TV program: TV tipy

Parabola.cz vybírá filmy z hlavních volných a placených programů

Parabola.cz přináší svým čtenářům programové tipy z hlavních českých a slovenských volných a placených televizních programů. Vybíráme filmy, které stojí za shlédnutí v rozšířeném hlavním vysílacím čase, tj. od 18. hodiny do jedné hodiny po půlnoci. TOP 5 filmů z denní nabídky Vám na tomto místě přinášíme každý den. Pod tímto textem můžete přepínat mezi tipy na volně vysílaných programech (FREE TV) a placenými kanály (PAY TV).


Matt Stifler, mladší bratr Steva Stiflera, chce pokračovat v rodinném businessu. Svému bratrovi chce dokázat, že je také Stifmeister. Jenže po dalším přůšvihu ve škole přichází trest. Matt musí strávit celé léto na proslulém hudebním táboře! Americká komedie.

Hrají A. Kebbel, T. Hilgenbrink, E. Levy, Ch. Owen, C. Lightning, J. Earles a další. Režie S. Rash
Nova CinemaNova Cinema
Prci, prci, prcičky: Na táboře
American Pie: Band Camp
Rok: 2005
Délka: 88 minut
12.08.2020 22:25
full HD


Nastal čas osvobodit vlast všech trpaslíků. Osvoboditelem má být neohrožený Thorin Pavéza, kterého doprovází moudrý Gandalf, nezkušený Bilbo Pytlík a také skupinka odhodlaných trpaslíků... Americko-novozélandský fantasy film.

Hrají M. Freeman, R. Armitage, I. McKellen a další. Režie P. Jackson

• Thorina Pavézu vyhledá v malém hostinci kouzelník Gandalf a přesvědčí ho, aby se ujal výpravy statečných trpaslíků k Osamělé hoře. V té teď sídlí hrozný drak Šmak, který zničil původní vlast trpaslíků a ukradl jim jejich poklady. Thorin se skutečně dá přesvědčit a společně s dalšími dvanácti trpaslíky, mezi kterými je i slavný Bilbo Pytlík, k hoře vyrazí. Čaroděj jim pomůže vstoupit do Temného lesa a zbavit se zla v podobě skřetů a kožoměnce, kteří je pronásledují. Kožoměnec jim nakonec dokonce pomůže uniknout před nájezdem hrozných skřetů, kteří touží po krvi trpaslíků. Čaroděj však skupinu opouští a k hoře se vydává sám. Thorin s trpaslíky jsou v lese napadeni hroznými pavouky, kterým se zprvu brání, ale nakonec jsou pavouci zahnáni lesními elfy. Ti ale trpaslíky zajmou a král elfů se pokusí s Thorinem dohodnout na spojenectví. Thorin, který si pamatuje zradu lesních elfů, však spojenectví odmítá. Ze zajetí trpaslíkům pomůže Bilbo Pytlík, jenž má u sebe kouzelný prsten, který mu propůjčuje neviditelnost. Bilbo své druhy osvobodí a oni prchají ze sídla elfů ve chvíli, kdy skřeti elfí sídlo napadnou. Elfům se však podaří ubránit. Jeden z trpaslíků byl ovšem skřety těžce zraněn a elfka Tauriel se mu vydává pomoci. Trpaslíci doputují za pomoci lidského pašeráka Barda do Jezerního města. Tady se elfové pokusí ukrást zbraně z městské zbrojnice. Jsou však při tom chyceni. Starosta města ale přistoupí na Thorinovu nabídku ohledně rozdělení pokladu, který má být v hoře, a trpaslíky pouští dál. Ve městě zůstávají pouze zraněný trpaslík a jeho dva druhové. Thorin a ostatní doputují k hoře a díky Bilbově chytrosti do ní vstoupí. Thorin posílá Bilba ukrást drakovi kouzelný kámen, který dle pověsti Thorin potřebuje, aby porazil zlo. Bilbo však neuspěje a probudí draka. Trpaslíkům nezbývá nic jiného než se se strašlivým drakem Šmakem utkat. V souboji na něj nalijí roztavené zlato a rozhněvaný drak z hory odlétá zničit Jezerní město. Také Gandalfovi se nevede nikterak dobře. Čaroděj vstoupí do pevnosti, ve které sídlí zlo, a je jedním ze skřetů poražen a uvězněn. Musí sledovat, jak se armády skřetů vydávají na pochod směrem k Osamělé hoře.
PrimaPrima
Hobit: Šmakova dračí poušť
Hobbit: The Desolation of Smaug
Rok: 2013
Délka: 146 minut
12.08.2020 20:15
SKRYTÉ TITULKYfull HD


Tom Hanks jako kapitán "Sully" Sullenberger nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, vyšetřovatelé z Národní rady pro bezpečnost dopravy jsou přesvědčeni, že letadlo mohlo doletět až na nouzové letiště. Nezbývá, než najít přesvědčivé důkazy o správnosti řešení nouzové situace a pověst a kariéru kapitána Sullyho zachránit... Americký film.

Dále hrají A. Eckhart, L. Linney, A. Gunn, A. Reeser, J. Sheridan, H. McCallany a další.

• Kapitán Sully dokázal s poškozeným letadlem nouzově přistát na ledových vodách řeky Hudson a zachránit životy všech 155 pasažérů. Letecký kapitán US Airways Chesley "Sully" Sullenberger je zkušený pilot. 15. ledna 2009 nastupuje na let z newyorského letiště LaGuardia do Charlotte. Start probíhá bez problémů, ale když letadlo začne nabírat výšku, naletí do hejna ptáků. Nejdříve vypadává jeden a následně i druhý motor. Sully okamžitě přebírá řízení a žádá letového dispečera o místo na nouzové přistání. Dispečer mu nabízí dvě nebo tři varianty, ale Sully zjišťuje, že ani na jedno z nouzových míst nedoletí. Jediná možnost, kde přistát, byla řeka Hudson. Svým okamžitým rozhodnutím zachránil životy všech 155 lidí na palubě, kteří jako zázrakem přežili destrukci obou motorů letadla. Letecká společnost spolu s výrobcem letadla ale spustí vyšetřování, které má objasnit, zda tento manévr byl nutný. Existují totiž simulace, které potvrzují, že bylo možné bezpečně se vrátit na nejbližší letiště. Kapitán Sully ze dne na den ztrácí soukromí, nejdřív je médii takřka heroizován, aby byl vzápětí očerňován pochybnostmi o správnosti svého rozhodnutí.
Nova CinemaNova Cinema
Sully: Zázrak na řece Hudson
Sully
Rok: 2016
Délka: 89 minut
13.08.2020 00:10
full HD


Ramon Cota, jeden z najvyšších šéfov kolumbijského kartelu, ktorý zásobuje drogami Spojené štáty, chladnokrvne zavraždí nevinnú matku s dieťaťom. Keď sa plukovník Scott McCoy s kolegom pokúsia predviesť Cotu pred súd, ich úsilie je márne. Cotu prepustia a zbavia všetkých obvinení. Scottov priateľ, ktorý nie je schopný na súde ovládať svoj hnev, na Cotu fyzicky zaútočí a prisahá mu pomstu. Cota je však nebezpečný zločinec, s ktorým sa neradno zahrávať, pretože zabije každého, kto mu stojí v ceste. Ramon Cota je jeden z najväčších dovozcov drog do USA a patrí medzi najvyšších bossov kolumbijskej mafie. Keď zavraždí nevinnú matku s dieťaťom, plukovník Scott McCoy a jeho partner sa ho pokúšajú predviesť pred súd, no zbytočne. Skorumpovaný súd Cotu baví všetkých obvinení a prepustí na slobodu. Scottov kolega sa na súde neovládne a Cotu fyzicky napadne. Neskôr vykoná na jeho žene a dieťati rovnakú pomstu ako Cota na svojich predchádzajúcich obetiach. Ramon Cota sa pomstí a vlastnými rukami Scottovho priateľa zavraždí. Keď sa ozbrojení vojaci pokúšajú dostať do Cotovho domu a prekonať jeho ochranku, gangstri ich zajmú a chystajú sa ich popraviť. Scott McCoy so svojím komandom sú však iná liga. Je len na nich, aby zachránili rukojemníkov a pomstili sa Cotovi. Americký akčný film.

Hrajú: Chuck Norris, Billy Drago, John P. Ryan, Richard Jaeckel, Begonya Plazaová, Paul Perri, Hector Marcado, Mark Margolis, Ruth de Sosaová a ďalší. Réžia: Aaron Norris
JOJ PlusJOJ Plus
Delta Force 2: Kolumbijská spojka
Delta Force 2 - The Colombian Connection
Rok: 1990
Délka: 107 minut
12.08.2020 22:55
Premiéraod 18 roků


Půvabná a ambiciózní dívka Danica Jurčová podlehne kouzlu odtažitého burziána Karla Rodena a marně svádí boj o to, aby se od egocentrického muže odpoutala. Proto se rozhodne chovat tak, aby měla věci pod kontrolou, byla nezávislá a více brala než dávala. Ale záhy pozná, že tudy cesta nevede... Český film režisérky Ireny Pavláskové na motivy bestselleru Barbary Nesvadbové.

Dále hrají M. Vašut, T. Matonoha, J. Čvančarová, K. Hádek, M. Etzler, K. Moučková, M. Dočolomanský a další.

• Danica Jurčová podlehne kouzlu burziána Karla Rodena a marně svádí boj o to, aby se od egocentrického muže odpoutala. Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání.
Nova CinemaNova Cinema
Bestiář
Bestiář
Rok: 2007
Délka: 111 minut
12.08.2020 20:00
SKRYTÉ TITULKY← Zpět na TV program