Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

převod karty na karta ČT jak zaktivovat

dobrý den,
převedl jsem přes formulář se žádostí na ČT jednu kartu Irdeto / ICE na kartu ČT KARTA. Ze strany televize to obratem zařídili.
Karta nefunguje.
Pokud zadám kartu na skylinku v rychlá pomoc jak na to, tak my vyjede:
Digital
Předplatné pro období: 03.07.2013 - 31.12.2099
Balíček je aktivní
Balíček ČT KARTA (oslobodená od servisného poplatku)
Předplatné pro období: 02.01.2015 -
Balíček není aktivní

Tak jak mám dále postupovat ?

Já tu kartu kdysi koupil se satelitem na Aukru a celé roky fungovala, až skončila kvůli neplacení servisního poplatku tak přes rok jen ležela, tak jsem ji převedl na kartu ČT, (mám ještě jednu kartu) te´d mi bylo poraděno že ji mám převést na moje jméno, ale ze Skylinku mi došlo:
Dobrý den,
je mi líto, ale Vaši žádost nelze zpracovat.
Jedná se o Kartu ČT a je typu IRDETO bez SP.
Více informací o ČT kartě naleznete zde:
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/dk.php
O změnu registrace této karty je zapotřebí zažádat v České televizi.
Nechcete-li již kartu ČT, uhraďte minimálně roční Servisní poplatek nebo roční placenou programovou nabídku.
Po uhrazení převedeme kartu na Skylink Standard a kartu na základě Vaši nové žádosti můžeme přeregistrovat.
Přehled programových balíčků a ceník naleznete zde:
http://www.skylink.cz/cenik-7.html

z české televize mi došlo:
Dobrý den, ze strany České televize je Váš požadavek vyřízen dne 2. 1. 2015. Pokud se jedná o starší druh karty, pak veškeré náležitosti s výměnou apod. vyřídíte s firmou Skylink.
S pozdravem
Jitka Bohmanová
referentka správy a vymáhání televizních poplatků

venca72
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

Pokud se nemýlím, převedl jsi na ČT kartu bohužel "mrtvou-neaktivní" kartu, podmínkou převodu je to, že je na ní ještě platný SePo, alespon tak tomu rozumím já.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

gunter
Pokud má uživatel na kartě předplacené programové balíčky, kde není povinnost platit servisní poplatek, může o konverzi karty požádat až po skončení platnosti předplaceného balíčku nebo až po skončení platnosti zaplaceného servisního poplatku.

veca
Karty kterým skončilo serpo jsem někdy s menšími, jindy s většími problémy pomáhal převádět lidem na kartu ČT (Prima) už mnohokrát, vlastně si nevzpomínám že bych někdy převáděl kartu která má ještě platné serpo. Ale také jsem ještě nikdy nepřeváděl kartu mrtvou více jak rok. Nabídku co píše Skylnk na opět zprovoznění karty pro Skylink píše v každém emailu které převod na ČT (prima) doprovází.
Mě to spíš připadá že Skylink nechce kartu převést na jiného majitele pokud je karta mrtvá, ale toto jsou jen mé spekulace a mohu se mýlit. Chce to obvolávat, ptát se na další kontakty, tahat z každého rozumy, neustále argumentovat s tím co dosud už víte.
Troufl bych si říci kde problém je, ale bude lepší když na to dojdete sám.
Třeba se Vám pan JG ozve a zjistí (jako vždy) že je chyba na Vaší straně protože jste popletl čísla, nebo něco jiného a kartu velkoryse okamžitě zprovozní. Je to nejrychlejší způsob zprovoznění jedné karty.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

převod karty na karta ČT -zkus to takto!

-na Skylinku v zákaznické zoně napiš číslo karty, po otevření se ti ukážou informace ke kartě,uplně dole vpravo je reautorizovat
- nejdříve ale dej kartu do satelitního přijímače,zapni přijímač,dej na čt1 a potom zmačkni reautorizovat a nech zapnutý přijímač cca půl hod. na čt1
- pokud se ti to nepovede zkus to znova, ale pustí tě to na reautorizaci až po nějakém čase

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

radioelectrum

Možná bych zkusil tohle, za ty prachy se to dá risknout:
"Servisní poplatek můžete uhradit také jen na 10 dní a to odesláním SMS na číslo 90211 v ceně 25 Kč s textem zprávy „SP číslovašídekódovacíkarty"

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

převod karty na karta ČT

..udělěj to, jak píše fergus...i karta ČT potřebuje reautorizaci(poslat opět zápisy) Když ji taky déle nepoužívám ,tak taky někdy nenaběhne.

Cucerak
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 388
Odpověď v diskusním vlákně
 

@člověk

Nevím proč píšeš něco o balíčku, balíček nikdo neřeší o něm jsem nic nepsal. Digital je přece základ.
Já popíšu vlastní zkušenost. Loni v létě jsem konvertoval 1ks Ice na Prima kartu. Předtím jsem se dotazoval na infolince Skylinku co a jak a bylo mi řečeno, že kartu konvertovat lze, pokud je ještě v režimu Sepo. Mě do expirace chyběl asi 1měsíc. Zápis o "konverzi" a oznámení mailem trvalo stejně dlouho.
Tazatel ale píše, že kartu nepoužíval více jak rok, což už je dost. Zkusil bych co píše BIDLO. Pokud to neprojde, nevím, ale podle dnešních pravidel "nastartování" víc jak 1rok mrtvé karty stojí 299,-Kč.
Souhlasím, že je třeba se starat a obvolávat sám za sebe.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

Někdo kombinoval až holt překombinoval. Takže postupovat jak psal Skylink, uhradit ROČNÍ serpo nebo ROČNÍ balík programů a až bude karta normálně fachat, tak ji nechat překlopit na ČT.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

gunter
„podmínkou převodu je to, že je na ní ještě platný SePo“
Já píši že je opak pravdou než píšeš ty. (po skončení platnosti zaplaceného servisního poplatku.)
Zdroj zde:
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/dk.php
Nic víc.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

Karta by v průběhu "konverze" měla bejt aktivní, zřejmě ji "překlopili" jen administrativně, proto tam máš i ten typ karty ČT, ale tím, že byla v šupleti znamená, že nedošly zápisy. Jsem zvědavej jak to dopadne.

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:člověk

Na Tvém odkazu sedí dotyčná:
Julie Lukšíková
referentka televizních poplatků
ČESKÁ TELEVIZE
zmíněná paní/slečna vůbec neví která bije a jaké programy půjdou po konverzi na ČT kartě se všemi dalšími dotazy Tě odkáže na Skylink-tedy provozovatele. Navíc odkaz nic neřeší.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

gunter
možná špatně vidím, ale žádnou slečnu tam sedět nevidím. Vidím tam napsáno že - může o konverzi karty požádat až po skončení platnosti předplaceného balíčku nebo až po skončení platnosti zaplaceného servisního poplatku. - Tím ale nechci říct že nevěřím že ti to Skylink uvedl pro něj výhodněji.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

převod karty na karta ČT

chlapci,já osobně mám též kartu převedenou na ČT, převáděl jsem ji nedávno, neměl jsem více jak rok placený SP
- po převedení na kartu ČT, jsem pouze musel udělat to, jak jsem psal již výše, taková je pravda, žádné zaplacení SP a potom převod, je to blbost

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

Já kdysi převáděl 2 karty na karty ČT a nechtěli mi je převést, dokud SERPO neskončil. Pak jsem musel požádat znovu. Paní z ČT mi tvrdila, že na kartu ČT lze převést jen kartu se skončeným SERPO.
Na místě Vency72 bych kontaktoval prvně ČT. Ti si to mohou ověřit u Skylinku, nebo řeknou co dál.

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

zapoměl jsme napsat že pokus o reinicializaci karty přes rychlá pomoc jak na to na stránkách skylinku jsem provedl ale nic.
při zjištění údajů o té kartě je tam psáno:

Balíček ČT KARTA (oslobodená od servisného poplatku)
Předplatné pro období: 02.01.2015 -
Balíček není aktivní

Teď moje úvaha technika: satelit nemá žádnou zpětnou linku kde by bylo možné odeslat údaje z karty do skylinku, takže
to "Balíček není aktivní " nemůže znamenat že karta není aktivována že ji nevidí, nebo´t z ní nejdou zpětně údaje které by si skylink mohl vyčíst, ale znamená to problém je někde nějak právně ?
nebo alespoň jsem to tak pochopil.

venca72
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

Je to tak, dokud budeš mít platný nějaký balíček, nebo SerPo, karta nebude převedena na karta ČT, aby ČT neplatila za tebe něco, co máš zaplacené. Je třeba jen vyčkat, až ti to vyběhne.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

venca72

mám Prima kartu,
není mi jasný, kde na stránce skylinku tydle věci bereš? Pokud vejdu do zákaznický zóny mám u karty Prima přesně toto:
Tydle údaje by měli mít snad všichni stejný.
Služby na kartě
4280xxxxxxx
Digital
Vaše TV minimum (podmínkou je úhrada Servisního poplatku)
zelený zátržítko bez Servisního poplatku
PRIMA KARTA (bez servisního poplatku)
Nespecifikovaná služba
Program: PRIMA_VSE
zelený zátržítko
Zaplaceno od 04.08.2014
pokud najedu na zelený zátržítko, objeví se ikona služba je aktivní
Já ale měl Irdeto se Sepo do 30.6.2014 a přesně v tento ten požádal mailem i písemně o konverzi. Počátkem srpna mi přišly zápisy přesně jak jsem napsal. Karta ale byla v boxu, ne v šupleti a prakticky to překlenovací období byla úplná tma.

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

hogofogo11

Díval jsem se k sobě, sedí co píšeš. S těma balíčkama co píše Venca tomu nějak nerozumím.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

Pánové, ale venca píše že to „bere“ tady:
http://www.skylink.cz/prakticke-informace-a-kontakty/rychla-pomoc-jak-na-to
kliknete ano, ano, ne, napíšete číslo karty a ověřit.
Sám kartu čt nebo prima nevlastním, tak to nemám jak ověřit, ale berte v úvahu že oproti vencovi máte kartu již funkční.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

venca72

ještě napiš na jakém stroji to aktivuješ a co tam máš za čtečku nebo emulátor, možná tam bude nějaký zádrhel

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

fergus

Tuším že měl ten starý střep od Topfielda, TF 6000 CR, pokud mezitím nezmodernizoval vozový park.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

takže vyřešeno

Tak mi ta karta nakonec funguje.
Na stráknách skylinku jsem dnes zjistil že je již balíček aktivní.
takže jsou dvě možnosti :

1) buď se po znovuinicializaci karty nějak z ní načte že inicializace proběhla a karta je aktivní a toto se uloží zpětně na stránky skylinku (což podle mne není možné technicky satelit nemá přeci výstup kam to odeslat)

2) nebo po mém posledním emailu skylinku kde jsem napsal že přeci nepomůže znovunačíst kartu pokud není aktivní balíček, protože pokud na jiné kartě není zaplacený SERPO nebo balíček se reinicializací ta karta nenačte, právě proto že balíček není aktivní.
ta dotyčná se mi to snažila vysvětlit že to tak není a že se pletu já a dnes je na stránkách skylinku po vyhledání této karty již napsáno:
Balíček ČT KARTA (bez servisního poplatku)
Předplatné pro období: 02.01.2015 -
Balíček je aktivní
takže se mě udělali blbce a rychle to sami předělali...

venca72
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

ještě pro úplnost.
V létě se stěhuji do domečku po dědovi, v hlubokém údolí, kde je absence DVB-T signálu.
Vlastním ještě ICE kartu psanou na mne platnou do loňského léta kde budu muset letos obnovit poplatek aby mi nepropadla, což hold budu muset zaplatit,a tuto budu mít potom na všechny programy, a když budu chtít tak si zaplatím i nějaký balíček navíc.

dále mám:
TT kartu aktivní do 01.09.2012 psanou na moje jméno
Gital kartu neaktivní od roku 2012
IRDETO ICE kartu která není pasána na mne a je již také bez servisního poplatku.
Kterou kartu bude asi nejlevnější převést na kartu PRIMA ?
A jak to provést ?

venca72
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

karta CT

Jedině irdeto ICE,kterou musíš ale přeregistrovat na sebe formulářem Skylinku můžeš emailem na registrace@skylink.cz/ a pro jistotu ještě na skylink@skylink.cz do 3-5 dnů to máš přehlášen a pak na CT
Ty 2 ostatní jsou na škrábání jinovatky z auta

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

venca72v Takže celý to byla jenom zbytečná šaškárna, protože Skylinku budeš platit stejně a mohl sis ušetřit fůru času a starostí. Aspoň je to memento pro ostatní, že tudy cesta nevede.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: převod karty na karta ČT jak zaktivovat

to PoldaS: proč šaškárna. Mám na pořád jednu kartu s ČT programy a druhou si mohu zaktivovat za SERPO když budu chtít. Mít možnost přijímat 2 programy nezávisle se vyplatí.

venca72
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 32
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra