Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

inverto black ultra twin VS invacom

tak pani mam pre vas moj amatersky test ktory sa uskutocnil v sobotu.pred tym by som vas rad oboznamil s lnb ktore som uz vlastnil predtym.AB okrem toho ze vykazovalo mizerne vysledky odislo po prvej zime koli prasknutemu ochrannemu krytu.SMART ked som ho montoval na este moju staru plechovu parabolu 120cm dlhu chvilu som nemohol najst ziadny signal.uz som bol zufali.nahodou som ho potom pootocil asi 30 az 40 doprava az potom to nabehlo.no a na takej silnej pozicii ako je astra 19.2e som nenasiel nic silnejsieho ako 85 kvalita.na slabsich poziciach skoro nic a s vypadkami.takze slabe....sobotnajsi test som robil s offsetkou 125na115 za krasneho pocasia,INVERTO najlepsi signal vykazovalo pri umiestneni do drziaka uplne vpredu a vzadu na chlp rovnaky v strede sa stracal a takisto pri toceni do stran odchadzal....porovnaval som freqencie od 75e az po 30w.takze skoro cela nasa viditelna orbita.inverto ma zaujalo vysokou silou signalu asi o 2az6 percent oproti invacomu aj ked kvalita bola rovnaka.to my musi este niekto vysvetlit aky to ma vplyv ta sila...naozaj na silnych druziciach som nenasiel jednu freqenciu ktora by bola vyssia u inverta len ta sila bola ina...nakoniec som si nechal nilesat a badr.moje oblubene programy na tychto satelitoch.prvy udaj je inverto druhy invacom.NILESAT. jsc sport 12283v 65 90.dubai sport 11785v 24 37.mbc11938v 64 90.abu dabi sport 11977v 24 32.horizontaly u oboch lnb ani tuk...BADR.dxb sport 12169v 72 100.alkass hd 12245v 65 88.jsc sport12034h 67 85..tak to je priam neskutocny vyprask pre inverto.otazka je ake by to bolo ak by som vlastnil nadrozmernu parabolu mozno opacne...tieto testy som robil na dvoch prijimacoch HS200cr a HS5001hd.takze si myslim ze moj biely invacom mal lepsie vysledky..

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

kolko ludi tolko chuti ,ja som za IBU twin R^

Azbox Premium HD+ 2xDVBS2 FC05,Opensat9900 Hd Pvr,Azbox usb720,Gibertini 110x105cm 90e-45w,IBU twin 0,2db,SG 2100BS usals,Patriot 64GB Xporter Magnum USB Flash Drive,LCD samsung LE32B450c4,Skylink ICE

wwwe
Registrace: 5/2009
Příspěvků: 4 782
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

výborně. a teď ti vysvětlím, jak se to v amatérskejch podmínkách porovnává a můžeš testovat znova. podmínkou je výhled na televizi přímo od paraboly. bez toho to nejde.

1. nejdřív si najdeme na vybrané družici (chce to nějakou slabší družici, prostě podle velikosti paraboly) transpondér, který se dá sotva naskenovat a s jehož příjmem jsou problémy (obraz se rozpadá a příjem je nestabilní).
2. podle toho transpondéru doladíme všechno na maximum tak, aby obraz byl co nejstabilnější. absolutně NEbereme ohled na motor (protože málokterá sestava s motorem je nastavená na 100%) a samotnou parabolu a LNB (doladění SKEW a ohniskové vzdálenosti) nastavíme na co nejlepší příjem. v případě, že se příjem dostane na sledovatelnou úroveň, tak použijeme pro ještě přesnější doladění raději jiný transpondér
3. proladíme celou družici a sledujeme výsledky. na to si můžeme nechat čas klidně pár dní. aspoň tím získáme přehled o vývoji signálu všech problémových TP v závislosti na denní době
4. vyměníme LNB a opakujeme celý postup znovu od bodu 1

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

obidva su silne asi rovnako na tych freqenciach co som pisal je lepsi invacom.ale take rozdiely som fakt necakal.este som zvedavy na silnu burku ako sa bude chovat inverto.moj typ je ze inverto pojde prudko dole..invacom vydrzi vela...

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

Inverto Black Ultra Twin

Ahoj.Já to tvrdím od začátku,že je Invacom stále jednička.Testoval jsem ten neustále vychvalovaný "vortimondem" Inverto Black Ultra Twin na víchodních družicích a signál daleko horší,než u Invacomu.Ještě jsem se nechal přitom zblbnout na ten Twin a tak jsem testoval jak Twin ,tak i singl.Stejné účinky jako u Twin ,tak u singlu.To byla zase jednou blbost dát na řeči typu"přesně nevím čím to je,ale prý v tom Twin je nějaký zesilovač či co a pod.No tak jsem zbytečně vyhodil akorát prašule.A jedu dál na můj Invacom SNH-031.Na trhu ,ale hlavně na parabole je pořád jedničkou. R^

(: Nevím, jestli to tu už někdy někdo psal, ale moc děkuji všem, kteří svými schopnostmi umí udělat radost druhým, bez ohledu na ztrátu svého času :)

marco37
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

vortimond

mozem to este skusit ale inak by som to urobil.nasmeroval by som to napriamo to by asi bolo najlepsie

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

Inverto Black Ultra Twin

Re:vortimond-jsi mě tady předešel,to jak popisuješ,tak přesně takto byl testován konvertor Inverto Black Ultra Twin -Já u paraboly,propojeno TV,reciver a 10m kabel.Viděljsem na obraz TV a parabolu jsem nastavoval jak tady píšeš pro "sysy".Účinost proti Invacu o dost horší.A to připomínám,že bydlím kousek od Tebe :laughing: R^ :laughing:

(: Nevím, jestli to tu už někdy někdo psal, ale moc děkuji všem, kteří svými schopnostmi umí udělat radost druhým, bez ohledu na ztrátu svého času :)

marco37
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

no výborně. tak to už by se dalo nazvat slovem "test" (narozdíl od toho, co tady popisuje SYSY). v tom případě musí ten Invacom být docela tahoun a určitě ho tady ode dneška budu všem doporučovat. sám si ho kupovat nebudu, protože už doma jeden mám a příjmově je naprosto průměrnej a nezajímavej. za cenu toho singlu je možné koupit dvě inverta (1x singl a 1x twin) který jsou příjmově úplně někde jinde

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

marco37

když někoho cituješ, tak cituj přesně. nikdy jsem nepsal, že Inverto (nebo speciálně Inverto TWIN) obsahuje nějakej speciální "zesilovač" signálu :laughing: tím ze mě děláš absolutní ho.va.do! ten příspěvek zněl v originále takhle a popisoval jsem v něm, co psal někdo na fóru jako vysvětlení toho, proč jsou (obecně) twiny (a nejenom v případě inverta) často hodnocený příjmově líp než singly.

"ÚDAJNĚ to nějak souvisí s konstrukcí toho LNB. že ten singl obsahuje hned po prvním stupni předzesilovače měnič nebo přepínač polarizace a to ten signál může zeslabit. nevím co je na tom pravdy a ani mě to moc nezajímá. fakt je ten, že TWIN je s přehledem nejlepší LNB, jaký jsem kdy měl"

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

Teprve tehdy,až někdo přesně definuje základní parametr použité parabolické antény(tj. poměr f/d - to jsem zvědav,kde tento údaj offsetáři vezmou),lze říci,že testovaný LNB ABCD má lepší příjmové vlastnosti než LNB XYZ.A když si ještě uvědomíme,že ideální tvar zrcadla má pouze teleskop HUBBLE,je při těchto "testech" zaděláno na velmi neobjektivní výsledky.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

to je pravda. vždycky by se mělo psát "podle mojí osobní zkušenosti"... ale to je snad jasný. nikdo nepíše zkušenosti cizí, ale vždycky jedině vlastní. ten invacom jsem zkoušel na víc než jedný parabole a jednalo se o paraboly rozdílný velikosti a výrobce a nikdy mě nijak nenadchnul. o satelity už se zajímám X let a vystřídal jsem za tu dobu nejmíň 5 různejch parabol.

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

U offset Gib. 120 (124.5 x 133.5cm) F/D = 0.66, je to údaj od výrobce. Ale v amatérskejch podmínkách je to údaj k prdu. Jinak bez znale použitýho solidního měřáku není žádný rádoby technickej parametr objektivní. Důležitý je, jaký zkušenosti jsou popisaný na mnoha fórech bez ambicí na reklamu. A tam jednoznačně vítězí Inverto Black Ultra a specielně Twin.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

no právě. to inverto B.U. není žádnej můj výmysl. je to oblíbený LNB na nejlepších fórech.
http://mrte.ch/deforum
a tady nejde o to, že bych chtěl někomu něco vnucovat. moje motivy byly čistě pozitivní. chtěl jsem doporučit a vychválit to, co je kvalitní a co je dobře hodnocený. protože mezi těma LNB panuje dost chaos a málokdo se v tom aspoň trochu orientuje. myslím co koupit.

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

samozřejmě, pamatuju se, že jsi vždycky doporučoval konvertory, se kterejma jsi byl momentálně spokojenej, pokud si vzpomínám od MTI přes Smart k několika Invertům. Ty jsou v posledních letech povedený. Mě už to ani nepřekvapuje, není to zjev novej, ale některý vlastníci Invacomu jsou zatvrzelí jak bratři unionisté. Když jsou zastánci Inverta BU navíc obviňovaní div ne z nekalý reklamy, tak co oni? Vykašlat se na ně, nikdo jim nohy nekroutí aby si je pořídili, tak ať se třeba uinvakomujou.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

víš, já bych chtěl prostě seznámit ostatní s tím, co je pro mě zajímavý. mě třeba trochu mrzí, že jsem jeden z mála, kdo tady prezentuje nějaký svoje oblíbený zahraniční stanice. kdyby to tak dělalo víc lidí, tak bysme se dozvěděli spoustu zajímavýho a byla by to skvělá inspirace. třeba ruskojazyčný programy a tak. mě by to zajímalo.

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

to máš pravdu, vím, že ti záleží trochu na, blbě řečeno, osvětě. Mám dojem, že je tu dost těch, který na východní část orbitu sahají a mají to tam v oblibě.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

http://www.invacom.net/documents/Single.pdf
http://www.inverto.tv/products/product.php?section=1&id=57&PHPSESSID=65813c94790971527c9c7bdbe351aaa5

Pánové.
1. Každý LNB má nějaké svoje "vlnové" vlastnosti.
2. Každý LNB má nejaké svoje elektrické vlastnosti.
3. Každá parabola má nějaké svoje "odrazové" vlastnosti.
Ne, že by to vždycky muselo něco znamenat, ale cena těch LNB je dost odlišná.
Jak vyplývá z technických parametrů obou LNB, výrobci nás v tom nechali.
Poslední můj návrh se neujal, tak zkusím jinej. Postupně si budem přihazovat svoje nejlepší LNB do balíku a navzájem si je posílat z osoby na osobu a testovat. Začneme tím, že sysy pošle vortimondovi svůj Invacom ten ho porovná s jeho Invacomem a Invertem ...............................

Nehřeš slovem; neber si nic osobně; nevytvářej si domněnky; dělej vše, jak nejlépe dovedeš. (Don Miguel Ruiz)

mirasat
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 3 044
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

jo..... a pošta, nebo nějaké to DPD je cestou rozmlátí ... :((

šibal
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 572
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

No jasně. A nebo si to můžem vozit.....
Jen mě fascinuje, že se v tom furt vrtáme dokola. R^

Nehřeš slovem; neber si nic osobně; nevytvářej si domněnky; dělej vše, jak nejlépe dovedeš. (Don Miguel Ruiz)

mirasat
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 3 044
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

a ty sám jsi je zkoušel? D2MAC jo a kromě ruských programů na 40E jestli si to dobře pamatuju, tak se mu zdálo Inverto lepší. já bch moc nedal na takový ty nový nicky jako Sysy a spol. myslím, že do toho tahají nějaký osobní věci, který nemají se satelitama až tak moc společnýho.

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

Pro moje účely fakt Invacom třeba není. Takže nezkoušel.
Mohu jen zopakovat, že v rámci krátkodobého testu, kdy jsem během hodiny musel zvládnout X LNB byl na tej Fubě Ultrák jeden z nejlepších, co byly po ruce. Ale fakt by to chtělo delší testování na různejch slabejch družicích. Každej si musí pro tu svojí parabolu najít ten svůj kousek. Pokud mu to za to hledání stojí.

Nehřeš slovem; neber si nic osobně; nevytvářej si domněnky; dělej vše, jak nejlépe dovedeš. (Don Miguel Ruiz)

mirasat
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 3 044
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

jasně že byl. protože jsou to vysoce kvalitní LNB. já jsem tady napsal spoustu blbostí, ale zrovna v tomhle jsem nešlápnul vedle.

Vantage 7100S / EmmeEsse 160 offset / Multifeed 13+19+26+28E / Inverto Black Ultra Twin / Giga Twin Blue CAM/HD+ DEU / Sky Italia / UK Freesat Card/ Lets see what we can do and learn in this land of misery.

vortimond
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 19 826
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

Mam Invacom od konce r.2003 a vozim ho na GIBERTINY 105.Tyto konvertory byly a jsou vzdy drahe a maji deklarovane parametry mericim protokolem-jsou vyborne.Jejich podstatnou vadou vsak je "zluta" folie na ozarovaci,ktera se mi u stacionarni paraboly nejspise "propalila" (nebo ji prolovnul ptak?)a byly problemy,na motoricke prozatim drzi.
Myslim subjektivni zaver zni,vyborny LNB s touto "vadou" folie ,je drazsi a tezky.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:inverto black ultra twin VS invacom

Jsem zkoušel inverto black ultra singl na 85cm.Naladil jsem i celkem koukatelně pár stanic z Nilesat 7W.11.785V 27500,11.823V,11.938V, 11.977V,12.283V Uvádím spíš jako zajímavost.

O2Tv,VU+ Zero,Hliník 85cm IBU Twin 19.2E+23.5E Panasonic TH 42PX80.

Saták1
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 3 291
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

http://www.satshop24.de/LNB%20Test%2024.06.09.pdf

Tady je test a srovnání některých konvertorů. zajímavé může být pro někoho srovnání IBU single a twin, jak už tu popisoval Votimond.

Hujer
Registrace: 4/2004
Příspěvků: 948
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: inverto black ultra twin VS invacom

"...D2MAC jo a kromě ruských programů na 40E jestli si to dobře pamatuju, tak se mu zdálo Inverto lepší..."

Ano, to je pravda. Vyjma ruských stanic v MPEG4 na parametrech 10995V a 10967V na 40E, se IBU single jevil lépe na všech dostupných slabých (a z minulosti důvěrně známých) kmitočtech v mém místě příjmu od 80E až po 37.5W.
A že jich na testy bylo... O některých z nich mnozí členové tohoto fóra ani neví. Viz. např. dřívější úlovky v Íránském svazku na pozici 62E.

Zejména na pozicích 28E a 7W se není moc o čem bavit, protože Nilesat H a Astru 2D jsem s Invacomem de facto nikdy v historii nenaskenoval a s IBU mi bylo umožněno sledovat všechny vertikálně polarizované transpondéry z Astry 2D až 12 hodin denně, půlku Nilesatu H (11.7-12.3 GHz) stabilně po celý den, zbytek částčně, ty nejslabší transpondéry typu 11804H a 11843H pak jen chvilkově v denním signálovém maximu.

Neúspěch na 40E přičítám na vrub rušícímu, velmi silnému, sousednímu satelitu na 39E, který vysílá zejména datové služby na velmi podobných kmitočtech jako Express na 40E v pásmu 10.96-10.99 GHz. IBU má oproti Invacomu patrně poněkud širší záběr (konstrukce vnitřního ozařovače), tím pádem pobere toho rušivého signálu více ze sousední pozice a výsledkem jsou pak znehodnocené parametry MER a BER na kmitočtech 10967V a 10995V.

Invacom bych ale v žádném případě nezatracoval, je to rovněž výborný LNB. Jeho citlivost na skew je pověstná, stejně tak polarizační oddělení a výborná přizpůsobitelnost pro příjem cirkulárně polarizovaných signálů z pozic 36E a 56E. Zejména pak v přírubovém provedení pro středové antény nemá mezi levnými a běžně komerčně dostupnými LNB konkurenci (nebavme se teď o SMW).

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 906
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra