrčilová, Marek Brodský, Stanislav Zindulka.
Na přelomu 70. a 80. let se vynořila řada filmů o dospívající mládeži - hledání životních jistot a prozatimnost počínání dovolilo upozornit na stinná místa společenských poměrů, proti nimž se mladí lidé bouřili. Hrdinou tohoto snímku je mladý absolvent chemické průmyslovky, mládenec s upřímně provokativním chováním, jenž nastoupí do slévárny, kde se tvrdohlavě snaží inovovat technologické postupy. Režisér Vladimír Drha zpracoval výrobní tematiku odlehčeně, s použitým hravých, naivizovaných prvků, odvážil se kritizovat zkostnatělost mnohých dospělých zastávajících důležitá místa.

 20:00  Prodavač humoru
*žánr: FILM

(Prodavač humoru) Komedie. (Československo - 1984). Režie: Jiří Krejčík. Hrají: Ivan Vyskočil, Július Satinský, Nina Divíšková, Pavel Zedníček, Yvetta Kornová.
Oblastní estrádní agentura v době reálného socialismu. Vtipná satira režiséra Krejčíka. Ve filmu zazněla hudba tehdy nepovoleného Pražského Výběru.

 21:45  Žebrácká opera
*žánr: FILM

(Žebrácká opera) Komedie. (Československo - 1991). Režie: Jiří Menzel, Menahem Golan. Hrají: Barbora Leichnerová, Jana Břežková, Jana Švandová, Jeremy Irons, Jiří Lír, Jiří Zahajský, Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Ljuba Krbová, Mahulena Bočanová, Marián Labuda, Miloslav Štibich, Nina Divíšková, Oldřich Vízner, Oldřich Vlach, Ondřej Vetchý, Pavel Zedníček, Petr Brukner, Rudolf Hrušinský, Veronika Freimanová.
Podsvětí ovládají dvě konkurenční zlodějské organizace - jedna vedená Peachumem a druhá vedená Mackeathem. Peachum vybídne svou dceru Polly, aby navázala důvěrnější kontakt s Mackeathem, doufá, že by mu pak mohla donášet potřebné informace o dění v protivníkově táboře. Jenže v totéž doufá i Mackeath. Přes Polly chce sledovat Peachumovu organizaci. Polly se ale do Mackeatha skutečně zamiluje, a tak Peachumovi nezbývá, než se Mackeathovi dostat na kobylku jinak - ve spolupráci s velitelem městské policie Lockithem, s nímž ostatně spolupracuje už dlouho. To ovšem není první překvapující zjištění, vztahy mezi podsvětím a policií jsou daleko komplikovanější... Film je přepisem stejnojmenné divadelní hry Václava Havla, jež byla inspirována klasickou anglickou hrou Johna Gaye z roku 1728. Režisér Jiří Menzel inscenoval Havlovu hru i na divadelních prknech.

Doku CS Doku CS
 19:30  365 dní návratu
*žánr: DOKUMENT

(365 dní návratu) Dokumentární / dokumentární / politický. (Československo - 1991). Režie: Vladislav Kvasnička.
Dokument o definitivním odsunu sovětských vojsk z našeho území po dohodě Václava Havla s Michajlov Gorbačovem.

 19:50  Momenty XIII. mezinárodního filmového festivalu 4
*žánr: DOKUMENT

(Momenty XIII. mezinárodního filmového festivalu 4) Dokumentární / dokumentární / umělecký. (Československo - 1962).
Průběh MFF v Karlových Varech v roce 1962 - den čtvrtý.

 20:00  30 dní v Melbourne
*žánr: DOKUMENT

(30 dní v Melbourne) Dokumentární. (Československo - 1956). Režie: František Papoušek.
Do země XVI. letních olympijských her v Austrálii v roce 1956 měli českoslovenští sportovci velmi daleko. To podstatné - sportovního ducha a vůli soutěžit však po cestě neztratili. Dokument zachycuje nejvýznamnější okamžiky průběhu olympijských her, tak s důrazem zejména na československých sportovců, jakož i pozoruhodné výkony reprezentantů z jiných zemí. Pět kruhů, pět světadílů a napínavé sportovní momenty - o tom všem je dokument Třicet dní v Melbourne.

CS FILM CS FILM
 19:40  Dobrou noc, děti
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Animovaný
Výběr nejlepších českých a slovenských animovaných pohádek pro malé diváky. Každý den v 19:40. (15 minut)

 20:00  Počkám, až zabiješ Česky
*žánr: FILM

Drama (1973). Hrají: Adolf Filip, Karel Hlušička, František Hanus, Gustav Heverle, Eva Jiroušková, František Suchomel, Ilja Prachař, Miloš Vavruška, Vladimír Dlouhý, Jindřich Bonaventura aj., režie: Stanislav Černý.
2. světová válka, výcvikové středisko psů určených ke strážní službě v koncentračních táborech. Vězeň Mareš si ochočí fenu německého ovčáka, která mu při útěku zachrání život. Další (a poslední) film režiséra Stanislava Černého o strážních psech (též Černý vlk). (83 minut)

 21:30  Kinotipy Premiéra
*

Filmový magazín (2014).
Novinky z českých kin. Premiérově uváděné a připravované snímky, trailery, upoutávky a jiné filmové informace. (10 minut)

TV PAPRIKA TV PAPRIKA
 19:00  Celý týden v jednom dni 1 (19) od 12 roků
*žánr: DOKUMENT

(Rachael Ray's Week In A Day) Jestliže jste si kdy přáli, aby šlo nějakým lehčím a lepším způsobem zařídit každodenní podávání velkolepé večeře na váš stůl, je tento pořad určen vysloveně pro vás. Rachael, poté co naučila Ameriku, jak se dává v půlhodince dohromady dobré jídlo, nyní slibuje, že si vytyčila ještě ambicióznější cíl: za pouhý jediný den vaření můžeme připravit menu klidně i na pět dní! Rachael v každém dílu tohoto seriálu předvede divákům pět jídel, která se všechna dají uvařit za jeden jediný den. Když pak vládce či vládkyně rodinné kuchyně přijde po dlouhém dní stráveném v práci domů, nemusí počítat s tím, že ho čeká další namáhavá dřina! Kdo si podle naší televizní kulinářské poradny, inspirován nápaditými recepty, objevnými nápady a chytrými tipy, navaří na týden dopředu, ten se dobře nají i ve dnech, kdy mu skutečně na nic nezbývá čas.

 20:00  Mexické chutě pro každého (4) od 12 roků
*žánr: DOKUMENT

(Mexican Food Made Simple) Thomasina Miers (která ani jako televizní kuchařka není úplnou začátečnicí) dělá vše co může v zájmu popularizace autentické mexické kuchyně. Má s ní dost zkušeností jako špičková kuchařka a majitelka veleúspěšných restaurantů Wahaca. Odtud už je vážně jen krůček k tomu, aby člověk zatoužil opatřit si další recepty a informace v samotném Mexiku. S Thomasinou to bude snadné - ukáže nám svou oblíbenou středoamerickou kuchyni na pozadí jejího skutečného koloritu, tam kde se prapůvodně zrodila. Seznámí nás s hlavními zásadami mexického kulinářství a poradí, jak si můžeme všechny ty chutné a pestré recepty vhodně adaptovat na běžné podmínky a možnosti, které nám nabízejí kuchyně našich evropských příbytků.

 20:30  Co vaří Margó Bódi 1 (1) od 12 roků
*žánr: DOKUMENT

(Margo Bodi Cuisine) Margó Bódi má péči o hosty a kuchařské umění přímo v krvi, což je o ní všeobecně známé. Ve svém prvním samostatném gastronomickém seriálu bude Margó vařit jídla, která má nejen ona, ale i celá její rodina nejraději. Pomáhat jí při tom bude její švagrová Ági. Nemyslete si ale, že se v jejich nagyecsedské kuchyni vaří z nějakých prachobyčejných surovin! Všechno je tu zaručeně čerstvé a domácí - od vajíček po maso, od zeleniny až po čerstvě natrhané bylinky. Vaření občas kuchařkám připomene historku, která je s tím či oním jídlem spojená, takže bude veselo, a v atmosféře plné dobré nálady a autentických chutí se navíc budou moci diváci seznámit i s některými tradičními romskými zvyklostmi.

HBO HBO
 18:20  Bez minulosti STEREOod 12 rokůDOLBY DIGITALfull HD
*žánr: FILM

(CLEAR HISTORY) komedie z produkce HBO USA (2013). Hrají: Larry David, Bill Hader, Philip Baker Hall, Jon Hamm, Kate Hudsonová, režie: Greg Mottola.
Zdiskreditovaný bývalý manažer marketingu se touží pomstít svému někdejšímu šéfovi, jenž vydělal miliony v automobilce na výrobu elektrických aut, kterou měli kdysi oba ve společném vlastnictví.

 20:00  Podezření nula STEREOod 15 rokůfull HD
*žánr: FILM

(SUSPECT ZERO) psychologický krimi thriller USA (2004). Hrají: Aaron Eckhart, Ben Kingsley, Carrie-Anne Mossová, Harry Lennix, Kevin Chamberlin, režie: E. Elias Merhige.
Nechvalně proslulý agent FBI Thomas, který byl přeložený z Dallasu do Albuquerque, vyšetřuje sérii bizarních vražd. Mackelway brzy odhalí vražedný vzorec, kterého si nikdo jiný nevšimnul - onen zabiják totiž likviduje jiné masové vrahy.

 21:40  Černý zabiják STEREOPremiéraod 12 rokůDOLBY DIGITALfull HD
*žánr: DOKUMENT

(BLACKFISH) dokumentární film USA (2013). režie: Gabriela Cowperthwaiteová.
Notoricky známá kosatka Tilikum má na svědomí tři lidské životy, včetně jednoho z nejlepších trenérů kosatek. Blackfish odhaluje některé z ničivých následků vyvolané držením těchto inteligentních a vnímavých bytostí v zajetí.

HBO2 HBO2
 18:25  Lidé jako my STEREOod 12 roků
*žánr: FILM

(PEOPLE LIKE US) komediální drama USA (2012). Hrají: Chris Pine, Elizabeth Banksová, Michael Hall D'Addario, Michelle Pfeifferová, Olivia Wildeová, režie: Alex Kurtzman.
Prodavač Sam, jemuž je něco přes dvacet, právě zjistil, že jeho otec náhle zemřel. V průběhu plnění otcovy poslední vůle však odhalí šokující tajemství, které obrátí jeho svět vzhůru nohama: má třicetiletou sestru, o které nikdy neslyšel...

 20:20  Sbohem, královno STEREOod 12 roků
*žánr: FILM

(FAREWELL, MY QUEEN (AKA. LES ADIEUX A LA REINE)) historické drama Francie/Španělsko (2012). Hrají: Léa Seydouxová, Diane Krugerová, Virginie Ledoyenová, Noémie Lvovská, Xavier Beauvois, režie: Benoît Jacquot.
Píše se rok 1789. Když se zpráva o útoku na Bastillu dostala až do paláce ve Versailles, vzali šlechtici a jejich služebnictvo nohy na ramena. Sidonie, královnina předčítačka, veří, že pod ochranou Marie-Antoinetty, se jí nemůže nic stát...

 22:00  Resident Evil: Odveta STEREOod 18 roků
*žánr: FILM

(RESIDENT EVIL: RETRIBUTION) akční hororový thriller USA/Německo/Kanada (2012). Hrají: Milla Jovovichová, Michelle Rodriguezová, Kevin Durand, Sienna Guilloryová, Shawn Roberts, režie: Paul W.S. Anderson.
T-virus z Umbrella Corporation se šíří po celém světě a přeměňuje obyčejné lidi v další členy legie zombíků. Lidské rase hrozí vyhynutí a její jedinou nadějí je Alice (Milla Jovovich)...

HBO Comedy HBO Comedy
 19:05  Vůně Kalahari (2): Zlatý důl STEREOod 12 roků
*žánr: SERIÁL

(NO. 1 LADIES' DETECTIVE AGENCY EP. 02 - THE BIG BONANZA) detektivní drama z produkce HBO VB/USA/Jižní Afrika (2009). Hrají: Jill Scottová, Anika Noni Roseová, Lucian Msamati, Desmond Dube, Nicholas Beveney, režie: Charles Sturridge.
V dramatickém seriálu z původní produkce HBO uvidíme zpěvačku a textařku R&B Jill Scottovou v hlavní roli třicátnice Precious Ramotswe, která si vzala k srdci radu svého otce a v rodné Botswaně si založila první dámskou detektivní kancelář.

 20:00  Ja'mie: Potvora ze střední (3) STEREOPremiéraod 12 roků
*žánr: SERIÁL

(JA'MIE: PRIVATE SCHOOL GIRL EP. 03) komediální seriál z produkce HBO Austrálie (2013). Hrají: Chris Lilley, režie: Chris Lilley.
Potvora se vrací... protivnější než kdykoli dřív! Tvůrce a představitel hlavní role seriálů Škola zoufalých srdcí a Spratci přichází s pokračováním příběhů Ja'mie Kingové, potměšilé studentky posledního ročníku střední školy v Sydney.

 20:30  Zasažen bleskem STEREOod 12 roků
*žánr: FILM

(STRUCK BY LIGHTNING (2012)) černá komedie USA (2012). Hrají: Chris Colfer, Rebel Wilsonová, Christina Hendricksová, Sarah Hylandová, Allison Janneyová, režie: Brian Dannelly.
Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny.

CINEMAX CINEMAX
 18:10  Violeta odešla do nebe STEREOTITULKY V OBRAZE nebo DVB TITULKYod 12 roků
*žánr: FILM

(VIOLETA SE FUE A LOS CIELOS (AKA. VIOLETA WENT TO HEAVEN)) biografické drama Chile/Argent./Braz. (2011). Hrají: Francisca Gavilánová, Thomas Durand, Patricio Ossa, Stephania Barbagelatová, Roberto Farías, režie: Andrés Wood.
Film vypráví o pouti Violety Parry, chilské matky latinskoamerického folku, jež se z chudé holčičky proměnila v mezinárodní hudební ikonu. Film zachycuje vířící intenzitu jejího života.

 20:00  Fotbalové opojení STEREOod 12 roků
*žánr: FILM

(FEVER PITCH (1997)) romantická komedie VB (1997). Hrají: Colin Firth, Ruth Gemmellová, Neil Pearson, Lorraine Ashbourneová, Mark Strong, režie: David Evans.
Paul miluje Sarah. Jenže Paul také miluje londýnský fotbalový tým Arsenal. Když tento zubožený tým nečekaně prorazí a pohlíží si na ligové mistrovství, nemůže Paul myslet na nic jiného. A Sarah je jeho posedlostí absolutně znechucena.

 21:40  Vloupačka STEREOTITULKY V OBRAZE nebo DVB TITULKYod 12 roků
*žánr: FILM

(WASTELAND (AKA. THE RISE)) kriminální thriller VB (2012). Hrají: Luke Treadaway, Timothy Spall, Iwan Rheon, Vanessa Kirbyová, Matthew Lewis, režie: Rowan Athale.
Mladý Angličan, kterého právě pustili z vězení, se se třemi nejlepšími kamarády dohodne, že okradou místního drogového krále. Ten totiž může za to, že Harveyho zavřeli. Vyjde mu jeho plán na pomstu? A dokáže získat zpět svou dívku?

FILM+ FILM+
 18:55  Cena mlčení od 15 roků
*žánr: FILM

(Fall) Akční film, Kanada (2001). Režie: Daniel Baldwin Hrají: Michael Madsen, Daniel Baldwin, Chad McQueen, Joe Mantegna, Lawrence Dane
Jeremy Banes je profesionální zloděj, který dostal od FBI na vybranou: buď bude svědčit proti J.Kingovi, nebo půjde do vězení. King mu doporučí, aby se zařadil do policejního programu ochrany svědků, a zároveň si najde nájemné vrahy bratry Carlotti, aby Kingův problém vyřešili. Ti nevědí, zda ho mají chránit nebo zabít? Jeremy se s agentem FBI vydá do Kansasu, kde jsou bratři Carlotti. Jeremy zmizí a agent FBI ho beze spěchu začne hledat. Kdo je J.King? Proč vydírá FBI malého zloděje? Zná Jeremy bratry Cartlotti? Kdo je na straně zákona a kdo se bojí pravdy??

 20:40  Útěk ze Sibiře od 12 roků
*žánr: FILM

(The Way Back) Drama, USA - Spojené arabské emiráty (2010). Režie: Peter Weir Hrají: Jim Sturgess, Collin Farrell, Ed Harris, Saoirse Ronan, Mark Strong
Drama založené na pamětech Slawomira Rawicza se zakládá na skutečné události z roku 1940, kdy se podařilo skupině vězňů různých národností utéci ze sibiřského gulagu. Dostat se z vězení bylo obtížné, ale před nimi je přes 6.000 km cesty za úděsné zimy, musí projít oblast kolem jezera Bajkal, dostat se přes Transsibiřskou magistrálu, poušť Gobi, Himáláje a Tibet, než se dostanou do cíle, do Indie. Film nejen o síle překonat obtíže, ale i o různých lidských povahách, které musí spolupracovat, aby dosáhli cíle.

 22:55  Traffic - nadvláda gangů Premiéraod 15 roků
*žánr: FILM

(Traffic) Drama, USA - Německo (2000). Režie: Steven Soderbergh Hrají: Michael Douglas, Catherine Zeta-Jones, Don Cheadle, Jacob Vargas, Benico Del Toro, Dennis Quaid
Traffic je film o černé můře Spojených států - o drogách. Popisuje celou cestu drog od výrobce až ke spotřebiteli, drsně, tak jak jsou drsné drogy a lidé, kteří se kolem nich pohybují. A Steven Soderbergh není jen tak nějaký režisér, je to mistr oceněný Oscary a film nese jeho mistrnou ruku. Úspěšný film s hlubokým morálním zamyšlením, s vynikajícími herci - Michaelem Douglasem a Catherinou Zeta-Jones.

MGM CHANNEL MGM CHANNEL
 18:20  Objekt krásy od 12 roků
*žánr: FILM

(Object Of Beauty, The) komedie GBR (1991) Režie: Michael Lindsay-Hogg Hrají: John Malkovich, Andie MacDowell, Joss Ackland
Jake a Tina jsou manželé, kteří ze sebe rádi dělají víc, než jsou, a žijí si nad poměry.

 20:00  Papežem proti své vůli od 12 roků
*žánr: FILM

(Pope Must Die, The) komedie GBR (1991) Režie: Peter Richardson Hrají: Robbie Coltrane, Beverly D'Angelo, Herbert Lom
Když papež Pius náhle umírá, zorganizuje mafie volbu nového papeže, ale namísto jejich komplice, otce Albiniho, je zvolen otec Albinizi. Nový papež ovšem brzy zjistí, že Vatikánu vládne korupce a že strach o život je zde opravdu namístě.

 21:40  Big Screen 2014
*

(Big Screen 2014 W16 1008) magazín DE (2014)

Film Europe Film Europe
 18:15  Europolis
*žánr: FILM

(Europolis) Drama, Francie, Rumunsko (2010). Hrají: Dorin Andone(Ovidiu), Adriana Trandafir(Magdalena), Áron Dimény(Nae), Elena Popa(Maria), Joseph Otteno(Ata), režie: Cornel Gheorghita.
Nae žije v malé vesnici na východě Rumunska. Náhle mu přijde telegram, že jeho dlouho pohřešovaný strýc Luca zemřel. Ten telegram odeslal Lucův vykonavatel závěti, požadujíce, aby Nae a jeho matka přijeli do Francie k přečtení poslední vůle. Jedním z posledních přání zesnulého bylo být pohřben na hřbitově v jeho rodném městě Sulina, v Rumunsku, ležícím na pobřeží Černého moře, na druhé straně kontinentu. Rumunská tradice vyžaduje, aby se duše vrátila tak, kde její život započal, během čtyřiceti dní smutku. Lucova duše se rozhodne využít Naa, aby se mohla vrátit na místo svého posledního odpočinku.

 20:05  Konečně neděle!
*žánr: FILM

(Vivement dimanche!) Komedie, Francie (1983). Hrají: Fanny Ardant, Jean-Louis Trintignant, Jean-Pierre Kalfon, režie: François Truffaut.
Majitel realitní agentury Julien Vercel je podezřelý z vraždy své manželky Marie-Christine a jejího milence Clauda Massouliera. Všechny důkazy svědčí proti němu a náhle přichází ještě obvinění z další vraždy. Julien si neví rady, a tak se pokusí před policií uprchnout. Jen Julienova sekretářka věří v nevinu svého šéfa. A jelikož je nejen sekretářkou, ale zároveň i amatérským detektivem, rozhodne se na vlastní pěst vypátrat skutečněho vraha.

 22:00  Rodinný krb
*žánr: FILM

(Domicile conjugal) Komedie / drama, Francie, Itálie (1970). Hrají: Daniel Ceccaldi(Lucien Darbon), Jean-Pierre Léaud(Antoine Doinel), Claude Jade(Christine Darbon Doinel), Hiroko Berghauer(Kyoko), Barbara Laage(Monique), režie: François Truffaut.
Antoine Doinel - věk 26 let. Ženatý s Christine, učitelkou hudby. Čekají dítě. Ve svém novém zaměstnání se Antoine setkává s femme fatale - šarmantní japonkou Kyoto, která jej okouzlí, a především osvobodí od trivialit manželského života. Antoine podléhá své touze a začne si s Kyoto milostnou aférku. Ve chvíli, kdy Christine odhalí nevěru svého manžela, rozhodne se Antoine opustit domov...

Filmbox Family Filmbox Family
 18:50  Dobrý voják Švejk
*žánr: FILM

(GOOD SOLDIER SHWEIK) Rodinný, Ukrajina (2009). režie: Robert Crombie.
„Tak nám zabili Ferdinanda...“ známá slova ze slavné knihy Jaroslava Haška ožívají v nové, tentokrát animované podobě. Kdysi dávno v samém srdci Evropy, i když ne zas tak dávno... žil jeden prostý člověk jménem Josef Švejk. Ale jednoho nešťastného dne v Evropě vypukla válka a z prostého člověka se stal prostý voják. S diagnózou idiota byl i Švejk odveden do bitev za císaře pána, aby při cestě na bojiště zažil neuvěřitelná dobrodružství.

 20:05  Daisy - scratches in the table
*žánr: SERIÁL

(DAISY - SCRATCHES IN THE TABLE) Rodinný, NIZOZEMSKO (1998). Hrají: Madeleief Verelst, Giulia Fleury, Rijk de Gooyer, režie: Ineke Houtman.
Celovečerní film byl logickým krokem po úspěšném televizním seriálu Daisy 1 a 2 o veselých, dojemných a hlavně záhadných Daisiných dobrodružstvích. Scratches in the Table je vzrušující film o záhadné babičce. Daisy (10) má zůstat u svého mrzoutského dědy po smrti své babičky. Daisy objeví tajemný přístřešek v divokém porostu dědovy zahrady. Dříve patřil její babičce a zdá se, že jde o skrytý poklad plný knih a map vzdálených zemí. Byla babička dobrodruh? Proč se zavřela v přístřešku a jaký je význam šrámu na stole? Tajný symbol? Daisy je rozhodnutá dozvědět se o tajném babiččině životě. Příběhy s Daisy jsou založené na dětských knížkách Guuse Kuijera, který dostal za svou práci několik cen (např. Dánské stříbrné pero, Zlaté pero a německou cenu za literaturu pro mládež).

 21:30  Není nad Jimmyho
*žánr: FILM

(There is only one Jimmy Grimble) Komediální drama, VB, Francie (2000). Hrají: Robert Carlyle, Ray Winstone, Gina McKee, Ann Aris, Ben Miller, režie: John Hay.
Patnáctiletý Jimmy Grimble z Manchesteru to nemá jednoduché. Ve škole jej šikanují agresivní spolužáci, doma si nemá co říct s novým přítelem své matky. Ani ve fotbale se mu příliš nedaří, a když je s dívkou Sárou, která se mu líbí, strašně se stydí. Radost mu přináší jen fandění fotbalovému klubu Manchester City. Bohužel však bydlí ve čtvrti, která preferuje Manchester United. Jedinou Jimmyho oporou je školní trenér Eric, bývalý úspěšný fotbalista, který také potřebuje povzbudit sebevědomí. Jimmy má talent pro hru, avšak před publikem je bezradný a nejistý. Když jednoho dne získá staré kopačky, které jsou údajně kouzelné, nevěří, že by to mohlo nějak změnit jeho život k lepšímu. Důležitý zápas o školní pohár je pak pro něj první příležitostí zjistit, zda kouzelné kopačky nosí štěstí. Film vypráví o vítězství mladého outsidera nad svým strachem. Vážné téma školní šikany zajímavě kontrastuje s pohádkovými prvky příběhu, které se prolínají se všední realitou. Lewis McKenzie, jemuž lze věřit každé slovo, prokázal ve své první roli jako Jimmy Grimble syrový a přirozený talent. Také ostatní postavy jsou v podání zvučných jmen britské provenience velmi uvěřitelné. Zajímavá vizuální stránka přispívá spolu s moderním hudebním doprovodem k magické atmosféře, v níž se neuvěřitelné může stát skutečností.

EUROSPORT EUROSPORT
 19:30  Snooker
*žánr: SPORT

Mistrovství světa - 6. den

 20:00  Snooker Live
*žánr: SPORT

Mistrovství světa - 6. den

 23:00  Futsal
*žánr: SPORT

UEFA Cup - semifinále

EUROSPORT2 EUROSPORT2
 19:30  Páka
*žánr: SPORT

Armwrestling PAL / NAL

 20:00  Snooker Live
*žánr: SPORT

Mistrovství světa - 6. den

 23:00  Cyklistika
*žánr: SPORT

Valonský šíp

SPORT 1 SPORT 1
 18:45  Lední hokej LivePremiéra
*žánr: SPORT

Lev - Metallurg Magnitogorsk KHL, playoff, Finále, hra 4

 21:30  Býčí rodeo
*žánr: SPORT

závody Built Ford Tough Series, Phoenix, nové

 22:30  KO TV Repríza
SPORT 2 SPORT 2
 18:45  Lední hokej LivePremiérafull HD
*žánr: SPORT

Lev - Metallurg Magnitogorsk KHL, playoff, Finále, hra 4

 21:30  Lední hokej Reprízafull HD
*žánr: SPORT

Maďarsko - Rakousko Divize I, skupina A, Mistrovství světa

 23:45  KHL - nejskvělejší okamžiky Reprízafull HD
NOVA SPORT NOVA SPORT
 19:10  Barcelona Open Banc Sabadell Live
*žánr: SPORT

Přímý přenos utkání 4. kola tenisového turnaje ATP World Tour 500 (Španělsko)

 20:55  Sevilla FC-Valencia CF Live
*žánr: SPORT

Přímý přenos semifinálového utkání Evropské ligy UEFA

 23:00  Sport Expres
*žánr: ZPRÁVY

Sportovní zpravodajství

SPORT 5 SPORT 5
 19:40  Krav Maga by Eyal Yanilov 16/9
*žánr: SPORT

bojové umění

 20:00  GP Legends - Juan Manuel Fangio 16/9
 20:50  Fotbal 5 News 16/9
*žánr: SPORT

08/2014

SLOVAK SPORT TV SLOVAK SPORT TV
 18:00  Program není k dispozici
*

Provozovatel stanice Slovak Sport TV neposkytl svůj programový plán.

 21:00  Program není k dispozici
*

Provozovatel stanice Slovak Sport TV neposkytl svůj programový plán.

 00:00  Program není k dispozici
*

Provozovatel stanice Slovak Sport TV neposkytl svůj programový plán.

Golf Channel Golf Channel
 17:00  Volvo China Open
*žánr: SPORT

1. kolo turnaje European Tour

 21:00  Zurich Classic of New Orleans
*žánr: SPORT

1. kolo turnaje PGA Tour

 00:00  Noční program
MTV EUROPE MTV EUROPE
 19:00  Jersey Shore
*

S4, Ep 4. The boys harass Deena for stealing a girl from Vinny's bed. Ronnie & Sammi are back to their old ways, but this time The Situation is involved in their drama.

 20:00  Big Tips Texas
 20:30  Big Tips Texas
ÓČKO ÓČKO
 19:05  Nabídni nejmíň!
*

nejnižší a unikátní nabídka vyhrává!

 20:00  Óčko news
*

hudba, film, zábava - nikdo a nic nám neuteče

 20:05  CZ & SK
*

české a slovenské klipy

iConcerts HD iConcerts HD
 19:00  PLAYLIST
*

VARIOUS

 20:00  Later with Jools Holland 25 (03)
*

VARIOUS, Van Morrison, Eels, Frank Black, Martha Wainwright, John Legend, Kaiser Chiefs

 21:00  Isle of Wight Festival 2011 - Part 1
*

VARIOUS, Jeff Beck, Nick Lowe, Kings of Leon, We Are Scientists, Iggy and The Stooges, Kasabian, The Script , Two Door Cinema Club, Lissie

Brava HDTV Brava HDTV
 19:01  A fierce Offenbach
*

Most people will know Jacques Offenbach as an extraordinary operetta composer, but that he also was a virtuoso cello player is a fact less known. His grand concerto for cello and orchestra is not a standard work on the concert repertoire but this characteristic piece is a joy to listen too. The British cellist Raphael Wallfisch is unparalleled as a soloist in this ´Concerto Militaire´ and during this concert he teams up with maestro Jan Willem de Vriend and the Netherlands Symphony Orchestra (Orkest van het Oosten). The evening is concluded by a performance of Beethoven´s Symphony No. 7. This concert was recorded live in the Nationaal Muziekkwartier Enschede. Jan Willem de Vriend, The Netherlands Symphony Orchestra, Raphael Wallfisch (cello)

 20:39  Enescu - Romanian Rhapsody No. 1
*

Because of the great success of George Enescu's first Romanian Rhapsody the rest of his body of work often remains forgotten. Without failing his other pieces this rhapsody is indeed a magnificent composition: Enescu managed to incorporate the Romanian gypsy music in a masterly way.Sir Simon Rattle, Berliner Philharmoniker

 20:51  Fauré - La Berceuse
*

Every year, the closing concert of the Pianoscope Festival is a unique moment, in which all musicians who took part in any of the Festival’s concerts and masterclasses come together for a majestic conclusion to the festivities. In this broadcast: Gabriel Fauré’s 'La Berceuse’.Brigitte Engerer, Jean-Claude Pennetier

JimJam JimJam
 19:40  Barney a jeho přátelé (13)
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Hlavními hrdiny seriálu je milý a přátelský tyranosaurus Barney a další dinosauří postavičky: Baby Bop, BJ and Riff. Dívejte se a zažijte s nimi spoustu zábavy.

 20:10  Wobbly Land (4)
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Ve Wobbly Landu stromy piští a na sluníčku roste tráva. Dny ve Wobbly Landu jsou plné koupání, papání, kručících bříšek, koček na obláčcích a měnících se ročních období.

 20:15  Dougie (48)
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Příběh obyčejného chlapce, který žije se svými rodiči a rád si hraje s albem samolepek, které se díky chlapcově představivosti změní v opravdový svět.

duck tv duck tv
 19:41  Slnečná dedinka
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Každodenný život obyvateľov slnečnej dedinky - Pán kozlík, psík, Mývalia rodinka, Mačička, priateľské prasiatko

 19:45  Pozorujme zvieratká
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Zvieratká a ich kreslené postavičky z ducktv

 19:47  Leonovo Umenie
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Medvedík Leon Vám nakreslí priateľov, s ktorými sa môžete aj vy hrať

Disney Channel Disney Channel
 19:30  Mako Mermaids (6)
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Dosp ívající mo řské panny Lyla, Nixie a Sirena, které hlídají ostrov Mako, nedokáží zabránit 16letému Zacovi, aby nespadl do posvátného Měsíčního jezírka a stal se mořským mužem. Mořské panny se musí odvážit na pevninu a zbavit Zaca jeho nových schopností, jinak budou navždy vykázány z ostrova.

 20:00  Austin & Ally (2)
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Dvě naprosto rozdílné osobnosti, extrovert, hudebník a zpěvák Austin a skvělá, ale plachá, autorka písní Ally spolu začnou spolupracovat.

 20:30  Violetta (54)
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Herman wants to move away from Buenos Aires but Violetta doesn’t want to go. Can Angie persuade him to let her stay? Gregorio learns the studio is in financial trouble and may close.

MINIMAX MINIMAX
 19:30  Nová dobrodružství Petra Pana 1 (13) od 7 roků
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

(The New Adventures Of Peter Pan) Tento seriál s prvky fantasy, akčních a dobrodružných příběhů vypráví o dobrodružstvích Petra Pana, jakož i jeho nejlepšího zvonivého" kamaráda, při nichž jim asistují Wendy, její bratři John és Michael a jejich pejsek Newfy. Podívejte se, co všechno se může seběhnout v Neverlandu, ale i daleko za jeho hranicemi."

 20:00  Závěr vysílání
 06:00  Babar a Baduova dobrodružství 2 (24)
*žánr: PRO DĚTI a MLÁDEŽ

(Babar And The Adventures Of Badou) Bodlino-fu mistr Babarův vnouček obzvlášť touží po dobrodružství a stejně jako jeho nejmilejší dědeček, i on upřímně věří v sílu přátelství. Je odhodlaný dokázat, že i nejzazší růžek světa stojí za to objevit, ať si to znamená jaké chce nebezpečí. Sloní král Babar a jeho úžasně odvážný vnouček se nyní v počítačem animované verzi vrací na obrazovky.

HUSTLER TV HUSTLER TV
 19:00  Lesbian School Brat Lickfest
 20:30  The Brother Load 4
 22:00  HUSTLER TV- Oil Spills 3
BRAZZERS TV Europe BRAZZERS TV Europe
 19:35  Natural Perfection od 18 roků
*

Ep. 4. She watches from the corner as her partner takes a shower, watching the water run down the curves of her soft slender body. The slow touch of her hand upon her lover's skin, the sensuality of this scene is present throughout. With every shallow breath it is almost as if we are in the room with them, feeling each touch and kiss. Angel Snow and Brenda explore each other's bodies in this visually sensational scene.

 20:00  The Best Of Budapest od 18 roků
*

This sexy Hungarian babe enjoys being roughly fucked by a big, hard cock. She just can't stop.

 20:30  Filthy Rich od 18 roků
*

Ep. 4. Oliver has come for an interview with Miss Eva. He tells her that he was sacked from his last job for having an affair with the lady of the house. During the interview, she shows him some graphic images of previous staff who didn't do what they were told, so it doesn't take long for him to be worshipping at her furry cup.

LEO TV LEO TV
 06:00  Závěr vysílání
 22:00  LEO NIGHT LIVE SHOW od 18 roků
*

KALHOTKY DOLŮ! - Nahé české dívky v živém vysílání!

 22:05  LEO taxi 3 od 18 roků
*

Jediný taxík, kde dívky platí za svezení svým tělem, se opět vydává na cesty!

Man-X Man-X
 06:00  NO BROADCAST
*

erotic

 00:00  Parfums erotiques
*

erotic

 01:56  Twin heat
*

erotic

Legenda: bez omezení...bez věkového omezení, od 7 roků...není vhodné pro děti do 7 let, od 12 roků...není vhodné pro děti do 12 let, od 15 roků...není vhodné pro děti do 15 let, od 18 roků...není vhodné pro mládež do 18 let, STEREO...stereo, MONO...mono, DUO...vysílání s duálním zvukem, SURROUND SOUND...Surround sound, DOLBY SURROUND...zvuk v Dolby Surround, DOLBY DIGITAL...zvuk v Dolby Digital, 16/9...obrazový formát 16:9, SKRYTÉ TITULKY...pořad se skrytými titulky na teletextu (ČT, Nova, Prima, Barrandov: 888, STV, TV Markíza, JOJ, TVP: 777, National Geographic: 309), TITULKY V OBRAZE nebo DVB TITULKY...titulky v obraze nebo DVB titulky, znakový jazyk...vysílání ve znakové řeči, audio description...audio description (zvukový popis), MHP...MHP (interaktivní aplikace), poslední uvedení...poslední uvedení pořadu na stanici, černobíle...černobílé vysílání, full HD...pořad v nativním HD rozlišení, Live...přímý přenos, Záznam...záznam, Premiéra...premiéra, Repríza...repríza, Česky...česky, Slovensky...slovensky.
Stahování stránek s programem není povoleno. Dotazy a připomínky posílejte na e-adresu redakce.
© Parabola.cz, 2014

Parabola.cz (www.parabola.cz), stránky o satelitní, terestrické a kabelové televizi
O webu parabola.cz, RSS kanál, WAP stránky, Tip: Jízdní řády on-lineDovolená u mořeMediaShow.czBazény Satelity