Ethnic TV - česko-vietnamská TV začala testovat na 13E

| Tisk

logo Na satelitu Hot Bird 8 spustila testovací vysílání nová stanice zaměřená na etnika žijící v České republice - Ethnic TV. V rámci pilotního projektu půjde o vysílání pro vietnamskou menšinu. Program se postupně rozšíří o pořady pro další menšiny. První relace stanice nabídne již ve čtvrtek 14.5.2009.

Ethnic TV hodlá v pilotní verzi vysílat co nejvíce pořadů ve vietnamském jazyce. Pořady budou opatřeny českými titulky. "Původní tvorba je koncipována tak, aby byla vnímatelná jak diváky etnických menšin, tak i českým divákem. Výhodou této koncepce je především otvírání dveří k snadnějšímu překlenutí jazykových bariér a přirozená podpora porozumění a výuky českého jazyka pro příslušníky vietnamské komunity," popsala svůj program televize.

Program Ethnic TV bude připravovat česko-slovenský tým. Televize bude mít 38 stálých zaměstnanců. Vysílání na satelitu Hot Bird 8, na orbitální pozici 13 st. východně, bude free-to-air, takže bude dostupný všem zájemcům o tuto stanici, kteří mohou přijímat signály ze 13°E. Vysílání bude financováno z reklamy.

technické parametry:
satelit: Hot Bird 8 (13°E)
kmitočet: 11,604 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 5/6
norma: DVB-S
service ID: 638
video PID: 3810
audio PID: 3820
kódování: žádné

Kanál Ethnic TV vysílá zatím v rozlišení 352x288 s video bit ratem 1,646 Mbit/s se zvukem v kvalitě 192 kbit/s.Ethnic TV bude zpočátku vysílat ve třech čtyřhodinových blocích od 12:00 do půlnoci.

Licenci pro vysílání programu pod názvem Ethnic TV získala začátkem dubna 2009 od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) společnost HUKU, s.r.o. Stanice ve svém projektu slibuje multikulturní program, aktuální publicistiku, vzdělávací pořady, zábavu, dramatickou tvorbu, dětské a sportovní pořady a ve večerním programu nebudou chybět ani filmy.

Na stejné pozici (13°E) se vysílá i FTA program vietnamské televize VTV4. Ten je šířen prostřednictvím paketu RR SAT, na kmitočtu 12,207 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4.

Promo spot Ethnic TV
redakce

Vybrané články