Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Uplink Astra

Zdravím všechny,
všiml jsem si, že jsou zde samí chytří lidé. Prosím, ať to nemusím složitě hledat, věděl by někdo odpověď na tuto otázku?
Uplink na Astry 23,5 E je z Usingenu, proto když je tam bouře, tak nechodí Skylink. Ale existuje uplink Towercomu (a ještě nějaký další?) odjinud. Jedná se mi pouze o uplinky Skylinku.
A nejlépe, jaké program jsou přes tyto uplinky přenášeny.
Nebo to řeknu jinak (a mám na mysli pouze distribuci Skylink)- pokud vypadne Usingen, které Skylinkové programy by měly hrát ?
Díky všem.

mediator12
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 212
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Uplink Astra

Nerozumiem, prečo by si to mal zložite hladať...? Jednoducho sa spýtaj Strýca Googla a na všetko dostaneš behom pár sekúnd odpovede... Dostaneš odpovede dokonca aj na otázky ktoré si nepoložil... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 057
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mediator12

Poviem ti to jednoducho a proste:
Ak vypadne kvôli búrke signál na uplinku v Usingene, tak je veľmi pravdepodobné, že Skylink live cez internet pobeží ďalej. Ale spoliehať sa len na príjem zo Skylinku je v dnešnej dobe trochu za vlasy pritiahnutý pohľad!
Čo sa týka Towercomu, ten distribuje len programy RTVS.
Ale ak chceš všetky podrobnosti, tak treba použiť Google, mne sa to nechce dohľadávať, pretože mne je to jedno, ja sa nespolieham len na Skylink!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mediator12

Pokud je mi známo, tak část programů Skylinku se distribuuje z Prahy, část z Bratislavy a část z Usingenu. Samozřejmě, že záleží na tom, které programy jsou součástí Skylinku. Může se jednat i o programy, které jsou uplinkovány i z jiných míst.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 657
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

"Ale spoliehať sa len na príjem zo Skylinku je v dnešnej dobe trochu za vlasy pritiahnutý pohľad!"

:O :O :O

Ako si to myslel?

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 001
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Tak je dobré mít nějakou zálohu ... třeba DVB-T2 ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Uplink Astra

To je hezké, jak se tady rozproudila diskuze navzdory tomu, že nikdo neodpoví na položenou otázku. Zkoušel jsem se zeptat "Strýca Googla" a opravdu jsem dostal odpovědi na otázky, které jsem mu nepoložil (kdopak ho to asi naučil). Ale které konkrétní programy Skylinku se uplinkují ze střediska Usingen se takto zjistit nedá.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 954
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mediator12

"Pokud vypadne Usingen, které Skylinkové programy by měly hrát?"
Téměř žádné. A jelikož se blíží období, kdy se přes Usingen přeženou bouřky i 3x za den, tak to brzy zjistíme. Naštěstí od minulého roku má Skylink Live TV jiný zdroj dat, než satelitní příjem a tak by výpadek Usingenu neměl internetovou televizi (jako případnou zálohu příjmu programů) ovlivnit.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 439
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

No, takto:
1. Skylink vypadava tak minimalne, ze vobec nie je potrebne mat zalohu prijmu. Tento rok som mal vypadok 1x. A kazdy vypadok trva iba par minut, takze nie je o com sa bavit.
Ale aj keby vypadol na cely den - nic sa nedeje, mame radio, BluRay, LPs, CDs... A partnerku ;)

2. Napriek vyssie uvedenemu, ako dostatocnu zalohu povazujem Skylink Live, ktory ma kazdy abonent Skylink zadarmo.

:8)

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 001
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Ano ... je to tak 3x za rok, když jsou bouřky nebo extrémní sněžení, které u nás skoro není ... a to se dá vydržet i bez tv ... nebo jsou i filmy na HDD ... já jednu anténu na DVB-T2 mám

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

Ano DVB-T2 nic neužírá. Taky mám😄

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 967
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

Otázka je jak dlouho to DVB-t2 vydrží ... zatím je to do 2030.
A jestli to nebude pay-tv jako v Rakousku. V Rakousku je FTA pouze ORF a to ještě v SD ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

no myslim ze ted budeme mit jine starosti nez resit zoufalou T2. a nezachrani to ani placena T2, na to uz je pozde, to se prosvihnulo pred nekolika lety. a rozvoj internetoveho pripojeni po cele ČR je v nedohlednu. 👎

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Uplink Astra

Standard DVB-T2 není v ničem zoufalý. Zoufalé je pouze jeho provozování v ČR. Neschopnost ČTU, lajdáctví a benevolence ČT vzhledem k funkčně příšernému stavu jednofrekvenční sítě MUXu21 na kanále 26. Děkuji nahoru, že u nás je tato SFN pouze v minimální míře.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 554
Odpověď v diskusním vlákně
 

Varos107

souhlas, SFN sítě na kanálu 26 je na některých místech špatná, prostě někdo chtěl vytvořit jednu velkou fungující síť a ukázat světu, že to funguje, ale zvolil špatný kanál a navíc některé postavení vysílaču tomu taky nenahrává. Nechápu, proč to ČT s CTU nechtějí stale řešit, vždyť má ČT možnost využít ještě volné kanály pro mux 25. Já osobně říkám, že měli nechat předchozí model varianty DVB-T síti a muxu s přechodem na T2 HEVC 265 normu s QAM 64 a byl by klid a vše bylo vyzkoušený a fungovalo to. Jediný co by asi nebylo, by byla jedna velká síť SFN. U nás musí být vždy něco extra jinak.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 024
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

pane Jean Reno vy tady asi nečtete diskuzi každou chvíli problém se Skylinkem . Jednou vypadává , jednou se rozpadá obraz, jednou nejde vůbec , atd. Nestěžuje si jen jeden člověk ale desítky. A vy píšete 1x za rok . Sám to vidím taky X KRÁT ZA ROK JE PROBLÉM . Ano je třeba mít zálohu .

amater3389
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 426
Odpověď v diskusním vlákně
 

@amater3389

Otazkou je, na akom hardweri Skylink pozeraju. Nech si spravia poriadok s parabolou, ci STB a maju po probleme.
Ako pisem, tento rok iba jedenkrat. A ako pise ivo 2001, za rok tak max 3x a aj to len pri silnej burke. Za tym si stojim, Skylink mam nepretrzite od roku 2016.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 001
Odpověď v diskusním vlákně
 

@amater3389

Netvrdím, že Skylink má 365 dní v roku signál na 100% bez chýb. Na každom zariadení sa môže z času na čas niečo pokašľať, to je proste realita.
Ale, mnohokrát čítam a to nielen na tomto fóre! že ľudia sú častokrát ješitní a jednoducho si v prvom momente nedokážu pripustiť chybu na ich prijímacej zostave, ale bez adekvátnych dôkazov hneď obviňujú operátora za chyby/poruchy, ktoré vznikajú a sú u nich doma. A teraz nemám na mysli iba Skylink, ono sa to deje u každého operátora a je jedno, či je to satelit, terestriál alebo iptv.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra