Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
08.10.2008, 08:13.46

Držák na zateplenou fasádu?

Zdravim. Mám dotaz,jak připevnit držák na 80cm parabolu a pokud možno neponičit nové zateplení.Hlavně kvůli sousedům.Je tam 10cm polystren,pak ta šlupka na vrchu.Dům je cihlový. Mám držák tvaru T s 20cm základnou. Dík za vaše nápady.
uživatel
Veny
08.10.2008, 08:21.42

Pokud to má držet

budeš muset kuchat až na zdivo. A co balkon - nebyl by?
uživatel
gaston
08.10.2008, 08:24.28

RE: Držák na zateplenou fasádu?

Na zatepleni bych satelit v zadnem pripade nedaval, hrozi poskozeni zatepleni.
Kdyz uz tak se mela konzole pripevnit na stenu a oblozit tou zateplovaci hmotou. Ted uz opravdu vykuchat na cihly a oblozeni opravit, coz nemusi byt jednoduche ani levne a nebo ji dat jinam.
uživatel
J a
08.10.2008, 08:27.44

RE: Držák na zateplenou fasádu?

tiez som jednemu montoval na zatepleny barak
normalne som vyrezal otvor na konzolu a domaci to potom zaplnil penou.
Spravil to profi vobec to nebolo vidiet porusene
uživatel
gama07
08.10.2008, 08:38.58

RE: Držák na zateplenou fasádu?

Jo taky to tak dělam když není vyhnutí.
uživatel
alda
08.10.2008, 08:43.58

RE: Držák na zateplenou fasádu?

Musím realizovat podobnou instalaci. T chci připevnit šrouby do hmoždinek v otvorech vyvrtaných až do zdiva. Účinná hloubka otvoru ve zdi by měla být min. 10cm. Hmoždinky v otvoru zatmelím. Mám zato, že plocha příruby T roznese tlaky paraboly a hlavně větru tak, že se nepromáčkne omítková vrstva a izolační deska. K tomu je ale nutné opravdu pevné zakotvení šroubů bez jakékoliv vůle.
uživatel
knawi
08.10.2008, 08:45.27

RE: Držák na zateplenou fasádu?

Koukám samej expert ... kam na ty nápady chodíte lidi!
Instalace na zateplenou fasádu je jednoduchá, já jsem to prováděl asi 3x na 10cm poliš (pro sebe a známý, nejsem montér. Po montáži není poznat, že je to na poliši.
Vezmu obyčejnou 90st konzolu, několik (dle konzoly) dlouhých silných sroubů bez hlavy, nebo lépe závitovou tyč (pruměr cca 10mm-opět podle děr v konzole), 2x matku pro každý šroub, vrtačku a chemickou maltu (dvouslošková v tubě).
Vyvrtám díry zkrz poliš a cca 10-15cm do zdi. Otvory důkladně vyfoukám (třeba i hadičkou, aby se odstranil prach i ve zdivu) a aplikuju chemickou maltu do otvorů. Do nich pak zastrčim předem nařezanou závitovou tyč tak, aby koukala cca 5cm nad poliš. Do pár hodin je to tvrdý.
Po vytvrzení na šrouby koukající nad poliš našroubuju matice tak, aby vnější hrana byla cca 1-2mm nad poliš, na to dám konzolu a utánu dalšími šrouby s podložkami atd. Konzola se následně neopírá o poliš a drží to bezvadně.
Jen dodatek: Asi vám je jasný, že konzola musí mít minimálně 3 otvory na připevnění, aby se mohla "zapřít".
GL
uživatel
Plechi
08.10.2008, 08:51.54

RE: Držák na zateplenou fasádu?

@Plechi: ano, to je ten správný postup, kotvení pak vůbec nenamáhá izolaci. Děkuju za nápad.
uživatel
knawi
08.10.2008, 09:09.54

RE: Držák na zateplenou fasádu?

Taky se ještě dají dát delší vruty a do dír mezi zdivo a konzolu na míru uříznout kovové trubičky, tak aby se konzola opřela přes tyto trubičky o zdivo a nikoliv o zateplení (vnitřek tubičky pak ještě těsně před instalací vyplnit nějakým pojivem, aby po zatvrdnutí vrut zbytečně nevibroval).

Záleží ale na tloušťce zateplení - podle toho se musí zvolit příslušná tloušťka vrutu (např. osmička vrut přes desítku zateplení, to by byla cca. 17-18cm délka vrutu a to je na osmičku už moc, takže by se musel dát přiměřeně tlustší vrut).

Není to sice moc "košer", ale přes zateplení okolo 5cm do fisheráckých 12-ctek hmoždinek s 13cm dlouhou osmičkou vrutem to funguje docela dobře. Při tlusším jsem to raději nedělal - připadá mi to už moc velká zátěž na vrut a dvanáctky vruty jsem tam sypat nechtěl...

Jinak ale určitě jsou i nějaký speciální "kotvy" - zkusit se zeptat v nějakým specializovaným obchodě se spojovací technikou.
uživatel
gespa
08.10.2008, 09:19.13

Nám dělali fasádu nyní

a já přišouboval držák na zeď a pak ho obložili, kouká jen trubka!!! Chce na to myslet předem!!(Pro ty které teprv budou zateplovat)!!!
uživatel
bobbik
08.10.2008, 11:19.48

@bobbik

Ale ta kovova trubka ti uz dela tepelny most, coz neni moc dobre. V pocatcich zateplovani kdy nebyly kotvy bezne dostupne jsem situaci resil podlozenim konzoly vhodnym kusem duboveho/bukoveho dreva, vysky zatepleni. Dnes by to bylo vzhledem k cene a dostupnosti materialu naopak nevyhodnejsi reseni, ale tepelne vlastnosti jsou urcite lepsi.
uživatel
xxx-a
08.10.2008, 12:47.24

RE: Držák na zateplenou fasádu?

xxx-a: spíš bych řekl, že mu ta kovová trubka ruší tepelný most, který má za úkol vytvářet právě to zateplení :-)
uživatel
Plechi
08.10.2008, 13:30.09

@Plechi

Most spojuje - tudíž trubka vede teplo. Tvá metoda vypadá dobře, jen je potřeba, aby ta zázračná malta skutečně k něčemu pořádnému chytla. Když se Veny trefí do spáry se zvětralou maltou (nevím jakého data je ten dům) tak za nějakej čas poletí parabola k Alláhovi :-). No nic - jen teoretizujeme.
uživatel
gaston
08.10.2008, 14:31.44

Jak to delam mi !!!

Zdravim panove, par kamaradum co bydli v panelaku jsme to delal je to sice delsi proces, ale drzi to !!! Pouzivam k tomu vlastni drzaky ktery si delam je to v podstate kulatina 40 x 2 svarena pod uhlem 90 st a privarena k desce 4mm na desce mam 6 otvoru pro srouby (sichr je sichr), to cely je natazeny komaxitem, jeden drzak vyjde pri 20 kusech asi na 500. Takze a ted postup pres izolaci az do panelu vyvrtam diry. Vyfoukam pak do polise vyvrtam o 4 cisla vetsi diry, opet vyfoukam. zmerim si vysku polise a podel toho z vodarsky trube uriznu distnacni podlozky, presne tak aby cca 1mm presahoval polis. Do diry v panelu dam chemickou hmozdenku a pak do ni zapustim kovovou hmozdenku s mkovym zavitem ted pouzivam M10. Necham do druhyho dne ztuhnout a pak nasadim uziznuty zavitovy tyce zatahnu, tak aby cca 15 mm koukaly nad polis. Nasadim distnacni trubickopodlozky a pak chytnu desku drzaku (podlozka, perovka, matka) dotahnu. Deska si sedne pekne na polias, ale neopira se o nej, vypada to ze jo. Nasadim placku a je vymalovano. U kamaradu to drzi uz pres roka a nikdo si nikdy nestezoval. Postupne jsme to jeste vylepsil a to tak ze distncni trubickopodlozky fixuju akrilatovim tmelem. Dalsi vec je jak dlouho to vydrzi oproti pozinku. urcite je ale lepsi na tyhle psudo pevny porchy pouzit nejkaj plosnej drzak nez tecko !!!
uživatel
linuxik
08.10.2008, 16:12.26

RE: Držák na zateplenou fasádu?

xxx-a, gaston: Ano, máte pravdu s tím tepelným mostem, měl jsem to zafixováno přesně opačně :-)
Jinak ta malta není nic zázračného a funguje spolehlivě, pokud, jak správně podotýkáš, je k čemu chytnout. To už snad uživatel pozná, jestli to bude OK, nebo má vrtat vedle :-)
linuxik:
Postup máme zhruba funkčně stejný, já používám klasickou konzoli s povrchovkou s 3-4 šrouby. 6 šroubů je jistě lepších, ale myslím, že ne nezbytných. Kovovou hmoždinku pro jistotu...proč ne. Jen bych se neprděl s těma vodářskýma trubkama:-) Matka, případně 2 na sobě pro sichr poslouží dostatečně.
uživatel
Plechi
08.10.2008, 20:32.53

RE: Držák na zateplenou fasádu?

To: Plechi. Na Frontiera 90 bych se asi ty matky bal, jinak 80 100 AL jsou v poho. Nic jinyho na panelaky nedavam motor nema smysl. Sousedi zavidi a rvou ze je to v noci rusi a bla bla bla.
uživatel
linuxik