Široká nabídka DVB-T antén

Česká televize otevře vlastní dokumentární kino

| redakce | Tisk

Česká televize otevře na tři dny své vlastní dokumentární kino. V rámci mezinárodního festivalu v Jihlavě promítne v Horáckém divadle přes pětadvacet nejzajímavějších snímků. Patnáct původních či koprodukčních dokumentů České televize budou moci návštěvníci festivalu navíc zhlédnout v rámci oficiálního programu. Devět z těchto filmů je zařazeno i do soutěžních sekcí.

Dokumenty České televize slaví v posledních měsících i mezinárodní úspěchy. Bodovaly například na přehlídkách v americkém Hamptonu či v nominacích Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Amsterodamu.
Obrázek k textu: Česká televize otevře vlastní dokumentární kinoObrázek k textu: Česká televize otevře vlastní dokumentární kino

Česká televize je největším tuzemským koproducentem dokumentárních filmů. Snažíme se proto o otevřenost i vyváženost, podporujeme snímky esteticky i obsahově hodnotné, dáváme příležitost renomovaným tvůrcům stejně jako začínajícím autorům a studentům filmových škol. Důkazem toho, že cesta, na kterou jsme se vydali, není chybná, jsou nám úspěchy našich koprodukčních dokumentů na mezinárodních festivalech i otevřený přístup diváků České televize k novým dokumentárním formátům, jako je docureality, dokudrama či docusoap, které na obrazovce jako jediní u nás intenzivně rozvíjíme,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Dokumenty České televize získaly v posledních měsících významná ocenění, Zvláštního uznání za umělecký přínos se například na Mezinárodním festivalu filmů v Hamptonu dostalo tvůrcům Sametových teroristů pojednávajících o hrdinech normalizace. Světovým úspěchem je i nominace dokumentu Stále spolu režisérky Evy Tomanové do soutěže Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Amsterdamu, který je považován za nejvýznamnější akci svého druhu na světě. Šanci na úspěch má nyní také devět dokumentů zařazených do soutěžních sekcí jihlavského festivalu.
Obrázek k textu: Česká televize otevře vlastní dokumentární kinoObrázek k textu: Česká televize otevře vlastní dokumentární kino

Festivalovou premiérou se představí například emočně i vizuálně silný film Feldvidék - Horná zem zabývající se osudy lidí, kterých se dotkla rozhodnutí politiků po druhé světové válce, či Jáma pojednávající o ukrajinské rodině bojující o své malé hospodářství s developerskou společností v moderní kyjevské čtvrti. S kontroverzním přijetím se zřejmě setká Danielův svět, otevřená zpověď mladého muže, homosexuálního pedofila,“ přibližuje dokumentární nabídku vedoucí Filmového centra České televize Helena Uldrichová.

Kromě jednotlivých dokumentů mohou diváci v Horáckém divadle vidět každé dopoledne také výběr z nejnovějších cyklů a seriálů České televize. Letošní jihlavskou novinkou bude i relaxační zóna, kde si návštěvníci festivalu sami zvolí, který z titulů České televize chtějí v klidu a pohodlí zhlédnout. Vstup je zdarma.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava začíná ve čtvrtek 23. října. Ve stejný den od 22:30 uvede ČT art další díl z cyklu Konfrontace Petra Fischera, a to právě na téma Dokument, docusoap, dokubulvár. Hosty pořadu budou významné dokumentaristky Helena Třeštíková a Linda Jablonská.

zdroj: ČT

názory čtenářů
Pracovní nabídky Profesia.cz

• 04.12.2016 - .NET developer (Ref. č.: A2224) (Brno, Jihomoravský kraj)
• 04.12.2016 - Senior IT Tester (Ref. č.: A2307) (Praha)
• 03.12.2016 - Týmový manažer systémů (Postřižín, Praha - východ)
• 03.12.2016 - Administrátor/ka it (Postřižín, Praha - východ)
• 02.12.2016 - Vedoucí rozvoje / webdesigner (až 60.000,- Kč) (Hustopeče u Brna, Jihomoravský kraj, Brno - město, Brno - venkov, Břeclav)
• 02.12.2016 - Are you Dutch speaking Technical Support Engineer? Join us! (Brno - město)
• 02.12.2016 - Do you want to work as Technical Support Engineer and speak German? (Brno - město)
• 02.12.2016 - Service Escalation Project Specialist (Brno - město)
• 02.12.2016 - Javascripťáci, hledáte práci? (Ref. č.: 6006) (Brno, Česká republika, Jihomoravský kraj, Brno - město)
• 02.12.2016 - Konzultant IS / technická podpora (20.- 30.000 Kč) (Brno - město)
• 02.12.2016 - Konzultant/Analytik podnikových IS - ERP, CRM (30-50.000 Kč) (Ref. č.: 1436) (Brno - město)
• 02.12.2016 - Programátor .NET (mezinárodní projekty) (Ref. č.: 5752) (Brno, Česká republika, Jihomoravský kraj, Brno - město)
• 02.12.2016 - Specialista legislativy ve strojírenství (30-50.000,- Kč) (Blansko, Brno - město, Brno - venkov, Břeclav, Hodonín, Znojmo)
• 02.12.2016 - Embedded C developer (Praha)
• 02.12.2016 - Project manager (30-50.000,- Kč) (Blansko, Brno - město, Brno - venkov, Hodonín, Vyškov, Znojmo)