Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Regionální síť 11 Praha Děvín

Zdá se že regionální síť 11 spustila vysílání v Praze na k 27 z vysílače Děvín. Zatím s programy iVodárenství a Televize R (před spuštěním). Obě TV v HD.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 042
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Nevíš jaký má výkon vysílač?

IPTV-vlastní seznam + yello TV, simpli TV, Sweet, (+Sweet Ukr,hu,SK,to,bg, pl) sledování TV,NordicTV, LepšíTV, o2TV, youtv, Orion. Satelit na experimenty příjem feedu a stanic pro rozšíření obzorů No dohromady asi +18000 rozdílných tv

MirHo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 342
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Aha už jsem to našel 1000w

IPTV-vlastní seznam + yello TV, simpli TV, Sweet, (+Sweet Ukr,hu,SK,to,bg, pl) sledování TV,NordicTV, LepšíTV, o2TV, youtv, Orion. Satelit na experimenty příjem feedu a stanic pro rozšíření obzorů No dohromady asi +18000 rozdílných tv

MirHo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 342
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Tak to momentálně na pozemní anténu nezachytím, protože bydlíme pod vysilačem.. :)))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 804
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Večer zkusím četný most
Pak bych zkusil nějaké dálky mimo Prahu

IPTV-vlastní seznam + yello TV, simpli TV, Sweet, (+Sweet Ukr,hu,SK,to,bg, pl) sledování TV,NordicTV, LepšíTV, o2TV, youtv, Orion. Satelit na experimenty příjem feedu a stanic pro rozšíření obzorů No dohromady asi +18000 rozdílných tv

MirHo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 342
Odpověď v diskusním vlákně
 

Regionální síť 11 Praha Děvín

Bydlím sice v Hořicích, okres Jičín, takže do Prahy 95 km, ale veškeré multiplexy z Prahy typu RS4 (K46), RS12 (K47) a RS7 (K36) mi tady chodí, ale tam jsou výkony okolo 10kW.
RS11 na kanálu 27 sice na měřáku vidím, ale na anténní dvojče (2 x Emme Esse 45UC) a předzesilovač FTE M2020 výsledek 43dBuV, ale odstup signál/šum pod 10 dB, takže mám smůlu.
Jeden kW výkonu je už na tu dálku prostě málo. Škoda, myslel jsem že okouknu novinky.

mediator12
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 212
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Může to rušit Kanál 26 ( Česká televize)?

dasenka
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 453
Odpověď v diskusním vlákně
 

@acce

Prosím kde to chytáte ? Praha-Sobín zatím nechytám. Pokud jste někde u Berouna, je to jiný vysílač.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Stanoviště Hořice v Podkrkonoší, vzdálenost 95 km, anténa dvojče 2 x Emme Esse 45UC, předzesilovač FTE M2020 a pak Fracarro FRPRO EVO HD a rozvod po domě, televizor připojen klasicky do účastnické zásuvky.Na hranici použitelnosti s výpadky, ale na 1 kW v Praze excelentní.
Jinak mám se směrem na Prahu takovou zkušenost, že večer signál "vyleze" tak o 5 dB, ráno a dopoledne zase o tuto hodnotu padá.
Muxy RS4 (K46, vertikál, Žižkov, 10 kW), RS7 (K36, vertikál, City Tower, 9 kW) a RS12 (K47, vertikál, Žižkov, 10 kW) přijímám naprosto standartně.
Samozřejmě na horizontální i vertikální polarizaci mám dvě samostatná dvojčata.

mediator12
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 212
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Warpik

Místo příjmu Praha 4 Pankrác na pokojovou anténu.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 042
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

V lokalitě centrální Vršovice-Praha, dům 6.p, společné Tv antény na střeše, které jsou nasměrovány na Žižkov a na Pankrác. Signál není tedy zcela dokonalý,zasekává se mírně pravidelně zvuk a sem tam se objeví náznaky kostiček. Settopbox(SCHWAIGER DTR 500HD) přitom ukazuje sílu signálu 42% a kvalitu 100% , což pochopitelně o ničem nevypovídá.Jiný přístroj bude ukazovat zase něco jiného a může i klidně signál zlepšit, což v praxi velice dobře znám.Zatím jsem nezkoušel jinou značku, kterých mám dost.Jedou zatím ve zkušebním provozu.

PAPAJAS
Registrace: 5/2021
Příspěvků: 89
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

To kostičkování pozoruji i při 100% signálu na obou zatím vysílaných programech.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 042
Odpověď v diskusním vlákně
 

@acce

acce.....díky OK. Může to být částečně od nich nebo jak jsem psal, není vyladěna anténa na ten směr či nesprávná kanálová vložka u STA.

PAPAJAS
Registrace: 5/2021
Příspěvků: 89
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Praha-Libuš,chytnu na pok.anténu,signál kolem 90% a také potíže s obrazem!

kolík
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Kluci, není 100% jako 100%, jako svazáci jsme plnili úkoly i na 120% a i tak jsme měli rezervy... :)))

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 092
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

No jak se píše na konkurenčním webu, ještě to dolaďují, takže výpadky jsou možné ;)

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 042
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Regionální síť 11 Praha Děvín

Když to pustili prednedavnem z vysílače Teplice na k27 výkon 316W, tak to samé, občasné zakostickovani na obou programech. Řekl bych, že je to nejspíš od nich z té promo ukázky co tam byla v té době. Jinak to nějak nesleduju, u mě to neprijimam, mám to vyfiltrovany kvuli odladění Muxu 21 na k26 a Muxu 22 na k28 z Ještědu. Musel bych použít programovatelný zesilovač pro příjem R11 na k27 s odladenim vedlejších kanálu nebo přeladěním na jiný kanál a to se mi nechce do toho investovat, náklady by se pak prodrazily o par tisíce korun navíc oproti ceně za současné komponenty pro DVB-T/T2 používané pro příjem pozemku na dvě antény. Stejně tam asi nebude nic zajímavého pro me po obsahové stránce.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 024
Odpověď v diskusním vlákně
 

Stopro

@tukan: R^ R^ R^

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 092
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra