Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

HD odpad vers. ČT karta

Při (předpokládaném) velkém množství negativních reakcí na nehorázné zdražení SKYLINKu s jejich klasickým kolovrátkovým okecem "...stále zvyšujeme počet nových HD programů" je třeba se zamyslet nad tím, jestli to není pro spousty lidí zbytečnost a kolikrát do měsíce si vlastně přepnou na nonstop omílané profláklé pořady, většinou kategorie B a níž (HD Jojky apod - dočkáme se s velkou slávou i Active HD?). Vše má své pozitiva, v podstatě výbornou zprávou je to, že ČT bude v roce 2016 vysílána pouze v HD. Velké množství napálených (a dopálených) držitelů SL karet pak totiž jistě masově zažádá o převod na ČT karty, kde např. u filmů a pořadů na ČT2 či Artu nehrozí a nikdy hrozit nebude aušusový pořadový odpad a brak. Možná by, místo planého lamentování zde, to chtělo masivně zatlačit na ČT, aby na onu bezplatnou ČT kartu zařadila své HD programy už nyní a přidala tam i Art. Na tuto službu mají řádně platící koncesionáři ČT nezpochybnitelný a právní nárok, tím víc, že v některých lokalitách není a nikdy nebude možné ČT jinak než "zezhora" přijímat. Nejsem sám, komu by pak stačila maximálně, zdůrazňuji maximálně jedna karta SL a i tu bych po dalším nestoudném zdražení převedl na ČT. Pak, i přes navenek gerojské holedbání SKYLINKu že tohle jim nevadí, bude možná následovat jejich utajená firemní debata na téma - co s tím uděláme? Návrh - zavedeme "mastný" servisní poplatek i na převod karty....Utopie? Možná ne tak docela, navíc v budoucnu je už na obzoru těžký, skutečný konkurent lucemburských soudruhů - vše po síti rovnou do "chytré" televize.

KOTAZ
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

to KOTAZ

no UTOPIE je čekat v dohledné době řekněme 5-10ti let konkurenta v podobě IPTV. Neumím si představit pár set tisíc nových "odběrů" O2TV nebo "nového" operátora. Na to podle mého laického názoru není vůbec kabelová síť v ČR připravená a už vůbec se to nebude týkat špatně přístupných oblastí (např. kde dnes není dostupná DVB-T)

tnt
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 278
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Jedna reakcia aj odo mňa na včerajšok: Joj plus, večerný program, film s Budom Spencerom, Pes a Mačka. Začalo to o 20.30 hod., po 10 minútach filmu REKLAMA ! 10 minút išla reklama, potom film, po 20 minútach filmu, REKLAMA!!!! No, povedal som si stačí, vypol som ten HN.OJ a išiel spať. Film si zoženiem na DVD a pozrem celý a hlavne bez zas.ranej reklamy. Teraz rozmýšlam, ešte za smes komerčných TV platiť 34 euro ročne za to že obsah, je o ničom a kŕmia nás reklamov. No neviem, síce včera som to sledoval na ubytovni, po práci aj to cez DVB-t, tak ma to tak ani neštve.Zdražovanie skylinku je fakt zaujímavé, a asi aj posledné čo dakážu. Neprikláňam sa k nikomu, zdržím sa nejakých extra komentárov. :-/ Uvidíme čo nám skylink ešte pripraví do blízkej budúcnosti.

### Vu duo 4 K SE### Zgemma H9 twin SE###

Tami
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 3 039
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

bez nahravania to nema cenu pozerat :)
5 reklam cez film otravi kazdeho

matho
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 925
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Ďalší krok bude zmena Serpo na normálny balíček povedzme za 5 €

jurko
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

KOTAZ: Kdo chce kartu Skylink převést na ČT-only, tak to přece může udělat už dnes, protože ČT HD na satelitu je. A v příštím roce dojde pouze k odpojení SD/MPEG-2 verzí, ovšem třeba ČT :D se do HD nedostane, pouze skončí v SD/MPEG-4.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

tak s temi reklamami toho Skylink moc neudela.

zzz
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 839
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

KOTAZ: Platil jsem přes SIPO 33.- Kč a nyní budu platit 55.- Kč. Rozdíl 22.- Kč. To je jedno pivo. Tak jaké nehorázné zdražení. Pokud najdeš operátora, který Ti za 55.- Kč případně i méně nabídne stejnou nabídku programů SD a HD, tak němu přejdi. Budeš mít klid a možná těch 22.- Kč ušetříš.

neuzil
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 1 526
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Chlapi jedna věc je jasná. Debatovat o tom nemá smysl. Každý kdo není odkázaný jen na DVB-S si může vybrat. Že bude SERPO stále stoupat je jasné od začátku. S tím je třeba počítat. Říká se tomu pomalé vaření žáby. Kdybyste ji hodili do vařící vody, tak vyskočí.

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Já mám za 28 korun asi 40 programů od UPC/Kabel, a stejně na to moc nekoukám. Vadí mě ale to, že neplacením servisních poplatků Skylinku se karta jeví jako mrtvá, ale některé série např. 3436 jdou údajně ještě vyměnit. Potíž je ale v tom, že karty výměna jsou doprodány a další do distribuční sítě již nedorazí, takže se to musí řešit přes ústředí. Dialer ti řekne, že karta mrtvá není, přinese Ti výpis, ale že Ti ji nevymění, protože jí nemá. To samé Ti řekne Skylink.cz, ale pro další krok přístupu do zákaznické zóny na Tobě chce registrační E-mail. Stará registrace se starým loginem a heslem, podle kterým jsi si mohl kdykoli poslat na kartu zápisy, již nefunguje, vyžaduje se číslo karty a registrační E-mail. A ten je mnohdy složité dohledat. Poslal jsem tam tedy objednávku s komentářem přes jejich formulář a zatím žádná odpověď. TY srandičky s registracemi na E-mail, který se potom používá místo loginu, mě už přestávají bavit. Podle mě to je výplod Googlu, ale nechci to tvrdit. Ono to funguje, ale jenom do té doby, než ten E-mail přestaneš používat, nebo Ti ho zruší. Těch důvodů je víc. Mám i informaci, že někde zakázali zaměstnancům používat v práci Seznam.cz. Důvody jsou známé, taky jsme to tady řešili, je to už víc než 10 let. :))) :))) :)))

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

technik TKR: nedostatek ze strany ČT je ten, že na současné ČT kartě nejedou žádné ČT HD programy ale pouze SD. Alespoň do teď tomu tak bylo, nedávno mi bylo ze strany ČT odpovězeno, že prozatím poskytují a nadále budou poskytovat příjem programů ČT pouze v sd vysílání a Art zatím neplánují. Mám zato, že kdyby se skutečně "celonárodně zalobovalo", tak ČTHD tam přidají. Jinak ať relevantně zdůvodní, proč jsou proti, otázka financí? S tím ať jdou v 21.století, kdy vše přechází do vysokého rozlišení, do háje.

KOTAZ
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

KOTAZ, tak to mas asi nejakou extra kartu CT, na moji CT karte jede HD 1,2,sport bez problemu...

DM 8k parabola E85 31.5e - 5w, Technomate 6900 parabola noname 80, 2xFerguson 102e, NAS Synology 209 4TB

Miguel
Registrace: 9/2005
Příspěvků: 377
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Na mých ČT kartách také jedou jejich HD programy

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

ano HD fungujou

nikdo moudrej z nebe nespad, ale lenivost je hybnou silou pokroku

pepiino
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 1 356
Odpověď v diskusním vlákně
 

KOTAZ

Samozřejmě že fungují, máš to nějaké pokažené. :((

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Samozřejmě HD programy ČT fungují a fungovaly vždy. Nevím kde se vzala ta fáma, že se to týká jenom SD :lookaround:

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kotaz

Co to tu meleš za blbosti? ČT kartu mám už rok a od začátku mi na ni jedou všechny ČT HD programy. :O

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Takže pánové; kartu ČT zatím nemám, a to z jednoho důvodu,nevím už přesně kolik zpátky, ale zas až tak dlouho to nebude - v info nabídce ČT ohledně té karty jsem se dočetl podmínky převodu a nabídku programů na ní, nebyla tam žádná zmínka o HD, pouze lakonicky ČT1,2,4 + 24. Samozřejmě jsem ihned písemně na tam uváděnou jejich info adresu zaslal dotaz, zda lze na této kartě přijímat i ČT1HD + ČT SPORT HD (ČT2 tehdy ještě v HD nebylo). Bylo mi obratem odpovězeno, že bohužel v HD žádné programy na ČT kartě neposkytují a ani o Artu se v budoucnu zatím neuvažuje!!! Tuto přímou mailovou odpověď (pokud jsem ji ještě nevymazal), zde mohu doslovně publikovat, takže zde sice mohu mlít blbosti, ale ne z mé viny. Samozřejmě jsem z toho důvodu, resp. chybné informace nefunkční (vypnutou) SL kartu prozatím nechal ležet v šupleti s tím, že jak tam přihodí HD tak ji okamžitě převádím. To znamená, že ČT HD je tam od prvopočátku zavedení ČT karty? Je i moje chyba, že jsem si to neověřil třeba na tomto fórum, ale sleduji ho z časových důvodů spíše sporadicky a neměl jsem důvod nevěřit oficiálnímu tvrzení ČT. Je to pro mne natolik super zpráva, že hned zítra okamžitě kartu převádím a M77 už ode mne v budoucnu nedostane ani korunu, to myslím naprosto vážně. Škoda jen toho ARTU, ale ten chytám bezproblémově i na DVB-T. Jen si vzpomínám, že kdysi se v nějakém článku uvádělo, že výhledově bude v HD jak ČT24, tak (jako prý poslední) i ART. Jestli k tomu skutečně jednou dojde tak jakékoliv další zdražování serpa ve mně vyvolá již jen úsměvnou vzpomínku.

KOTAZ
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

KOTAZ

dej sem ten mail,moc mě to zajímá,díky R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Takže bohužel jsem maily z té doby už smazal, ale bylo to někdy v dubnu 2014, neboť jsem jim psal hned poté, co mi SkyLink deaktivoval první kartu. Na můj jasný dotaz, zda lze po převodu na ČT kartu přijímat i ČT v HD + Art (na jejich oficiálním infu nebyl uveden přídomek HD)mi bylo nějakou slečnou či paní(teď už vím že patrně přírodní blondýnou)z příslušného střediska ČT odpovězeno, že ČTHD programy + Art nelze přijímat. Bohužel jsem se poté nedržel známého varovného doporučení Bílé paní komonické "věř, ale komu věříš měř". Moje náhlá současná radost je o to větší, že já mám odstavené karty vlastně dvě, ta druhá mi byla vypnuta v srpnu. Je to dobrý pocit, že i ostatní karty nechám doběhnout (další dvě) a pán velkomožný Glisník už ode mne neuvidí v životě ani floka. Dík za opravné reakce.

KOTAZ
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

no opravovat

není co,že děláš grislíkovi radost,protože záklaďáky nepotřebuje,chce pouze balíčkáře,to je jasné každému,už jsi se rozhodl ,tak OK,ten dotaz 10 měsíců starý už nemusí platit,navíc Sdéčka brzy končí komplet,tak by skončili ty kartínky čt,čemu ani ty určitě nevěříš R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

KOTAZ

Chlapče, všechno je to o komunikaci, asi jsi se špatně zeptal, já mám ČT kartu od února loňského roku a vždy bylo řečeno, že ČT karta je na všechny programy ČT, tedy i ty HD programy, za to žádné jiné. Znění podmínek pro ČT kartu si můžeš jednoduše vyhledat na webu ČT, nebo na teletextu ČT od strany 650.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

KOTAZ

...a ještě dodatek
To že budeš mít ČT kartu Glisníkovi neutečeš, sice sám platit nic nebudeš, ale za tebe bude SerPo Glisňovi platit ČT, protože tenhle ShitLink se dál bude starat o to, aby jsi dostal zápisy na kartu, bez kterých to prostě nejde. :((

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

Kibicak: no chlapec už sice nejsem padre, satelitní příjem používám už z dřevních dob roku 1989, kdy ty jsi patrně ještě vší silou tlačil na dvorku do pedálů tříkolky či do gatí, ale to jen okrajově.
Ptal jsem se velice jasně, srozumitelně a výstižně (formou mailu), jelikož na tehdejších oficiálních podmínkách-stránkách bylo všeobecně a lakonicky deklarováno ...příjem programů ČT1,2,4,24 a žádná zmínka o tom, že je to i včetně jejich tehdejších HD programů. PROTO jsem pro jistotu napsal na tam jimi uvedený mail.kontakt můj upřesňující dotaz a bylo mi kompetentní osobou odpovězeno že nikoliv - tedy že ČTHD programy na kartě ČT nejsou, ani tak D/Art. Tak se tady nestav do nějaké žoviální pózy, tu si předváděj před zrcadlem. Jinak mně je úplně jedno, kdo bude dodávat nějaké zápisy na kartu, pokud platím řádně české televizi konces tak se musí ČT postarat o to, aby mi byl umožněn kdekoliv v ČR její další BEZPLATNÝ příjem. A protože díky satelitu je to pro někoho možné i např. v údolí Opičích hor, kde si DVB-T ani neškrtne je na straně ČT, jak si to technicky vyřeší. Pokud by řekli (z ČT), je nám líto, tak má "opičák" právo veřejně i legislativně prohlásit - mně je taky líto, mám televizi, satelit, ale ruším konces, protože jen za free ČT24 nehodlám solit stejnou částku jako ten, kdo má příjmovou možnost všech ČT programů.

KOTAZ
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

KOTAZ

Jo, máš pravdu v postoji ČT k zákazníkovi
Jinak jsi lepší, já jsem se satelitem začal až v roce 1991, nebyl čas, musel jsem makat, teď jsem v důchodu a můžu tady rejpat do lidí, co si neumí sami zjistit, jak to je.
Nic ve zlím, jsem starý blázen a štve mně, když někdo šíří paniku a při tom má všechny informace takřka před nosem.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD odpad vers. ČT karta

pierrepetr: pokud sd skončí, jen dobře, o to větší důvod, aby pak na ČT kartu přidali i ART.
Na to, že tomu pánovi, kterému už nevěřím ani jeho jméno Glisník, na "záklaďákách" nezáleží a živí ho jen balíčkáři bych až tak moc nesázel. Trochu to připomíná paralelu s jistými bankami, které vždy deklamovali jasnou prioritu velkých klientů a když najednou "drobný póvl" začal od nich houfně přecházet ke stále větší a nabízející se konkurenci nahodily rychle zpátečku ve své dosavadní přezírající filosofii. M77 sází na to, že stále velká masa lidí chce mít co nejvíce pořadů, i když se v podstatě permanentně stejně dívají jen na těch svých pár vžitých a oblíbených. Ať na "odpadních" programech přepneš kdykoliv na co chceš, stejně je to většinou buď stokrát profláklé, nudné nebo o ničem. Navíc - nic netrvá věčně, ani ten skajlińácký monopol; není horší prognózy než sázka na předem vykalkulovaný budoucí předpoklad.

KOTAZ
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 262
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra