Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příslušenství

POWERSAT DG380 S - nesedí mechanická nula

Ahoj všetkým. Poprosil by som o radu s resetom tohto motora. V prijímači nastavím moju pozíciu 16°E, zvolím satelit 16,0°E (Eutelsat 16A). Ryska ukazovateľa na stupnici motora by teda mala byť presne na hodnote 0°, ale nie je. Cca 2° mimo. Urobil som HW reset podľa návodu (odpojiť kábel od príjímača, na motore stlačiť obe tlačítka na 5sec., potom kábel pripojiť. Motor som mal pred týmto úkonom mech. nastavený na 0°. No tá odchýlka 2°tam je stále. Na staršom motore stačilo nastaviť motor na nulu, v dierke na motore stlačiť reset a vybavené. Prijímač je VU+ zero 4K. Poradí niekto ako nato? Ďakujem.

valae
Registrace: 4/2020
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: POWERSAT DG380 S - nesedí mechanická nula

...0° je 19E, prepni si na stanicu z Astry 19,2E vo vúčku nastav v konfigurácii tunera USALS a bez problémov to fičí ;)

Keby dačo tak nič a keby už ozaj dačo tak už ozaj nič.

Patko
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 1 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: POWERSAT DG380 S - nesedí mechanická nula

...zabudol som ti napísať v rýchlosti, že samozrejme musíš nastaviť aj parabolu s motorom na 19,2E, teda 19e je 0°

Keby dačo tak nič a keby už ozaj dačo tak už ozaj nič.

Patko
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 1 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Patko

Pokud má bydliště na 16°E tak proč nastavovat 19°E. To je blbost. Já mám taky 16°E a tam mám 0

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: POWERSAT DG380 S - nesedí mechanická nula

Ja mám pozíciu 17,018 , ale pre kontrolu nuly som zvolil 16° a 16°satelit. To, že nechytím signál, ma v tejto chvíli nezaujíma. Problém je, že sa motor nenatočí presne na nulu a neviem, ako mu ju nanútiť.

valae
Registrace: 4/2020
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: POWERSAT DG380 S - nesedí mechanická nula

Já mám v softwaru přijímače položku otočit motor na 0. Uložit a ta pak drží. A na fajfce je skutečná nula když natočím na 16°E. Vu+Uno 4kse image VTI.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: POWERSAT DG380 S - nesedí mechanická nula

Mám verziu VTI 15.0.02 od Ellano, ale túto možnosť som nenašiel. Možno zle hľadám, akú máš verziu, resp. kde je v menu možnosť natočenia na nulu? Ja sa pohybujem v Nastavenia/Vyhľadávanie staníc/Nastavenie tunera, kde vidím tunerA a motor: USALS. otvorím teda nastavenie tunera a môžem zadať len svoju zem. dĺžku. Možnosť GOTO 0° nevidím. Tiež mám Vu+Uno 4k SE s rovnakým image. Ten druhý motor je ok, s týmto si neviem rady.

valae
Registrace: 4/2020
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

@valae

Nastavení/konfigurace tunerů a kanálů/nastavení pozice/jdi na pozici 0/červené tlačítko. Nemohu to přímo odzkoušet jelikož mě už 3 roky nefunguje motor. Ani ho nepotřebuji za rohem stejně nic není volného. Stačí mě Skylink a IPTV.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: POWERSAT DG380 S - nesedí mechanická nula

Jelikož se nikdo neozývá a ja mám dreama, zkusím odpovědět. Pokud dáváš usals, tak neřeš 0-pozici. Dej tu svoji nulu s tou 2 st. odchylkou, s parabolou hni tak, aby Ti na této pozici hrála 19 a máš to. Nepotřebuješ "chodit" na nulu. Na usals Ti bude vše fungovat, za předpokladu dobré instalace, kolmý stožár ard. Druhá možnost je v nastavení tuneru dej možnost rozšířený, kde můžeš kombinovat usals s ručním zadáním družice do paměti. Dělá se to tehdy, když Ti ujíždí east/west, není kolmý stožár. V systémových pluginech najdi plugin na positioner setup a nainstaluj. Tam všechno nastavíš s možností zadat ručně nastavenou pozici s jemným "dokrokováním". Např. 45e Ti bude hrát slabo, vypneš u této pozici usals a dokrokuješ na silnější signál a ručně uložíš na pozici třeba 45. Tohle se dělá v konfiguraci tuneru v rozšířené možnosti. Mnoho zdaru

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Kdo by sem psal vždyť většina ruší satelity a přechází na IPTV. Bazar je plný nabídek karet a sat přijímačů. Dělají chybu, ale jejich problém.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

milde

taky jsem to ještě nezrušil a dokavad to půjde nechám si obadva systémy příjmu. Oni to řeší urcite ještě přes anténu. Jako druhý zdroj signálu nebo záloha je to taky dostačující.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 950
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Tak tak. Mám sat, iptv a pozemák. Ale kvalita je na sat to mě nikdo nevymluví. Iptv je dobrý na zpětné přehrávání jelikož ze satu nenahrávám. Můj názor.😊

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

milde

přesně tak, kvalita je i na satelitu, v iptv už pomalu taky, ale má to ještě precijenom určitý mouchy. Proto se nechci spoléhat jen na jeden zdroj příjmu. S příchodem plochých tv volím kvalitu obrazu, pozemak je pro mě o ničem, čekal jsem od toho víc. To nám ukazujou nektere okolní státy, jak se to má dělat přes anténu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 950
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Pozemák jsem vsunul jen proto že máme společnou anténu na paneláku. Jinak bych ho soukromě nebudoval.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: POWERSAT DG380 S - nesedí mechanická nula

Patko, správně jsi to popsal.

hoss
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 488
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tukan

Áno, tak som to potom aj urobil. Príjem 70E - 30W.

valae
Registrace: 4/2020
Příspěvků: 13
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra