CME: Trhy ožijí do roku 2012
| redakce | tiskTrhy střední a východní Evropy se z problémů, které utrpěly během finanční krize vzpamatují do roku 2012. Velcí hráči jako News Corp či RTL ale svoji šanci k návratu k růstu ale promeškají. V rozhovoru pro ekonomický list Financial Times to uvedl šéf americké mediální společnosti CME Adrian Sarbu. CME vlastní českou komerční TV Nova a slovenskou Markízu.
News Corp v březnu prodala placenou televizi v Lotyšsku a dokončila odchod z regionu, kde se příjmy z reklamy snížily o miliardu dolarů (cca 19 miliard Kč). News Corp. má v regionu střední a východní Evropy už jen minoritní podíl v jedné televizi v Srbsku.
Skeptická vůči uvedenému regionu je i RTL, která v současnosti nevidí žádnou příležitost k akvizicím. RTL podniká v Maďarsku a Srbsku.
"V tomto regionu nevydělá nikdo jiný, než ti, co jsou na špici (v každé zemi)," řekl pro FT šéf CME Sarbu.
CME v letošním roce koupila od News Corp. bulharskou televizi BTV v přepočtu za cca 7,6 miliardy Kč.
zdroj: ČTK, FT
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VII
20:00 Modrá krev II
20:20 Bratři a sestry (55)
20:15 Polabí (62)
20:10 Obecná škola
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Nový vietor do plachiet (1/4)
20:10 Moja diagnóza
20:30 Dunaj, k vašim službám XIV. (6)
20:55 Stříbrná pila (1/6)