Quantcast

Simpsonovi se v lednu přestěhují na Prima COOL

| redakce | tisk

Animovaný seriál, který tento rok oslaví dvacetileté výročí, koupila FTV Prima pro vysílání na svém kanále Prima COOL. Diváci se mohou těšit na kompletní řadu všech dílů Simpsonových, a to i těch, které ještě nebyly v České republice odvysílané. Prima COOL se tak stala domovskou televizní stanicí kultovních animovaných seriálů.

Pro televizi FOX vytvořil Simpsonovy režisér Matt Groening v produkci Jamese L. Brookse. Na televizních obrazovkách se tento nejdéle vysílaný animovaný seriál v historii americké televize poprvé objevil v r. 1987. Tehdy šlo ale jen o dvouminutový skeč, který vyplňoval přestávku v rámci pořadu televize Fox - Show Tracey Ullmanové. Jako seriál se představil až o 2 roky později. Před Vánocemi 1989 byl odvysílán mimořádný speciál a plnohodnotný první díl měl premiéru 14. ledna 1990. Tento a příští rok jsou proto pro seriál zlomové a především v USA se konají oslavy nejrůznějšího druhu. Dostaly symbolický název: „Best 20 Years Ever“.

Postavičky s charakteristickou žlutou barvou pokožky a nezaměnitelnými rysy prodělaly během let vývoj, který se odrazil nejen v jejich tvaru a barevnosti, ale také v čím dál lepší animaci. Jedny z posledních dílů obsahují dokonce využití i 3D rozměrů. „Jsme velmi rádi, že Prima COOL přinese divákům tak oblíbený seriál, jako jsou právě Simpsonovi. Seriál začneme vysílat takřka přesně dvacet let od jejich premiéry, v roce jejich velkého výročí,“ říká ředitel programu Televize Prima a Prima COOL Gordon Lovitt.

V České republice si seriál získal velké množství fanoušků, často i díky nezaměnitelnému obsazení českého znění. „Víme dobře, že oblast dabingu je u diváků ostře sledovaná. Proto usilujeme o to, abychom i nadále zachovali zvláště u Simpsonů jeho vysokou kvalitu, na kterou jsou diváci již zvyklí,“ dodává vedoucí odd. dabingu a archivu FTV Prima Jaroslav Richtr.

Základní koncept seriálu vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut. V tu chvíli asi netušil, že Simpsonovi dostanou velkou řadu ocenění včetně Emmy a Oscarů. Animovaná rodinka, která má i svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, byla dosud vysílána ve více než sedmdesáti zemích světa. Nejvíce však ovlivnila zemi původu.

Bart Simpson byl časopisem Time umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu a 9. dubna 2009 se Simpsonovi dostali dokonce i na americké poštovní známky. Tato pocta byla odrazem oslav vzniku seriálu, které během roku 2009 a 2010 doplní po celém světě nejrůznější slavnosti, akce a soutěže.

Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké spolu vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije - je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela.

V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu - Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují - ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života.

zdroj: PR Prima





Reklama




Vybrané články