Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

homatics box obecně a WIFI vs LAN

Ahoj, jen se optám je normální že přes WIFI naměřím na homatics boxu tedka konkrétně R verze 10 Mbit/s přes WIFI a 50 přes LAN ? Přitom na notebooku přes WIFI skoro 50 taky naměřím....router mám v jedné místnosti a box R 3m vedle....já jen že tu hledám už pěkně dlouho kde je chby proč mě žadný IPTV nejde prostě chvíli normálně a pak mě napadne aková blbost s tačí to vrznou na kabel :-D. Jako že kabel obecně lepší, ale takhle moc ? Tedka IPTV paráda :-D

harry88
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 329
Odpověď v diskusním vlákně
 

@harry88

nesmysl, na aboxu mam stejnou rychlost wifi jako na televizi nebo mobilu, ntb jedu pres kabel,
a proc ti nektere iptv nejedou normalne bez vypadku-tak trebars pretizeni serveru atd, ale zalezi co si predstavuj pod pojmem iptv.

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: homatics box obecně a WIFI vs LAN

Tak jedině router....na WIFI O2 třeba vůbec nejede...mazanice jako kráva....2x jsem to změřil a 2x 10 ....po připojení na kabel...tak 2x 50 a O2 jede jak víno....taky to nechápu...kor když na osttaních WIFI zařízeních tu rychlost naměřím....

harry88
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 329
Odpověď v diskusním vlákně
 

@harry88

takze ted aktualne jsem to zmeril, a mam bohuzel uz take jen tech 10MB, neco se zrejme zmenilo, mival jsem 60MB pres wifi, no uz je toho asi hodne na siti, a k tomu ta krize a utoky, spatny pane spatny.
ale vsechno mi teda jede perfektne.

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

@harry88

Takéto rýchlosti net pripojenia som mal pred 10.rokmi! Dnes je už iná doba, treba si dať u operátora navýšiť rýchlosť net pripojenia!
Keď to budeš mať a nastane nejaký problém, tak potom sem napíš, inak to nemá zmysel riešiť.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

mmiriboy

Já jsem z vesnice a jsem za 50 rád....řešil jsem jen proč je na boxu to co je....vzhledem k tomu že kabel těch 50 udělá tak jsem spojený....do roka tu bude optika tak to už vydržím :-DDDD

harry88
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 329
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: homatics box obecně a WIFI vs LAN

Obecně platí,pokud je to možné, připojit různé android krabičky,TV přijímače atd. jen a pouze kabelem.Moje zkušenost je taková, že kvalita Wi-Fi zabudovaných v těchto přístrojích není valná.Kabel je jistota. Samozřejmě záleží také na tom jestli máte doma 2,4 Ghz nebo 5 GHz Wi-Fi síť.😉

Paja
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 157
Odpověď v diskusním vlákně
 

@harry88

Ahoj. Na tvoju otázku, či je to normálne, taký rozdiel namerania rýchlosti cez WiFi a Lan, odpoviem, áno, je to normálne. A áno, kábel je všeobecne lepší (určite stabilnejší).
Veľmi závisí aj od toho, o aké zariadenia, s akým štandartom WiFi sa jedná. Prečo to píšem.
Mám rýchlosť internetu 400 Mbit/s, telefón aj tablet dosahujú rýchlosti Wifi 200 - 400 Mbit/sek.
10 ročný notebook, som rád, keď dosiahnem 80 Mbit/sek.
Samozrejme, rýchlosť WiFi je závislá na mnohých iných faktoroch, ale to by bolo na dlhú debatu.
Rýchlosť WiFi sa mení aj v priebehu dňa.
Kým som to písal, vidím, že chalani predo mnou ti vcelku rozumne napísali. To sa tu málo kedy vidí.

RudoM
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 96
Odpověď v diskusním vlákně
 

@harry88

;)
Tak to aj ja bývam na dedine, ale našťastie my tu už vyše 2 rokov máme aj optiku. Ale aj predtým som mal minimálne dvojnásobne vyššiu rýchlosť pripojenia, než o ktorej tu píšeš ty! A to bolo metalické pripojenie cez pevnú linku.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: homatics box obecně a WIFI vs LAN

Máme doma několik let Q model. Sice má dual wifi, přenosový kanál může být klidně rušený, ale s jistotou je to nejnáchylnější zařízení, které provozujeme přes wifi. Když pominu tlumení signálu rukou na mobilu.

F4turbo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 2 112
Odpověď v diskusním vlákně
 

@harry88

Ešte dodám zopár vecí, t.j. v prvom rade súhlasím z popisom od nicka paja a RudoM. Rýchlosť Wi-fi pripojenia závisí aj od typu Wi-fi siete.2,4G sieť je pomalšia, než 5G sieť. Napr. v reáli, keď si na smartfóne dám sťahovať film o veľkosti trebárs 3GB, tak pri 5G sieti mi takýto download trvá možno minútu, resp. ešte menej.
;)
Skrátka 10MB/s je strašne malá rýchlosť cez Wi-Fi. To mi pripomína dial-up pripojenie.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: homatics box obecně a WIFI vs LAN

Treba rozlišovať medzi 10MB/s a 10Mbit/s, aby ste sa dohovorili.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

Homatics BOX R 4K Plus vs verzia bez Plus

Ahojte, Ja som mal obidva, nechal som si len verziu Plus, kabel je kabel.

Tiez cez WiFi mensie rychlosti.. Ale aj tak hodne zavisi od vytazenosti servera ponukanej sluzby, raz mi to vecer brutal sekalo.. a rychlost mi sla podla Speedtestu ok, cca down 864mbit.. upload 205mbit.. (pripojene cez kabel). Zavisi od sluzby a kolko ludi je pripojenych..

Potom hodne zavisi aj od CPU co ta masinka ma.. Ci AmLogic S905X3 alebo S905Y4 / S905X4 apod.. ale to uz je ina kategoria..

Mopky2
Registrace: 10/2015
Příspěvků: 140
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra