V roce 2010 plánuje Freeview nabízet HD
| redakce | tiskDiváci digitálního zemského vysílání (DVB-T) v Londýně a okolí budou mít zřejmě od roku 2010 přístup k programům ve vysokém rozlišení (HDTV - high definition TV). Britský regulátor médií Ofcom již vypsal licenční řízení na HD vysílání v DVB-T.
Start HD vysílání v DVB-T je v Londýně naplánováno za dva roky. O provoz programu v HD kvalitě má zájem veřejnoprávní BBC. Její požadavek nyní zkoumá Ofcom.
Londýn, Tyne Tees a Ulster byly na konci seznamu měst, kde bude spuštěna Freeview HD. Jednalo se o rok 2012, před zahájením letních olympijských her (LOH). Ofcom ale dospěl k závěru, že tato otázka by měla být vyřešena v Londýně dříve a pomůže tak rozvoji služby Freeview HD.
BBC uznalo Londýn a jeho okolí za oblast, kde žije nejvíce domácností a startem digitálního HD vysílání může přijímat nejvíce domácností.
zdroj: satkurier.pl
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová II
20:00 Santorini a Milos, vulkanické ostrovy
20:13 Sportovní noviny
20:15 Polabí (20)
20:10 Tankový prapor
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Láska v Portugalsku
20:10 Moja diagnóza
20:30 Dunaj, k vašim službám XII. (4)
20:20 30 případů majora Zemana (23)