Quantcast

Sky Deutschland získala za kvartál 45 tisíc zákazníků

| redakce | tisk

Německá pay-tv platforma Sky Deutschland získala za třetí čtvrtletí celkem 45 tisíc nových zákazníků, celkový počet abonentů dosáhl úrovně 2.521.000. Za třetí čtvrtletí smlouvu se Sky Deutschland uzavřelo 161 tisíc klientů (3. kvartál 2009: 201 tisíc), naopak smlouvu vypovědělo 116 tisíc zákazníků (3. čtvrtletí 2009: 135 tisíc).

Společnost je ve svém třetím fiskálním čtvrtletí hluboko v červených číslech. Celkové tržby vzrostly o 34,6 milionů eur na 243,2 milionů eur ve třetím čtvrtletí, také příjmy z předplatného vzrostly téměř o pětinu. Sky vytvořila ztrátu 89,3 milionů eur. Ztráta před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací byla 54,9 milionů eur (3. čtvrtletí 2009: mínus 87,9 milionů eur).

Míra odchodu zákazníků v posledních dvanácti měsících poklesla na 18,9 procenta a je nejnižší za posledních pět let. ERPU se zvýšil na 29,45 euro, což je navýšení o 3,68 euro.

Počet abonentů HD nadále roste. Ve třetím čtvrtletí se zvýšil na 90 tisíc. 4 HD programy jsou od října poskytovány klientům v rámci programového balíčku Sky Welt.

Ještě před Vánocemi se na německém trhu objeví modul CI+, který umožní příjem programů německé Sky na set top boxech a televizorech s CI+ rozhraním, včetně všech technických omezeních. Zákazníkům budou například zakázány trvalé záznamy pořadů, time-shif a další. Modul CI+ pro Sky Germany bude dodávat provozovatel kabelové televize Kabel Deutschland, který poskytuje svoje služby ve 13ti spolkových zemích pro cca 8,9 milionu abonentů.

zdroj: sky.de





Reklama




Vybrané články