Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Problém na kmitočtu 12525 MHz

Zdravím diskutéry :)

chtěl bych se Vás zeptat, zda-li by jste mi nemohli poradit. Mám problém s příjmem všech programů na kmitočtu 12 525 MHz (programy CT+Prima). Ostatní programy fungují bez problému. Včera jsem zkusil obnovit příjmač do továrního nastavení, znovu naladit, zkontroloval kartu, kontakt připojení. Občas signál naskočí, ale hned kolísá a za chvíli vypadne. V domě je jeden satelit a asi dohromady 4 přijímače. Ostatní přjimače jsou bez problému - z toho mi plyne, že nebude problém s natočením paraboly, případně LNB. Opravdu si nevím rady, dnes ještě zkusím kompletně zkontrolovat kabeláž, ale přijde mi to též nereálné, předpokládám, že by byl problém i na ostatních frekveních. Nevíte, co by to mohlo způsobovat?

Děkuji

yandys
Registrace: 8/2014
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém na kmitočtu 12525 MHz

neuvádíš jak vypadají jiné programy ve "V" polarizaci např. volně šířené Óčko nebo Region.televize (12168/V). Tvůj problém tedy může spočívat ve špatné funkci jednoho z výstupu lnb, kabeláži, zemní smyčce, odcházejícícm zdroji a nevím co ještě. Zkus prohodit přijímače.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

Problém na kmitočtu 12525 MHz

Jak jsem psal, ostatní programy fungují bez problémy, problém je jen a jen na této frekvenci. Kdyby byl problém s LNB, předpokládám, že by byl problém u všech příjmačů. Zkusím tu kabeláž ještě.

yandys
Registrace: 8/2014
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

Problém na kmitočtu 12525 MHz

LNB je QUAD?,alebo aký? Ak je quad prečo predpokladáš že nie je problém tam? Každý prijímač má svoj vstup a niektorý má možno problém?

daryl
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém na kmitočtu 12525 MHz

no ja som to mal kedysi práve v kabeláži -nešli mi programy na žiadnom satelite ale len na určitom rozsahu frekvencií. Bolo to tuším okolo 12200MHz. Po výmene všetko OK.

lubomir63
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 914
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém na kmitočtu 12525 MHz

Píšeš "asi 4 prijímače" to nevieš koľko ich máš?
@gunter ti jasne radí pripojiť na koax na ktorom ti nejde kmitočet 12525 V prijímač, na ktorom je všetko v poriadku a hneď budeš vedieť, či je problém v samotnom prijímači, alebo na príslušnom výsupe LNB... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 054
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém na kmitočtu 12525 MHz

Zrovna včera na abforu stejný případ-vyměna lnb ! :O

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

zkus jiný

funkční přijímač,nedávno se to tady řešilo a před léty taky R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

čti pozorně

https://www.parabola.cz/forum/topic-82542/
R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém na kmitočtu 12525 MHz

Zdar.Měl jsem ten samý problém u tohoto kmitočtu 12525 V ,jen ale s TWIN konvertorem.Pomohlo zapojení do jedné zásuvky,asi zemní smyčka.Jen pro zajímavost.Rozvod elektřiny je TN-C,tedy dva dráty v hliníku?

jm57
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 427
Odpověď v diskusním vlákně
 

jm57

určitě,ale vycházíme z předpokladu,že to včera ještě šlo a elekrorozvody nedělal R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

A nevyměnil třeba jednu TV za novější s tří-kolíkovou zástrčkou,nebo něco nového nepřipojil do sítě?

jm57
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 427
Odpověď v diskusním vlákně
 

jm57

to se třeba dozvíme,někdy,nebo nikdy R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém na kmitočtu 12525 MHz

Nepíšeš, co je to za přístroj. Už jsem se potkal se slavnými Topfieldy, kterým nešel pouze vertikál - ujetá napětí ve zdroji.....

koaxial & utp

Diaboltp
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 434
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém na kmitočtu 12525 MHz

Aj ja by som sa prikláňal ku kabeláži. Videl som podobný prípad, presne s tou istou frekvenciou. Po výmene staršieho koaxiálu všetko v poriadku.
Maneto : to by platilo, len ak majú tie prijímače rovnakú značku a model. Keď už, tak skôr pripojť prijímač ktorý nejde korektne, na vetvu kde iný prijímač funguje aby sa vylúčila porucha prijímača. Niekto bude namietať, že je to predsa jedno, ale nie je. Prijímače majú rôzne citlivosti a niektoré sú háklivejšie na menej kvalitný signál čo môže spôsobiť práve starší koaxiálny kábel alebo zle namontované F-konektory.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Nie zo všetkým s tebou súhlasím. Môže byť chyba jak v LNB, tak v koaxi, alebo aj v prijímači. Niekoľko prepojení a vylučovacou metódou sa dá na to prísť. Vôbec nemusia byť prijímače rovnakej značky a modelu. A keď vieš čo je vylučovacia metóda, musí ti byť jasné, že keď sa preveruje fungujúci prijímač pripojením na nefunkčnú frekvenciu 12525 V z príslušného výstupu konvertora, automaticky sa odpojený nefungujúci prijímač zapája na funkčný výstup konvertora... Prísť na to či nie je chybný koax na príslušnom výstupe, prípadne samotný výstup LNB tiež nie je zložité, poslúži provizórne natiahnutie krátkeho kusu koaxiálneho kábla. Samozrejme pokiaľ nie je komplikovaný prístup k parabole. ;)

Zase tu máme však typický neduh. Tázajúci nielen že nenapíše svoju konfiguráciu a ďalej sa nezapája do diskusie, ktorá vznikla na jeho podnet, ba dokonca ani nevie koľko má prijímačov. A či má tie prijímače u seba v byte, alebo po susedoch je tiež otázne... :lookaround:

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 054
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

Maneto

to souhlasím,možná to je nějaký pomahač sousedům,schání nějaké informace,nebo už to vyřešil a jak je zvykem,už se neozve,aby třeba napsal ,kde byla chyba,nebo alespoň zabučel R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Maneto

Mne to jasné je, že pravidlom by malo byť prijímače navzájom zamenť. Len som mal obavu aby to bolo jasné aj yandys-ovi, pretože ty si pretlmočil gunter-ovu radu len na jeden prijímač. A v tom prípade by nemal istotu, či je chyba v prijímači, alebo medzi prijímačom a anténou. Ak by ale z nejakých divných dôvodov mohol pripojiť na odskúšanie len jeden prijímač, tak moja varianta má určite väčšiu výpovednú hodnotu. Tiež pri "asi" štyroch prijímačoch v dome by mu ten krátky provizórne natiahnutý kábel možno ani nemusel stačiť.
Všetko sú to však len dohady, keďže o konkrétnostiach yandys drží bobríka mlčanlivosti.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

Problém na kmitočtu 12525 MHz

Problém vyřešen - proběhla výměna kabeláže, prozatím vše OK a fuknční. Všem zůčastněným v diskuzi děkuji za své typy případně rady. Hlavně zdravím rejpala Franka11, Maneta aspol... :laughing: R^

yandys
Registrace: 8/2014
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

yandys

jak vidíš i my rejpalové tě dovedeme k cíli R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra