Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Jiné placené TV

Příjem britských TV v Česku bez velké paraboly

Zajímalo by mě, jak si zajistit příjem britských programů v Praze prostřednictvím satelitu? Nejde mi o žádné extra placené kanály, ale zajímají mě např. stanice BBC One, BBC Two, ITV nebo Sky. Abyste měli představu, o co mě tak přibližně jde, dávám k dispozici následující odkaz: http://www.freesatfromsky.co.uk/.

Chtěl bych upozornit, že mám v Británii kamarádku, která dělá au-pair, takže by určitě bylo něco možné zařídit. Jen nevím, co vše k tomu potřebuji. Už jsem uvažoval o pořízení dvoumetrové paraboly pro příjem britského svazku, ale něco takového je pro mě nereálné. Předem všem děkuji za navržené řešení.

Sasan
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 2
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

potřebuješ tu "freesat from sky" kartu. ta karta samotná ale nestačí, musí se aktivovat v oficiálním přijímači - skyboxu. ten se dá určitě objednat zároveň s kartou a nebo nakoupit za dumpingovou cenu někde přes ebay. není problém. potom už si s ní můžeš dělat co chceš. podrobnosti psal sato např. tady:
https://www.parabola.cz/forum/reply-311916/

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

seznam programů + screenshoty (opět from sato):
https://www.parabola.cz/forum/reply-318422/

nejedná se o kompletní nabídku freesatu, na ní potřebuješ nutně tu velkou parabolu, protože např. BBC vysílá jenom na astře 2D a kódování žádný nepoužívá. majitelům vysílacích práv stačí ten spot beam zaměřenej na ostrovy a nejbližší okolí

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

BBC

Zdravim,

iba taky maly dodatok. S Astrou 2D vo V polarizacii nie je az taky velky problem ani tu na vychode Slovenska. Horizontal je uplne mimo nasich moznosti i na plne paraboly 2.5m a spickovymi lnb od SWM. Na V polarizaciu je samozrejme je ale nutna antena vacsich rozmerov zacinajuc od 1.4m hore. Ako dokladaju snimky mojho tymoveho kolegu, chce to iba chciet a experimentovat. Snimky su zo zostavy DM800 + Kovosat 140cm + Invacom 0.3dB. Prijem je stabilny za dobreho pocasia. Pri mracnach a v urcitych casovych intervaloch dochadza k vyraznemu poklesu signalu.

Snimky Dolby Boy:
http://img59.imageshack.us/img59/8397/bbchd.jpg

http://img534.imageshack.us/img534/1323/bbchd1.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/4324/bbcsd.jpg

============================================================
Be independent and your TV screen will never be the same.

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

Bohužel to vypadá zle v tom , že ITV HD je na Astře2D na TP s Horizontální polarizací :(

šibal
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 572
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

na východě slovenska chodí asi ten horizontál extrémně blbě. ale celkově i na slovensku jsou oblasti, kde to chodí jakž-takž (jestli se to dá v případě dvoumetrový paraboly vůbec takhle napsat). pokud jde o tu Prahu, jak se ptal Sasan, tak tam by měla stačit parabola 180 pro příjem obou polarizací. pak je tady možnost tý sky-freesat karty. HD programy jsou tam dva (ITV a CH4)

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

Je tu někdo kdo má praktické zkušenosti s příjmem Astry2D na úrovní Zlína (to bude asi tak stejně jako Bratislava)

šibal
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 572
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

Ahoj u Zlina BBC hdtv parabola o prumeru 240cm.jirka jablonec

vanspeed
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 575
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Sasan

Příjem A2D v ČR je never ending story.Obecně platí Čechy příjem H pol. s nutností velkého průměru s nárůstem směrem na východ.Na Slovensku je to opačně příjem většinou jen V pol a to s rozdílnou kvalitou ve stejné oblasti.I tak není zaručen 100% příjem 24 hod.Pokud Vortimond v Praze na 160 ofsteku chytá obě pol.,pak mu gratuluju.V HK s 200cm středovkou chytám H pol téměř 24 hod, kvalita signálu se liší i frekvencí.

Ku pásmo:Gibertini OP 150,Inverto Black Pro 0,2dB,NJR 2843S, Octagon SF4008,SF8008 30 W-76,5E, C pásmo: Mash 300cm 76,5E-11W Chaparall polarotor, C-band LNB:NJR NJS 8486U,Norsat 3420 PLL,Titanium satellite ASC1 actuator,Ineos ZX4.

Jirka sat
Registrace: 1/2004
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

vanspeed

máš nějaké zkušenosti s montáží pro 2D na Jihu Čech?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

Ahoj v jiznich cechach se bude stavet ted na jare parabola NSI o velikosti 249x270cm.Bude to v Suchdolu nad Luznici.Privezl jsem ji tam kamaradovi.Co se tyce rozmeru velikost paraboly 180cm by /teoreticky /mela postacovat pro uzemi :Teplice-Slany -/Praha zapad/ Ceske Budejovice-Linz.Samozdrejme od teto trasy smerem na zapad.Vychodne se dostavame k prvnimu minimu a pokud se pricte kvadrant pohybu druzice ,tak vertikal zacina treba behem dne plavat.Jirka jablonec

vanspeed
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 575
Odpověď v diskusním vlákně
 

jirka sat

Ahoj v Kostelci nad Orlici parabola 180cm astra 2D H stabilni.Musim upozornit ze parabola je opravdu 100procentene nastavena a pouzity velmi kvalitni komponenty,Jirka jablonec

vanspeed
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 575
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

Asi tě poprosim o nějaký tip na dish do 2m, je to možné?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

Ahoj pokud budes chtit davat parabolu, dej s rezervou.Hodne lidi dnes lituje ze nedaly o par cisel vetsi.Jen pro zajimavost:dole pod Ostravou bez vetsich problemu obe polarizace na 240cm.Ve sve podsate je jiz jedno jestli davas 200cm nebo 240cm.Rozmery 180cm -240cm je problematicke v odpovidajici kvalite sehnat.Pokud budes mit zajem zavolej.Jirka Jablonec

vanspeed
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 575
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

OK, jen mě prosím prozvoň, nejspíš jsem si tvé GSM neuložil, díky.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

saxon

prosim te napis mi na mail. Vanspeed@seznam.cz.....

vanspeed
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 575
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

máš to tam.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Jirka Jablonec

Všem zájemcům o A2D je nutno připomenout,že není zajištěn 100% efekt velkého průměru, příklad HK 200cm a H pol mám tu a tam výpadky a v Kostelci východněji máš na 180 100% příjem.O tom ,že musí být parabola"naladěna" maximálně není pochyb.Elevace,skew atd.V tom skew mám rezervu chce to mít čas.Čím větší průměr paraboly tím lépe,ale vzhledem k tomu,že se A2D signál chová nestandardně- příjem asi z vedl.laloků můžou mít i dvě místa relativně blízko sebe zcela odlišnou sílu signálu.Bylo by jistě zajímavé, kdyby se více lidí z ČR pochlubilo s příjmem a dala by se namalovat určitý graf příjmu pokrytí ČR...no asi jak vidím nemá co dělat...zdravím vše nadšence

Ku pásmo:Gibertini OP 150,Inverto Black Pro 0,2dB,NJR 2843S, Octagon SF4008,SF8008 30 W-76,5E, C pásmo: Mash 300cm 76,5E-11W Chaparall polarotor, C-band LNB:NJR NJS 8486U,Norsat 3420 PLL,Titanium satellite ASC1 actuator,Ineos ZX4.

Jirka sat
Registrace: 1/2004
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jirka sat

nebydlím v Praze, ale v Kladně (konkrétně The City of Švermov). a ta 160-tka tady fakt na 28E stačí, i když jak občas upozorňuju, není to zrovna ideálně a s rezervou. ITV hd na novém TP chodí 24 hodin denně, BBC hd přes den v pohodě až do pozdních nočních hodin, kdy jsou s příjmem problémy. ale to je třeba až hodinu po půlnoci. některý slabší TP jsou problémový, ale to nejzajímavější je v pohodě i když s minimální rezervou

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem britských TV v Česku bez velké para...

Větší průměr antény = vyšší zisk. To také znamená vyšší směrovost a tedy náročnost na nastavování. Kdo používá spektrák, tak si nastavit na sledovaném kmitočtu co nejnižší škálu a co nejmenší SPAN, tak aby se vrchol nosné roztáhl a dal se dobře sledovat posun. A kdo má opravdu dobrý spektrák, tak si rozdělit obrazovku na dvě horizontální části, kde v jedné bude kmitočet H a v druhé kmitočet V. Dá se pak dobře nastavit crosspol a najít kompromis mezi oběma polarizacema - náklonem LNB. Z toho vyplýva, že je kritické mít takovou konstrukci antény, která dovoluje velmi jemně dolaďování elevace, azimutu a polarizace.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Vortimond

Těch cca 130km rozdílu příjmu mezi náma je určitě znát,přesto jak píšeš to není na všech frekvencích 100%.Mám stejné zkušenosti.Chci vyzkoušet V pol,azimut a elevaci mám maximum /řízení motorem/.Chtělo by to jak píše Dušan velmi citl.spektrák a pokusit se najít kompromis ve skew zda se i v HK nechytne V pol.Je to fakt alchymie,ten signál se hodinu od hod.mění.Dík za info.Napíše-li ještě někdo své zkušenosti s příjmem ve VČ a dále na Moravě bude jen dobře..

Ku pásmo:Gibertini OP 150,Inverto Black Pro 0,2dB,NJR 2843S, Octagon SF4008,SF8008 30 W-76,5E, C pásmo: Mash 300cm 76,5E-11W Chaparall polarotor, C-band LNB:NJR NJS 8486U,Norsat 3420 PLL,Titanium satellite ASC1 actuator,Ineos ZX4.

Jirka sat
Registrace: 1/2004
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

dusan

Ahoj presne jak jsi to napsal.Idealni stav vse rizeno motorem.Jak elevace tak azimut.Vse se automaticky doladuje podle sily signalu.Jeste zbyva jemne rizeni polarizace dle intenzity.To bude hotove behem mesice.Pouzity Lnb SMW Wdl typ E.Nejvyssi mozny stupen stabilizace.Polarizace se meni servem aby bylo dosazeno nejvetsi mozne oddeleni polarizacnich rovin.Toto by slo samozdrejme resit ladenou polarizacni vyhybkou kde by bylo dosazeno vysoke crosspolar.ale pouze na danem kmitoctu.Jinak ti dekuji za tvoji pomoc ,kdy jsi mi poskytl ozarovace pro prodelin.Mozna si to jiz nepamatujes ,ale hodne mi to pomohlo.Mej se hezky Jirka Jablonec

vanspeed
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 575
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jirka sat

Ahoj reaguji na tvoji cast prizpevku cituji /...no asi jak vidím nemá co dělat.../pokud to byla na me opravdu mam dostatek casu venovat se tomuto zajmu.Vim ze drive jsem take nemel dostatek casu na tohoto konicka ,ktery me drzi od roku 1984.Muzes se podivat na me stranky http://vanspeed.mypage.cz/ vice me zajima C band ,kde se snazim vyresit co mozna bezproblemovy prijem nekterych druzic a hodno se snazim naucit od kamaradu SATO a ONACILA.Hlavne posledne jmenovany je jednim z mala ,ktery ma C band zmaknuty skoro k dokonalosti.Je to pasmo u nas opomijene ,zato s mnoha programy kde jsou veci treba z prirody ktere jen tak neuvidime.Je samozdrejmosti,ze pokud bych byl zdrav jako drive ,take bych mel malo casu na sveho konicka.Jinak ti preji hodne uspechu a zdravi.Jirka Jablonec

vanspeed
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 575
Odpověď v diskusním vlákně
 

to vanspeed

Jirko sorry,správné znění mělo být asi nemám co dělat,naznačuji,že mám málo času,jinak já začal v r.89 a ten C příjem mě zajímá taky, v analogu bez problému,mám doma i Uniband..na tvé stránky se podívám,pokud to bude možné uvítal bych kontakt na tebe .. J.

Ku pásmo:Gibertini OP 150,Inverto Black Pro 0,2dB,NJR 2843S, Octagon SF4008,SF8008 30 W-76,5E, C pásmo: Mash 300cm 76,5E-11W Chaparall polarotor, C-band LNB:NJR NJS 8486U,Norsat 3420 PLL,Titanium satellite ASC1 actuator,Ineos ZX4.

Jirka sat
Registrace: 1/2004
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jirka sat

Ahoj jiz jsem ti zaslal.jirka jablonec

vanspeed
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 575
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra