Quantcast

Fotbal na ČT zaujal ve středu přes 900 tisíc diváků

| redakce | tisk

Dva přímé přenosy z fotbalových utkání 3. předkola Ligy mistrů na kanálech ČT2 a ČT4 SPORT sledovalo 15. srpna 2007 od 20.00 hodin 906 000 diváků. Celkem v tu dobu zvolilo některý z programů České televize 46,24 % dospělých diváků.

Ve středu 15. srpna 2007 po 20. hodině mohli diváci Česká televize zhlédnout v přímém přenosu dva atraktivní fotbalové zápasy 3. předkola Ligy mistrů. Kanál ČT2 nabídnul souboj pražské Sparty s Arsenalem Londýn, ČT4 SPORT zprostředkoval střetnutí Ajaxu Amsterdam se Slavií Praha.

Kvalifikační duel AC Spart Praha - Arsenal Londýn si na druhém programu České televize nenechalo ujít 723 000 dospělých diváků, tj. 8,4 %. V danou dobu u televizní obrazovky tak ČT2 zvolil každý čtvrtý dospělých divák (podíl na publiku 25,52 %). Divácký zájem mužů (sledovanost 13,6 % při podílu 41,81 %) předčil zájem žen 3,9krát. Mezi příznivci fotbalu byli nejvíce zastoupeni diváci starší 35 let s vyšším než základním vzděláním.

Sportovní kanál ČT4 SPORT přinesl přímý přenos zápasu mezi Ajaxem Amsterodam a SK Slavia Praha. Vítězství pražského celku zhlédlo 3,6 % dospělých s možností příjmu kanálu ČT4 SPORT při podílu na publiku 11,59 %. Utkání sledovalo (alespoň 3 minuty kontinuálně) 183 000 dospělých s možností příjmu kanálu ČT4 SPORT. I u tohoto zápasu byli muži u televizorů zastoupeni ve čtyřnásobně vyšším počtu než ženy.

U obou duelů byly sledovanější druhé poločasy, ve kterých také padaly góly. Pražská Sparta se na domácím hřišti neprosadila a prohrála 0:2, naopak Slavia zvítězila v Amsterodamu nad domácím Ajaxem 1:0.

Česká televize i díky zmíněným zápasům 15. srpna mezi 20. a 23. hodinou získala zájem 46,24 % dospělého publika, v případě mužů dokonce 54,97 %.

zdroj: PR ČT