vydáno: 22.11.2009, 17:25 | autor: redakce
Koncem měsíce bude z kosmodromu Bajkonur (Kazachstán) vynesen raketou Zenit 2SB s blokem DM-SLB americký telekomunikační satelit Intelsat 15. Na kosmickém středisku již probíhají přípravy na vynesení družice, která bude určen i pro Rusko.
Intelsat 15 bude mít celkem 22 transpondérů v Ku pásmu, z toho 6 bude určeno pro poskytování služeb na území Ruska. Jedním ze zákazníků bude Orion Express, který zde bude provozovat pay-tv platformu Kontinent. Ta počítá také s nabídkou programů ve vysokém rozlišení.
Intelsat 15 bude sloužit na pozici 85,2°E, kde nahradí Intelsat 709. První technické testy budou probíhat na pozici 63,2 st. východně.
Start rakety Zenit s Intelsatem 15 je naplánován na noc z 29. na 30. listopadu 2009, dvě hodiny ráno středoevropského času.
Zdroj: roscosmos.ru
Reklama
Neřešte digitalizaci! Digitální kabelovka Vám to vyřeší a přidá řadu kanálů navíc. Nyní sleva 50%.
Parabola.cz (www.parabola.cz), stránky o satelitní, terestrické a kabelové televizi
O webu parabola.cz, RSS kanál, WAP stránky, Tip: Jízdní řády on-line, Dovolená u moře, MediaShow.cz, Bazény Satelity