Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

poplatky za radio-mimo mísu

Zdar kluci, mám takový malý obchůdek, kde jsem měl kontrolu na rádio a TV, a kvůli tomu musím platit poplatky, tak jsem rádio zrušil a pořídil internet. Nevíte někdo, jak je to s tím internetem? Musí se platit i za něj?
Díky, sawe

nevim.. :/

sawe
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Musíš,polatek se vztahuje i když posloucháš rádio přes internet.

Rozhlasový přijímač je každé zařízení technicky způsobilé k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání. Zejména se jedná o přenosná rádia, mini a micro věže s tunerem, autorádia, radiobudíky, set-top-boxy (DVB-T) napojené k televizi, PC s nainstalovanou FM nebo DVB-T kartou.

aries
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

No jo a ako to mate ked v PC nema kartu ale pocuva len cez web?

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Jasně, pokud budeš něco pouštět veřejně. Dřív nebo později se připrav na návštěvu darmožroutů z OSA, a nedoplatíš se.

JEJDA
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 464
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

takže musím platit i za ten net, když na něm sleduju tv?

nevim.. :/

sawe
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Co děláš sám doma nebo v kanclu, nikoho nezajímá. Nesmíš to pouštět veřejně, nebo platit poplatky.

JEJDA
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 464
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

toto jsem našel na netu
Televizní poplatky za PC s přístupem k Internetu zatím míří k ledu.
Česká televize se v době, kdy probíhá otevřená diskuse o smyslu výběru koncesionářských poplatků, prozatím vzdala myšlenky na výběr poplatků za počítač s přístupem na Internet. K tomu by byla potřeba novela patřičného zákona, která se ale nyní nechystá. Našemu sesterskému serveru (nevhodné slovo).cz to potvrdil Jiří Janeček, generální ředitel České televize: „Novela není na programu této vlády. Celé se to zastavilo.

nevim.. :/

sawe
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

No jsou to 2 věci:
- poplatek za přijímač (koncesinářský) / pokud to ale nemá tuner, tak to prozatím není přijímač.
- poplatek za veřejné provozování (autorské poplatky) - pokud to vysílání pouštíš veřejně = pokud to slyší i zákazníci (vybírá OSA, integram, a další paraziti...)

HaryFotr
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 156
Odpověď v diskusním vlákně
 

poplatky

Pokud je mi známo,tak koncesni popl.jsou vázáný na elektroměr.Takže platí každý kdo má elektroměr.Pro firmu je to dane zákonem,platí se za kazdý rad.a tel.přijimač i ve fi. autě zvlášť,dokonce je to v pravomoci policie kontrolovat a musí se vozit o tom doklad-sipo atd.Zatím to na štěstí nekontrolují

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

korkoran

korkoran
s elektroměrem máte asi pravdu , ale s rádiem v autě ne . Ta vaše verze kdysi byla a byla kontrolována policií . Dneska když budu doma platit rádio tak to platí i na autorádio v mém autě a mohu mít autorádií kolik chci a i třeba v 2 autech atd. .Proto se to už nekontroluje .

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

pardon nevšiml jsem se , že píšete o vozidlech určených na podnikání . Tým se omlouvám . Tam je to jak píšete .

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Za internetový stream se naplatí

A jak je to v případě, když počítač nemá televizní kartu, ale lze si na něm po internetu běžně pouštět televizní nebo rozhlasové vysílání (takzvaný stream)?

"Zákon o televizních poplatcích dosud nepovažuje internetový stream za řádné televizní vysílání," říká Štěpán Janda z tiskového oddělení České televize. "Z počítačů s pouhým připojením k internetu se poplatek nevybírá," potvrzuje také Ondřej Beran z Českého rozhlasu.

Před nedávnem se sice objevily informace o chystaném rozšíření této povinnosti i na internetový stream, pravděpodobně k němu ale nedojde. Jak Aktuálně.cz potvrdila Renata Slámková z ministerstva kultury, úřad sice připravuje novelu zákona o rozhlasových a televizních poplatcích, nicméně rozšíření zpoplatnění nebude jeho součástí.

nevim.. :/

sawe
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Tak prvně si musíš ujasnit, co ti vlastně kontrolovali. Za rozhlasový přijímač nebo televizi se platí koncesionářský poplatek. Pokud bys přijímal rozhlas přes internet, pak koncesionářský poplatek platit nemusíš. Pokud ale je to tak, že tam máš puštěné rádio jako veřejnou produkci, pak poplatek vydřiduchům z OSY musíš platit v každém případě (nemá to nic společného s TV nebo R poplatkem).

Já se práce nebojím. Klidně si k ní i lehnu.

kubisek
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 098
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Kontrolovali mi že poslouchám v obchodě rádio, jenomže rádio jsem zrušil a poslouchám to přes net streamem a žádnou tv kartu v počítači nemám. Musím platit i tak?

nevim.. :/

sawe
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Pokud to poslouchají zákazníci, tak OSE nebo nějakým takovým zlodějům ano. Rozhlasový poplatek ne. Ale ještě jsme se nedozvěděli, cos to vlastně musel zaplatit....

Já se práce nebojím. Klidně si k ní i lehnu.

kubisek
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 098
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Nie je jasné či išlo o koncesionárske poplatky alebo o niečo v súvislosti s autorským zákonom. Skús upresniť, ale ak ide o prvú možnosť, počítač nie je prijímač, ak o druhú možnosť, tam je to už iné

LuboTS
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 1 805
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

sawe: Napsal ti to kubisek, tj. koncesionářský poplatek se platí za vlastnictví TV a R přijímače (u podnikatelů dle počtu kusů, u soukromých osob pak za kus jeden), což ti OSA určitě nekontrolovala (ani nemůže), ale chtěla po tobě peníze za veřejnou produkci. Takže buď nebudeš v krámě poslouchat rádio nebo si ho dáš do sluchátek. Příp. po dobu hlasitého poslechu rádia zamkneš vchod a poděkuješ našim zákonodárcům (těm dřívějším) za ten bordel, co tady způsobili Rv

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Autorský poplatek musíš platit i kdybys těm zákazníkům zpíval sám. Pokud to budou lidové písně kde autor není znám, tak poplatek patří státu.

visper
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 2 038
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: poplatky za radio-mimo mísu

Takže to ani tv nemůžu sledovat? I když nemám v noteeboku tv kartu a mám ho na pultu otočený tak, že na něj zákazníci nevidí?

nevim.. :/

sawe
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

re: korkoran

Zase nesmyslný blábol !
Nic není vázáno na elektroměr, pouze se předpokládá, že ten, kdo má elektřinu, má asi taky televizi a rádio! Slouží to jenom jako jakýsi "vyhledávač", no a když se zjistí, že někdo, kdo platí elektřinu a neplatí koncesionářské poplatky, tak na něj "vlítne" kontrola!
Pokud člověk v takovém případě nemá televizi a rádio, stačí to odhlásit na poště a je to!

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

Poplatky třem vyběračům

Podotýkám, že nejsem odborník, ale myslím, že na veřejnosti, a to je i ten malý obchůdek, se musí platit stejně, že nezáleží odkud se ta muzika bere, důležitý je, že tam zazní, i kdyby ji prodavač zpíval sám. U nás je vlastně zakázáno jen tak něco na veřejnosti zadarmo zpívat. Můžou se pouze ty písničky a skladby, na které se už nevztahují autorská práva. A na muziku on-line z internetu bych předpokládal, že se práva budou vztahovat. Tak stará ta hudba zase většinou není.

jhordejcuk
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 8
Odpověď v diskusním vlákně
 

re: sawe

.....a co takhle internet ?
https://zis-ext.rozhlas.cz/PagesPO/FAQPO.aspx

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra