Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Reset Motoru Digipower - SG 2100

Nedaří se mi resetovat (nastavit nulu) na SG 2100. Ačkoliv spínač uvnitř evidentně cvaká, LED červeně nebliká a nulová poloha se nenastaví. Tlačítko na ruční pohyb na motoru také nefunguje, z přijímače lze motor ovládat normálně.Je to vada motoru a důvod k reklamaci nebo se musí nějak speciálně nastavit taky něco v přijímači (TF 5010 PVR)?

zdetip
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 23
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Musíš taky přijímači nastavit kam má točit. :laughing:

adam 2
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower

Točení funguje. Jde mi o reset - nulování motoru. Tlačítko drátem mačkam, ale LEDka nebliká jak se píše v návodu a nula se nenastaví.

zdetip
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 23
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Co to znamená, že se nula nenastaví? Myslíš tím zřejmě nulový bod - což samozřejmě záleží na tom, odkud jsi... Třeba já ho mám přesně na 16E, tudíž motor otočím na 16E a pak zmáčknu tlačítko, čímž se nastaví nulový bod na té pozici, kde právě motor je...

Jinak pokud si jsi jistý, že tlačítko mačkáš a přesto se nic nestane a nebliká ani LEDka, nezbyde ti než se obrátit na firmu, kde jsi to koupil...

tomygo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Díky tomygo - takže tlačítko a LEDka musí fungovat vždycky ať je v přijímači nastaveno cokoliv? Přijímač mám samozřejmě při resetování zapnutý. Nemůže být tedy při nefunkčním resetování chyba někde v nastavení přijímače nebo v kabeláži (konektorech) mezi parabolou, motorem a přijímačem?

zdetip
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 23
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Muže! :laughing:

adam 2
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

A jak mám tedy nejlépe ověřit kde je chyba?

zdetip
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 23
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Pozvat si někoho kdo tomu rozumí,vše potřebné prověří proměří.

adam 2
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Ale Reset se prováděl pomocí nějakého špičatého párátka které se strkalo vedle těch čudlíků dovnitř do takové malé dírky která je na Reset

Ferguson HF 8900 / SG2100 / Triax 105cm / Inverto Eco Green/Ariva 200 HD / SG2100 / No Name 120cm / Inverto Black single/Magic Module/X-Cam / Multicrypt Technisat / SkyLink/CsLink/ SkyItalia / MTV Unlimited / Když všechno zklame, je třeba přečíst si návod

skohy
Registrace: 8/2006
Příspěvků: 1 328
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

No vidím ,že to děláš špatně ... drž to déle než 3 sek ...až problikneLED :)))

Panasonic vieruška TX-P42, AzBOX elite, atd..

Karlos1
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 1 955
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

JJ to všechno vím, místo párátka je lepší drát, déle než 3 sek to mačkám, ale stejně se nic neděje, nic nebliká (LED má podle návodu bliknout 3x červeně), nula se nenastaví. Takže zahodit motor nebo vyměnit kabely?

zdetip
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 23
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

A ty si jako myslíš že máme doma křišťálový koule kam kouknem a budem vědět kde je u tebe doma chyba?

adam 2
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

prosim ta napis aku druzicu mas nulovu poziciu

danmikes
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 351
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

To: adam2 - koukám že ty jsi tady na dvě věci ........
Ani jedna tvá odpověď nebyla přínosem pro tazatele.
Raději si čti noviny a neopruzuj.

To: zdetip - pokud nemáš natočenou parabolu na nulovém bodě tak to neprve udělej.
Například krokováním z menu příjmače přes DO.
Natoč parabolu na ten nulový bod a pak teprve stiskni reset na motoru. Pokud se motor resetoval tak pak by zase měla být funkční USALS.
Možná se ti to nepovede naporvé. Mě to taky občas dělá. Ale štěstí je že mám motor s parabolou na balkóně :-)

Kema
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 496
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

a este sem prskni ci mas vlastne neaky obraz

danmikes
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 351
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Kema co prudíš?Stará ti nedala za to já nemužu.

adam 2
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

To: adam2 - kluku ty jsi dement - No Comment.

Kema
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 496
Odpověď v diskusním vlákně
 

zdetip

Skús vypnúť prijímač, ale aj sieťový vypínač, ak je na prijímači, teda aby nebol napájaný vôbec na 240V. Po chvíľke skús znova zapnúť prijímač a vyskúšať motor.

vw1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 423
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Niekedy je chlapci zábavné Vás sledovať. :)

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

To:kema co se furt do mě navážíš netočí ti motor či co?

adam 2
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

re:motor

Motor nakrokuj na nulu,stupnica na spodku motora.
Ak mas signal na druzici zodpovedajucej nulovemu bodu(podla GPS suradnic)napr:dubnica 48°S 18°V =najb.drzica 19,2°,ta je pre mna nulovy bod).Ak mas signal tak to restartni.Ak ti to nepojde skus to viacej krat.

trigo112
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 15
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

najhorsie je,ze kolko ludi tu prosi o radu a nakoniec sa odmlci bez dovodu ci uz to vie,alebo kasle na to.ja aspon zabucim podarilo sa atd ...... ;P

danmikes
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 351
Odpověď v diskusním vlákně
 

VČERA

se mi motor splašil taky,postup:v menu usals-najit- referenčnípozice,reset,doladit ,hotovo -OK,pokud se nerozjede 2x ruční tlačítko rychle za sebou,vrátit to jde i z přístroje dolad.šipkama,poté- jdi na pozici,doladit ,hotovo -OK a mělo by to znovu jezdit!!!

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

Omlouvám se danmikesovi za odmlčení se. Zatím se nezdařilo, drátkem do resetu šťouchám, držím třeba i 10 sek, ale LEDKa oranžově nebliká a nula motoru se evidentně nenastavuje. Stále nevím, je-li jasné, že je chyba v motoru, nebo může být někde mezi přijímačem a motorem. Taky jsem si všiml, že občas, když je motor někam namířený a koukám na TV, občas LED problikne červeně. Nevíte někdo, co to znamená? Až najdu, kde je/byla chyba, dám vědět. Vyrazím k prodejci v ČB a uvidím co mi poradí. U "svého" prodejce jsem se nedozvěděl nic.

zdetip
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 23
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset Motoru Digipower - SG 2100

zdetip aby bolo jasne ked mas sipku na motore mimo nulu tim,ze resetnes motor resetom ta nula sa tam nenestavi sama.na to aby si sipku dostal na nulu je tlacitko vedla resetu a ak to nefunguje tak v menu je nastavenie anteny diseqc 1,2 kde sa to da tlacidlami dokrokovat na nulu.a az teraz zacina nastavenie motora u mna ked mam motor na nule je nulova pozicia 19,2 astra pootocim celim motorom na konzole a mam nej mam obraz teraz zresetujem motor zadam usals pre druzice ktore chcem a tocim.cervena mi blikala vzdy ked som nemal dobry signal

danmikes
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 351
Odpověď v diskusním vlákně
 

vyřešeno

Zkontroloval jsem kabely, dotáhl konektor mezi motorem a LNB, dojel motorem na jih (HotBird). Pak jsem ještě vypnul přijímač asi na hodinu ze zásuvky. A ono to funguje - motor reaguje na tlačítko pro ruční točení i na reset. A pak už to bylo jednoduché. Kde ale byla hlavní chyba ... ? Takže díky všem za rady.

zdetip
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 23
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra