Quantcast

TV program: TV tipy

Parabola.cz vybírá filmy z hlavních volných a placených programů

Parabola.cz přináší svým čtenářům programové tipy z hlavních českých a slovenských volných a placených televizních programů. Vybíráme filmy, které stojí za shlédnutí v rozšířeném hlavním vysílacím čase, tj. od 18. hodiny do jedné hodiny po půlnoci. TOP 7 filmů z denní nabídky Vám na tomto místě přinášíme každý den. Pod tímto textem můžete přepínat mezi tipy na volně vysílaných programech (FREE TV) a placenými kanály (PAY TV).


Reese Witherspoonová je typická blondýnka. Rozhodne se znovu získat srdce svého milého, který jí dal košem. Neváhá proto začít studovat na Harvardu jako on, jen s trochu odlišným přístupem... Americká komedie.

Dále hrají L. Wilson, M. Davis, S. Blairová a další. Režie R. Luketic

• Elle Woodsová je typická blondýnka. Růžová Barbína non plus ultra. Má všechno: je prezidentkou dívčího spolku Hawaiian Tropic, Miss červen ve školním kalendáři, je populární, rozhodně netrpí nedostatkem a především je obdařena přírodní blond hřívou. Chodí s pohledným spolužákem Warnerem Huntingtonem III. A nepřeje si nic jiného než být paní Huntingtonovou III. Jenže on má jiné plány: musí studovat Harvard a stát se právníkem - a co s naivní blondýnou? Jednou jí řekne: „Hodlám být senátorem, proto potřebuji Jackie, ne Marilyn,“ a na studiích si nabalí seriózní tmavovlásku Vivian. Elle má zlomené srdce, ale jen tak se nevzdá. Přihlásí se také na Harvard a zrovna na práva, jen aby mu dokázala, že to také zvládne. Ona, která se vyzná spíš v módě, společenské rubrice novin a organizaci večírků než v teorii státu a práva nebo ve finesách formální logiky. Navíc studium na elitní univerzitě není procházka růžovou alejí...
Prima MAXPrima MAX
Pravá blondýnka
Legally Blonde
Rok: 2001
Délka: 89 minut
21.04.2024 20:00
full HD


Vojna sa nikdy nekončí ticho a pokojne. Pätica amerických tankistov čelí trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v hrdinskom súboji o prežitie na konci druhej svetovej vojny. Apríl 1945. Kým sa spojenecká armáda pokúša o finálnu ofenzívu na európskom fronte, americký vojnový veterán, armádny seržant Don "Warddady" Collier, sa ujíma velenia tanku M4 Sherman, nazývaného Fury, a vydáva sa na hrdinskú misiu priamo do tylu nepriateľa. Tvárou v tvár početnej presile, s nedostatočnou zásobou munície a s absolútnym zelenáčom v tíme, ktorý sa tam ocitol nedopatrením, je Warddady odhodlaný získať šťastie na svoju stranu, v takmer samovražednej misii hrdinsky zaútočiť na samotné srdce nacistického Nemecka a za každú cenu bojovať až do konca. Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera nastupuje mladý Norman Ellison, ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier, strelec Boyd Swan, nabíjač Grady Travis, vodič Trini Garcia a záložný vodič Norman Ellison - budú musieť sami čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. Americký akčný vojnový film.

Hrajú: B. Pitt, L. Lerman, S. LaBeouf, M. Pe?a, J. Bernthal, J. Parrack, B. William Henke, K. Vance, X. Samuel, J. Isaacs, A. Marincaová, A. von Rittbergová, S. Eastwood, K. Soller, M. Oravec a ďalší. Réžia: David Ayer
JOJ PlusJOJ Plus
Železné srdce
Fury
Rok: 2014
21.04.2024 20:30
od 15 roků


Cidade de Deus Brazílska kriminálna dráma. Réžia: Fernando Meirelles.

Hrajú: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino, Matheus Nachtergaele. Brazília, Francúzsko

• *nevhodné do 18 rokov; obsahuje: Násilie, Sex, Vulgarizmy Cidade de Deus - Mesto bohov - je jedna z najnebezpečnejších štvrtí v Riu de Janeiro. Buscapé vyrastá obklopený všadeprítomným násilím a vidí svojich priateľov zomierať i zabíjať kvôli obchodu s drogami, alebo len tak, z rozmaru. V priebehu troch desaťročí sa chudobná švrť mení na bojisko, na ktorom v brutálnej vojne gangov zomierajú vinní i nevinní. Film sa aj vďaka svojmu realistickému zobrazeniu pomerov stal jedným z najúspešnejších latinsko-amerických filmov všetkých čias, bol nominovaný na 4 Oscarov a získal viac ako 70 ocenení na rôznych filmových festivaloch.
DvojkaDvojka
Mesto bohov
Rok: 2002
Délka: 125 minut
21.04.2024 22:00
Premiéra


V bílé dny se setkává země s oblohou a živí prý mohou promlouvat s mrtvými. Je možné v nich najít i smysl života po ztrátě milovaného člověka? Islandské drama oceněné na MFF v Cannes 2019 v sekci Semaine de la Critique.

Hrají: I. Sigurdsson, Í. M. Hlynsdóttirová, H. Gudnason, B. Hilmarsson, S. D. Ásgeirsdóttirová a další. Scénář a režie Hlynur Pálmason (V islandském znění s titulky)

• Hvítur, hvítur dagur V bílé dny se setkává země s oblohou a živí prý mohou promlouvat s mrtvými. Je možné v nich najít i smysl života po ztrátě milovaného člověka? Islandské drama oceněné na MFF v Cannes 2019 v sekci Semaine de la Critique.

Hrají: I. Sigurdsson, Í. M. Hlynsdóttirová, H. Gudnason, B. Hilmarsson, S. D. Ásgeirsdóttirová a další. Scénář a režie Hlynur Pálmason (V islandském znění s titulky) V odlehlém islandském městečku se bývalý policista vyrovnává s tragickým úmrtím své ženy. Smíření komplikuje zpráva, že jeho milovaná vedla ještě jiný, tajný život. Obrysy její minulosti vystupují z bílé mlhy jako okolní krajina. Byla mu nevěrná? Ingimundur nemůže jít dál, dokud nezjistí pravdu. Jeho zármutek se s rostoucím napětím mění v posedlost, která ohrozí jeho i jeho blízké. Druhý celovečerní snímek Hlynura Pálmasona (Winter Brothers) byl uveden na MFF v Cannes 2019 v sekci Critics' Week a z festivalu si odvezl ocenění pro výjimečný herecký výkon Ingvara Sigurdssona v hlavní roli.
ČT artČT art
Bílý bílý den
Hvítur, hvítur dagur
Rok: 2019
Délka: 105 minut
21.04.2024 22:40
TITULKY V OBRAZE nebo DVB TITULKYfull HD


Skutočný príbeh, USA. Réžia T. Roberts.

Hrajú: L. Wilson, M. Sheen, J. A. Walker, V. Shawová, T. Williams.

• Inšpiratívny skutočný príbeh tímu amerického futbalu Mighty Mites zo sirotinca vo Fort Worth, ktorý počas veľkej hospodárskej krízy doviedol inovatívny tréner Rusty Russell (Luke Wilson) až na texaský šampionát.• Strhujúci príbeh tímu amerického futbalu Mighty Mites zo sirotinca vo Fort Worth, ktorý sa počas veľkej hospodárskej krízy prebojoval od skromných začiatkov, keď si hráči nemohli dovoliť ani topánky, až na texaský šampionát. Neduživí chlapci sa počas víťaznej sezóny stali inšpiráciou pre svoje mesto i celý národ, zaujali dokonca aj prezidenta Franklina D. Roosevelta. O ich úspech sa zaslúžil legendárny stredoškolský tréner Rusty Russell (Luke Wilson), ktorý prekvapil svojich kolegov tým, že sa vzdal lukratívneho zamestnania, aby mohol učiť a trénovať siroty z Mighty Mites. Rusty si uvedomoval, že jeho hráči nemajú šancu poraziť ostatné tímy silou. Vyvinul preto inovatívne stratégie a položil tak základy moderného amerického futbalu. Film je založený na skutočných udalostiach.
MarkízaMarkíza
Šampióni zo sirotinca
12 Mighty Orphans
Rok: 2021
21.04.2024 23:35
DUOPremiéraSlovenskyod 12 rokůaudio description


Hrají: Lori Loughlin, Steve Bacic, Strange Sarah. Režie: DeLuise Peter

• Jennifer nachází vzácné poklady ukryté v garážových výprodejích, které poté výhodně zpeněží ve svém obchodě se starožitnostmi. Nachomýtne se přitom k vyšetřování vraždy svého známého, v jehož skladu si uchovává věci z aukcí.
Spektrum HomeSpektrum Home
Zaprášená tajemství: Všechno, co se třpytí
Garage Sale Mystery: All That Glitters
Rok: 2014
21.04.2024 18:30
od 12 roků


Blíží se prezidentské volby a koncept Očisty je v ohrožení. Jeden z kandidátů, senátorka Roanová, jež před lety v Očistě přišla o rodinu, ji chce zrušit. Proto z ní bude právě během Očisty terč číslo 1... Americko- japonský akční sci-fi horor.

Hrají E. Mitchell, F. Grillo, M. Williamson, R. J. Barry, E. Phillips, E. Hodge, T. Serpico, R. Vardaro, Sparrowhawk, J. J. Soria a další. Režie J. DeMonaco

• Užijte si noc, kdy je vše dovoleno. V den Očisty byla rodina Charlene Roanové vyvražděna, jen ona masakr přežila. Od té doby je snaha o zrušení Očisty hlavním motorem jejího politického tažení, které směřuje až do Bílého domu. Senátorka má velkou podporu mezi lidmi, kteří už mají dost vzájemného zabíjení, ale také vražedné turistiky, kdy do USA v den Očisty přijíždějí lidé z celého světa, aby mohli beztrestně vraždit. Vládnoucí skupina Nových otců začíná mít obavy o své vedoucí postavení a chce Roanovou odstranit z cesty. Senátorku naštěstí chrání Leo, šéf její ochranky, který se po poslední Očistě vzpamatoval a rozhodl se vydat cestou nápravy. Do senátorčina úkrytu se dostanou najatí žoldáci. Leovi s Charlene se podaří utéct. Noční město je ale plné lidí oddávajících se každoročnímu svátku krutosti, násilí a zločinu.
Nova CinemaNova Cinema
Očista 3: Volební rok
The Purge: Election Year
Rok: 2016
Délka: 100 minut
21.04.2024 22:20
od 18 rokůfull HD← Zpět na TV program