Bundesligový Eurosport 2 HD v nabídce UPC Česká republika

| Tisk

logo Devět měsíců po uvedení programu Eurosport 2 zařadí UPC Česká republika do svých nabídek kabelové televize rovněž jeho verzi ve vysokém rozlišení. Stanice populární zejména pro své pravidelné přenosy z německé fotbalové Bundesligy bude pro klienty k dispozici od 1. listopadu 2012.

UPC nabízí momentálně jedenáct sportovních kanálů: Sport 1, Sport 2, Nova Sport, Nova Sport HD, Sport 5, Eurosport, Eurosport 2, Eurosport HD, Extreme Sports, Golf Channel a ESPN America. „Sportovní stanice jako Eurosport, Nova Sport či Sport 1 patří mezi nejlépe hodnocené našimi zákazníky. Chceme je v maximální možné míře zpřístupnit rovněž ve vysokém rozlišení, které znásobuje komfort a prožitek ze sledování,“ říká generální ředitel UPC Česká republika Václav Bartoň.

Eurosport 2 HD přináší pravidelné přenosy Bundesligy, nejnavštěvovanější fotbalové soutěže světa. Na oblíbenosti ji přidává i účinkování českých reprezentantů - Petra Jiráčka, Václava Pilaře, Michala Kadlece nebo Theodora Gebre Selassieho. Eurosport 2 HD bude až do května vysílat pět přímých přenosů každého kola včetně sestřihu kola a bundesligového magazínu. Práva na exkluzivní vysílání Bundesligy má Eurosport až do roku 2015. V programovém schématu Eurosportu 2 HD jsou zařazeny i polská fotbalová liga Ekstraklasa a basketbalový Eurocup. Stanice dává prostor i méně obvyklým sportům včetně těch extrémních a adrenalinových: FMX, Dew Tour, snowboard, freestyle lyžování, kriket, australský, americký i plážový fotbal.UPC Česká republika bude od 1. listopadu 2012 nabízet již 17 televizních programů ve vysokém rozlišení: ČT1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, Nova HD, Prima Family HD, Barrandov HD, Nova Sport HD, HD+, Spektrum HD, National Geographic HD, AXN HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Discovery HD Showcase, History Channel HD, HBO HD a Filmbox HD. Většina těchto stanic je zařazena do základních programových nabídek.

UPC Česká republika, s.r.o. je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1,34 milionu domácností v 370 lokalitách. Služby UPC využívá 1,2 milionu zákazníků. UPC je dceřinou společností Liberty Global, Inc.

redakce