Široká nabídka DVB-T antén

Číňané s podíly v TV Barrandov

| redakce | Tisk

Čínská investiční společnost CEFC China Energy Company Limited vstoupila do společností Empresa Media, a.s. a Médea, a.s. a po pěti měsících byla dokončena úvodní etapa jejich právních a finančních prověrek.

CEFC China získala 49% podíl v Empresa Media, a.s. a 30% podíl v Média, a.s. Píše o tom Týden.cz.

Zároveň CEFC China navrhla jmenování svých zástupců do statutárních orgánů obou společností. Pan Haiping Chen, prezident společnosti CEFC Group (Europe) Company, a.s., se stane členem jejich představenstev a Marcela Hrdá členkou dozorčích rad viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company, a.s.

"Dokončení první fáze společného projektu vnímáme jako začátek dlouhodobé spolupráce při rozvoji obou společností. Chceme se podílet jak na růstu médií, tak i na stabilizaci a posilování pozice mediální agentury a maximalizaci ekonomických výnosů celé skupiny," vysvětluje pan Chau To Chan, prezident společnosti CEFC.

"Čínský partner přináší posílení finanční stability našich společností. Vedle toho otevírá zajímavé možnosti pro naši televizi Barrandov, včetně uplatnění programů z vlastní tvorby na čínském trhu. Obojí znamená významný impuls pro další rozvoj našeho podnikání," dodává předseda představenstva společností Barrandov Televizní Studio, a.s., EMPRESA MEDIA, a.s., a MÉDEA, a.s., Jaromír Soukup.

Vydavatelství Empresa Media vlastní TV Barrandov a produkční společnost Real. Portfolio vydavatelství zahrnuje týdeník Sedmička, magazín Týden, časopisy Instinkt, Interview, Exkluziv, Popcorn, Top Dívky a Animáček, odborní titul MarketingSalesMedia a elektronický deník Týden.cz. Na Slovensku firma vydává časopisy Exkluziv a Interview ve slovenské obsahové verzi.

Média Group je největší komunikační skupina na českém trhu. Je sdružením firem, které poskytují kompletní servis v oblasti marketingové komunikace.