Široká nabídka DVB-T antén

Odsouzen pirát za sdílení karet Sky Deutschland

| redakce | Tisk

Okresní soud ve Verdenu uložil podmínečné jednoleté vězení muži z Leese v Dolním Sasku za nelegální distribuci přístupu k programům placené televizní platformy Sky Deutschland prostřednictvím internetu.

Soud potvrdil prvostupňové rozhodnutí místního soudu v Stolzenau z roku 2013.

Pirát nelegálně distribuoval nabídku operátora německé Sky přes internet přes tzv. server se sdílením karet a prodával přístup k těmto programům. Byl usvědčen z podvodu a obcházení technických ochranných opatření. Na základě výsledků společného vyšetřování Sky Deutschland a Nagravision, výrobce jednoho ze systémů používaných v době spáchání trestného činu, bylo zahájeno trestné stíhání a následné podání žaloby.

"Soud poprvé učinil takové rozhodnutí ve druhé instanci," řekl Andreas Rudloff, viceprezident platform services & security operátora Sky Deutschland. "Je to jasný signál všem zločincům, kteří se snaží obohacovat na úkor naší společnosti a našich zákazníků tím, že prodávají náš exkluzivní obsah. Sdílení karet není drobná kriminalita ale spíše počítačový podvod, který bude stíhán orgány a může být potrestán odnětím svobody," uvedl Andreas Rudloff.

zdroj: BroadbandTVnews