Rusko přesune státní kanály ze zahraničního satelitu na ruské
| redakce | tisk
Výrazné oslabení ruské měny rubl bude mít dopad i na distribuci televizních programů ruské státní televize VGTRK (RTR). Balíček 20 programů "Cyfrovoje televidenie" (Digitální televize) bude přesunut ze zahraničního satelitu na domácí družice Express AT1 (56°E) a Express AT2 (140°E), která jsou vlastněny ruským operátorem RSCC.
VGTRK provozuje mj. kanály Rossija 1, Rossija 2, Rossija 24, Rossiija K, Moja Planeta, Sport 1, Russkij roman a řadu dalších.
V současné době jsou programy VGTRK (RTR) šířeny pro kabelové operátory ze zahraničního satelitu ABS 2 (75°E). S přechodem na ruské alternativy RSCC, které pokrývají celé území Ruské federace, se zamezí výraznému měnovému riziku, které jsou nyní se zahraničnímu protějšky.
Satelity Express AT1 a Express AT2 jsou navrženy speciálně pro televizní vysílání. Jde o nové kosmické aparáty uvedené do provozu během letošního roku.
Paralelní šíření programů VGTRK/RTR ze satelitů ABS 2 a Express AT1 a Express AT2 bude probíhat až do léta 2015. Uvedla RSCC.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Vyprávěj
20:00 Modrá krev III
20:20 Extrémní proměny Slovensko
20:15 Kamarádi (102)
20:10 Strážmistr Topinka (4)
20:05 Policie Delta
20:30 Vraždy v Okcitánii
20:10 Camargue: Divoký raj (1/2)
20:30 Na nože IV.
20:20 Miluji Slovensko