Hojgr: HDTV bude pro nás zajímavé na konci 2009
| Martin Vyleťal | tiskVysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) bude pro novou českou monotématickou televizi SPORT 5 zajímavé na konci roku 2009 až začátkem roku 2010. Uvedl na dnešní Konferenci Czech Broadband CAEC 2008 Jiří Hojgr, ředitel stanice SPORT 5.
Začátkem roku 2010 hodlá u příležitosti zahájení Zimních olympijských her v kanadském Vancouveru odstartovat svůj HD kanál Česká televize.
V současné době podle odhadů Hojgra je připraveno přijímat HD vysílání ze satelitu okolo 20 až 30 tisíc českých domácností. Vysílání v high definition TV je pro rozjíždějící se stanici SPORT 5 finančně náročně - televize by si musela zajistit zhruba 2,5x větší datový tok. Aktuálně tato televize využívá v CS LINKu fixní datový tok 4 Mbit/s (video+audio).
Hojgr dále připomněl, že současným problémem HD vysílání je nízká dostupnost pořadů vyrobených přímo ve formátu HD. U Galaxie Sport bylo k dispozici zhruba 20 procent materiálu, pro práva na motosport na stanici SPORT 5 je dostupnost materiálů ve vysokém rozlišení ještě nižší - 12,5 procenta. Zbytek by televize Sport 5 v HD musela přepočítávat ze standardního rozlišení.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:20 Vyprávěj
20:00 Povídka o policajtovi
20:20 Slunce, seno, erotika
20:15 Máme rádi Jardu
20:10 Život plný malérů
20:05 André Rieu - Sen noci svatojánské
20:30 Čo ja viem
20:10 Mŕtvi nespievajú (1/2)
20:30 Kukučka (8)
20:20 Láska na druhý pohled