Ruský satelit Express AM-11 nadále mimo provoz
| redakce | tiskNa ruském telekomunikačním satelitu Express AM-11 (96,5°E) došlo včera ve 3 hodiny 41 minut k havárii a satelit se vymkl kontrole. Všechny programy v ten moment zde přestaly vysílat a dočasně našly domov na jiných blízkých pozicích. Podle dostupných informací bude družice vyvedena z orbitální dráhy.
Ruský operátor RSCC, provozovatel družic Express, již s broadcastery vyjednává o trvalém přesunu programů na některou ze sousedních pozic - nejvíce programů se přesune na "sousední" satelit Express AM-2 na pozici 80°E.
Problémy s Express AM-11 může divákům v ČR i na Slovensku přinést jednu výhodu a to v možnosti příjmu dříve nedostupných ruskojazyčných programů z pozice 80°E.
zdroj: satkurier.pl
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Místo zločinu České Budějovice (12/13)
20:00 Muž z Ria
20:20 Specialisté (151)
20:15 Polda V (7)
20:10 Charleston
20:05 Policie Delta
20:30 Svet naruby
20:10 Lov slov
20:30 Sestričky II. (3)
20:20 Inženýrská odysea (12)