WDR začala na Astře testovat HDTV
| redakce | tiskNěmecká zemská televize WDR (Westdeutsche Rundfunk) začala dnes na satelitu Astra (19,2°E) testovat vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Free-to-air HD signál je šířen v rámci multiplexu WDR na družici Astra 1H.
Test WDR v high-definition se skládá z pětiminutové demo smyčky, která obsahuje záběry ze sportu, přírody, koncertů i filmu. Program se vysílá na programové pozici EinsFestival HD, na kmitočtu 12,422 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4 v rozlišení 1280x720 v 16:9 se zvukem ve formátu Dolby Digital i klasickým audio trackem. Jedná se o programovou pozici, kterou obvykle využívá EinsFestival pro vysílání ve vysokém rozlišení. V pravém horním rohu je proto logo HD Festival a v levém dolním zase logo WDR.

Pravidelné HD vysílání zahájí německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF v roce 2010. Pro letošní rok plánují vysílat jen příležitostně - sportovní přenosy (konec srpna) a v závěru roku.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Nominace na výroční ceny Český lev
20:00 Tajná nacistická věda (6/8)
20:20 Bratři a sestry
20:15 Polabí (46)
20:10 Zlaté dno
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Rosamunde Pilcherová: Látka na sny
20:10 Ján Štrasser jubiluje
20:30 Dunaj, k vašim službám XIII. (10)
20:20 Muž na radnici (2)