Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Dotaz začátečníka

Satelitní set top box s PVR pro Skylink

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit, jaký přijímač zvolit. Dnes mám Kartu Skylink IRdeto v modulu Smit v televizi LG vše z roku 2012. Potřeboval bych, aby se mohlo nahrávat na HDD a pak dle potřeby přehrát v PC.
Děkuji za radu.

bumbacin
Registrace: 2/2024
Příspěvků: 22
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

Asi nejjednodušší řešení je receiver Pulse 4k s čistou aktuální image OpenAtv 7.3 od solidního prodejce - bez zbytečných pluginů Ti nabootuje za cca 25 sec a v "šuplíku" nainstalovaný SSD disk bude "stíhat" nahrávání v pohodě.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

@táhlovej

Problém je, že jsem nepolíbený Linuxem. Prodejci doporučují tyto receivry těm, co už něco o tom ví... Počítač si Wi nainstalovat umín, ale o E2 nic nevím. Nejdříve se zeptám, nic jednoduššího není?

bumbacin
Registrace: 2/2024
Příspěvků: 22
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

Od toho solidního prodejce dostaneš receiver v takovém stavu,že ho pouze začneš používat - modul pojede a SSD disk bude nainstalovaný a naformátovaný.Veškeré ovládání včetně přenosu nahraných pořadů do PC už vyřešíme třeba tady v diskuzi.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

TechniSat TECHNIBOX UHD S, nahrává odkodovaně, přes program Techniport pohodlně stáhneš nahrávku do PC. Jako přídavek ISIO funkce s přístupem na různé mediatéky.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

Nieže by som mal niečo proti Technisatu, ale v tomto smere je linuxový stb najlepšie riešenie. Tam nepotrebuješ žiadnu špecialitku typu program Techniport, ale stačí ti štandartný Total Commander, ktorý sa dá využiť aj na iné veci, nie len na komunikáciu a prenos súborov medzi linux stb a PC. A Total Commander v pohode funguje aj na všetkých android smartfónoch, alebo aj android boxoch.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bumbacin

Od ještě solidnějšího prodejce koupíš Octagon 8008 Combo nebo něco podobného s budoucím posledním aktualním image OpenAtv 7.5 pro kartu Irdeto M7 L2b. ;) Vycházejice z tvého požadavku, tak si dáš externí disk pro přehrávání v PC. Nepředpokládám, že máš natažené 2 svody od paraboly pro dvojtunerák. Combo ti pak případně umožní při nahrávání sledovat programy z pozemky. Zapnutí v pohotovostním režimu je okamžité. Pokud ti nahraje solidní prodejce jen čistou image, kterou si můžeš stáhnout sám,tak budeš asi se svojí kartou v per... :)))

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

To jistě ano, jenže tazatel se vyjádřil k té možnosti poněkud nesměle. Vzhledem ke stavu nabídky v Technisatu budu příští receiver taky muset koupit linuxový, nejspíše VU+, ale časté diskuze tady mě poněkud znervozňují.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

ničeho se neboj jednou zkusíš e2 a už nikdy nebudeš chtít něco jiného

markriz
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 258
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

Já osobně jsem toho názoru,že žádný oscam L2b v image s vyšší verzí pythonu než "3.11.x" nebude fungovat tak spolehlivě jako CI+ modul SMIT s aktuální SW verzí 5.3.1.6 m2 z 24.února 2022 - takže použít receiver s CI modulem je pro žadatele nejjednodušší a nejsprávnější volba.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bumbacin

Súhlasím s Táhlovej. Pulse 4K mám doma a jediné, čo mi na ňom prekáža je, že nezvládne 2 moduly naraz (Mám modul Skylink, HD+ a v čítačke kartu Antik - aby to fungovalo spoľahlivo, musím 1 modul vždy vytiahnuť). Pokiaľ ale bude mať užívateľ v šachte len modul Skylink, bude to OK. Pokiaľ potiahne od paraboly ešte 1 kábel, môže týmto dvojtunerom 1 program pozerať a 1 nahrávať. Záznam nahrávky nebráni ani v sledovaní už predtým nahratých programov. SSD stačilo zasunúť do zásuvky zozadu. Total Commanderom už som za asistencie predajcu nejaké nastavenia riešil, ale som náročný užívateľ, nepotrebuje to každý ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

@markriz

Presne tak. Nikto sme neboli všeznalí. Tiež síce pred veľa rokmi som skúsil stb s enigmou a iný by som už v žiadnom prípade nechcel. A nevedel som sa vtedy v enigme ani pohnúť.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

To, že nepoznáš Linux nie je na závadu. Vždy je dobré sa niečo naučiť a možno prídeš na to, že je lepší ako Windows. Urobí, čo mu prikážeš a nezačne si vymýšľať nejaké svoje záhadné operácie. Nakoniec spoznáš aj Python a otvorené zdrojáky ťa možno nakopnú niečo si do toho naprogramovať. Človek nikdy nevie... :)
Za mňa jedine niečo s Enigma 2, ako ti tu dobre radia.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

Satelitní set top box s PVR pro Skylink

Zdravím,
děkuji všem za to, že mi věnovali trochu času a podělili se o názor a znalosti. Upřesním svou konfiguraci. Mám monoblok pro Astru 19 a 23°E se 4 výstupy a natahanými kabely, satelit pr.80cm.
@táhlovej
co jsem stačil nakoukat, mělo stačit, na tu radu asi "příjdu" :)))
@Dzordzo
ty máš Pulse 4K se dvěma DVB-2X nebo s jedním? Co jsem koukal u prodejců, píší, že je možné současně nahrávat i sledovat s jedním tunerem(tak jsem to pochopil). A předpokládám, že to nejsou FBC moduly jako u VU+.
Máte pravdu v tom, že když se nahrává sport, manželka musí mít na co koukat...

bumbacin
Registrace: 2/2024
Příspěvků: 22
Odpověď v diskusním vlákně
 

Satelitní set top box s PVR pro Skylink

Ještě jsem na něco zapomněl.. kdo je pro Vás solidní prodejce? Já jsem z Chrudimska, můžete mi poradit, pokud jste někdo z okolí, kam se obrátit?
Díky.

bumbacin
Registrace: 2/2024
Příspěvků: 22
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bumbacin

Jsem ze stejného regionu , PM nemáš aktivní a kontakty nelze zveřejnit zde... :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

Na to, aby si mohol nahrávať aj pozerať niečo iné potrebuješ 2 tunery. Inak s jedným budeš obmedzený na pozeranie programov na rovnakom transpondéri nahrávaného programu.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

@drobeček

No jsem tu pár dní i s cestami a proto PM mít nemůžu... :dead:

bumbacin
Registrace: 2/2024
Příspěvků: 22
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

Mám u televize jen jeden kabel od satelitu, tak jsem myslel, že to lze nějak obejít. :)))

bumbacin
Registrace: 2/2024
Příspěvků: 22
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bumbacin

Jasně, musíš mít určitý počet příspěvků...několik desítek... :lookaround: , možnost je inzerce - bazar...
U satelitního přijmu je nejlepší natáhnout další kabel, jiné řešení je komplikovanější a dražší...unicable třeba.

:8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bumbacin

No, takto!
Jeden myslel, až vymyslel...
A potom musel tlačiť...
:laughing: :laughing: :laughing:

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

@táhlovej

Octagon 8008 s OpenATV 7.5 pro M7 L2b je na Pythonu 3.12.2.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bumbacin

a to combo ti nestačí ? Manželka kouká na pozemku a ty si nahráváš ze SAT a máš to bez práce.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

to combo by mu mohlo stačit, teda pokud mu vyhovuje sračkoidní rozlišení mimo ČT... já do toho nedávno nešel protože to se fakt nedá, ale má to tu výhodu, že je to jistější než mé FBC tunery a bezbřehé nahrávání na HDD (kdyby mi ICE kartu zařízli tak odejdu od Skylink).
Na FBC tunery dopustit nedám.

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jantars

Tiež raz "vyrastieš" z toho nahrávania. Až zistíš, že absolútne nestíhaš nahrávky sledovať. Potom budeš nahrávať iba výnimočne.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní set top box s PVR pro Skylink

Ako zakážu pretáčanie reklám, tak nahrávanie bude zase v kurze.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 940
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra