Quantcast

TV program: TV tipy

Parabola.cz vybírá filmy z hlavních volných a placených programů

Parabola.cz přináší svým čtenářům programové tipy z hlavních českých a slovenských volných a placených televizních programů. Vybíráme filmy, které stojí za shlédnutí v rozšířeném hlavním vysílacím čase, tj. od 18. hodiny do jedné hodiny po půlnoci. TOP 5 filmů z denní nabídky Vám na tomto místě přinášíme každý den. Pod tímto textem můžete přepínat mezi tipy na volně vysílaných programech (FREE TV) a placenými kanály (PAY TV).


Příběh lvice Elsy, natočený podle stejnojmenného románu Joy Adamsonové. Britský film, oceněný dvěma Oscary.

Hrají: V. McKennaová, B. Travers, G. Keen, P. Lukoye a další. Režie James Hill

• Šelma patří do divočiny, i když je od mala vychovávána jako domácí mazlíček. Ani přítulné, lidi milující stvoření, svou podstatu a přirozenost zapřít nemůže. Lvice Elsa, kterou manželé Adamsonovi, žijící a pracující v Keni, nalezli jako bezbranné mládě, nebyla žádnou výjimkou. Byla mírná, přítulná, oddaná a poslušná. Neztratila však svou hravost a právě na její následky měla doplatit. Ortel byl jasný: lvice musí do zoologické zahrady. Joy Adamsonová si však neuměla představit, že by Elsa měla strávit zbytek života v kleci. Film, natočený podle autobiografického románu Joy Adamsonové, vypráví skutečný příběh lvice Elsy, tak jak se počátkem šedesátých let udál. Snímek, který obletěl celý svět, získal dva Oscary (za původní hudbu a za píseň Born Free). Virginia McKennaová a Bill Travers, představující manžele Adamsonovy, byli v době natáčení Volání divočiny rovněž manželé. Společně se pak objevili i v dalších snímcích podobného typu, např. Obklíčeni slony. Virginia McKennaová (nar. 1931) je našim divákům známa ještě např. z filmu Město jako Alice, Kruté moře (ČT uvedla). V poslední době se objevila v menší roli ve filmu Srdcová sedma, Volání divočiny však zůstává bezesporu jejím nejslavnějším snímkem. Bill Travers (1922-1994) hrál v mnoha filmech s přírodní tematikou. Kromě již zmíněných např. ještě Belstonský lišák, z dalších pak např. filmy Rumový bulvár, Sen noci svatojánské apod.
ČT 2ČT 2
Volání divočiny
Born Free
Rok: 1966
Délka: 92 minut
31.01.2023 22:30
DUOSKRYTÉ TITULKYfull HD


{Film - komedie}

• Několik epizod ze života geniálního všeumělce v komedii režiséra Ladislava Smoljaka.
Seznam.cz TVSeznam.cz TV
Jára Cimrman ležící, spící
31.01.2023 20:15
ReprízaGeoblokace


Claudia Cardinalová se jede vdát za ovdovělého farmáře, ale na farmě najde celou jeho rodinu zavražděnou. Přesto se rozhodne zůstat a bojovat s těmi, kteří chtějí zabavit pozemek... Americko-italský western.

Dále hrají H. Fonda, Ch. Bronson, J. Robards a další. Režie S. Leone

• Jeden z nejslavnějších westernů. Krásná Jill (Claudia Cardinalová), bývalá prostitutka, si chce vzít ovdovělého farmáře a začít nový život. Když však přijede na farmu, zjistí, že její nová rodina je vyvražděna. Za tento hrůzný čin je zodpovědný stavitel železnice, který v nemilosrdném boji o pozemky, kudy má vést trať, poštve na farmáře zabijáka Franka (Henry Fonda) a jeho bandu. Jill se rozhodne pomstít a najme si psance Cheynneho (Jason Robards) a cizince (Charles Bronson).
Prima MAXPrima MAX
Tenkrát na Západě
Once Upon a Time in the West
Rok: 1968
Délka: 157 minut
31.01.2023 20:00
full HD


Neústupný policista Keanu Reeves je oporou losangeleské policie, ale pak se stane něco, co zcela otřese jeho pozicí i životem. Když je zavražděn jeho parťák, vynoří se důkazy, které ze zločinu usvědčují právě jeho. Policista pochopí, že jeho vlastní život je v nebezpečí, nemůže nikomu důvěřovat a musí bojovat proti všem... Americký film.

Dále hrají F. Whitaker, H. Laurie, Ch. Evans, Cedric the Entertainer, J. Mohr, T. Crews, N. Harris a další. Režie D. Ayer
Nova CinemaNova Cinema
Street Kings
Rok: 2008
Délka: 99 minut
01.02.2023 00:15
od 18 rokůfull HD


Sandy ve svých 40 letech zjistila, že ji podvádí manžel. Rozhodne se ho opustit a začít nový život. Do cesty se jí ale připlete mladík jménem Aram, který pro ni pracuje jako chůva... Americká romantická komedie.

Hrají C. Zeta-Jonesová, J. Bartha, J. Schneider a další. Režie B. Freundlich

• Sandy je matka dvou dětí a její rodina žije na předměstí, kde vše vypadá téměř idylicky, ale pak Sandy zjistí, že ji muž podvádí a odstěhuje se s dětmi do New Yorku. Sandy si okamžitě hledá práci, a protože je fanda do sportu, podaří se jí získat práci ve sportovním zpravodajství. Aby Sandy zvládala práci, najala si chůvu. Jde o mladíka jménem Aram, který pracuje v kavárně, která se nachází pod bytem Sandy. I Aram se dostává z rozchodu s jednou Francouzkou, která si ho vzala jen proto, aby získala zelenou kartu. Aram a Sandy na sebe často naráží, takže proto si ho Sandy vybrala jako chůvu. Aram je jako chůva dobrý, a proto si ho Sandy najme na plný úvazek. Mezi Sandy a Aramem brzy vznikne zvláštní pouto, Sandy dokonce nezajímají muži jejího věku. Jednou večer Aram pomůže Sandy vyhrát hádku nad bývalým mužem a ona to s ním chce další noc oslavit. Dvojice jde na divadelní představení Aramova kamaráda, ale pak skončí na párty, kde si spolu něco začnou. Ještě tu noc je syn Sandy chytí při sexu. Sandy a Aram spolu poté začnou regulérně chodit a vše jde velmi dobře. Sandy představí Arama i u sebe v práci, kde byla povýšena a připravuje podklady přímo moderátorce. Cestou z večeře si dvojice poprvé řekne, že se milují. Idylka pokračuje i ve chvíli, kdy Sandy zjistí, že je těhotná. Oba se na dítě těší, a proto je pro ně velká rána, když zjistí, že jde o mimoděložní těhotenství. Sandy to nese tak zle, že se s Aramem rozejde. Prý je to kvůli jejich velkému věkovému rozdílu - Sandy je 40 a Aramovi 25 let. Po rozchodu si jde každý vlastní cestou. Sandy slaví velké úspěchy v práci, ale její milostný život je žalostný. Aram se rozhodl cestovat a skutečně poznal celý svět, ale i on je sám. Když se po 5 letech dvojice znovu náhodou setká v restauraci, tak Sandy právě oslavuje, že byla povýšena a získala vlastní pořad. Aram se vrátil z cest a přednáší v muzeu, ale kromě toho také adoptoval malého chlapce v Bangladéši. Sandy okamžitě nabídla Aramovi, aby se synem přisedli k jejich stolu, což Aram přijal a kromě něj a syna se přidali i jeho rodiče, které Sandy zná z minulosti. Všichni si tedy sedli k jednomu stolu, Aramův syn se okamžitě začal kamarádit s dětmi Sandy. Sandy a Aram se pod stolem chytili za ruce a podle všeho se k sobě vrací. Celé to vypadá jako velké rodinná oslava.
Prima MAXPrima MAX
Sexy 40
The Rebound
Rok: 2009
Délka: 88 minut
31.01.2023 18:05
full HD← Zpět na TV program