Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakce Maneto

Píšeš cituji
Pre teba je dôležité nastavenie - Max. 4 satelity na prepínači DiSEqC, potvrdiť OK a vybrať požadované satelity.

Polžku Max. 4 satelity na prepínači DiSEqC nastavené mám. Vybrat požadované satelity? Jaké?

Problém mám v tom, že nevím, který satelit mám přiřadit k jednotlivým SAT1, SAT2, SAT3, SAT4. (mám konvertory na 13,0 19,2, 23,5 28,2)

Když přiřadím např. Astra 3 k SAT1 - automatické vyhledání najde jiné programy než já chci tzn. Skylink nenajde(najde jiné než jsou na Astře 3) a přes ruční hledání např.12525, 11797 atd. je také nenajde. To platí i když nastavím Astru 3 na SAT2,3,4. automatickým vyhledáváním nalezené programy neodpovídají přiřazeným družicím.

Našel jsem Skylink na SAT4, ale to jsem měl všechny SAT1 až SAT4 nastaveny na Hispasat a vyhledávání pouze manuální.

Kde je problém?

Ty přednastavené satelity Astra 1, Hotbird atd. se dají nějak přenastavit? Nebo jde jen o to, přiřadit k jednotlivým SAT1 až SAT4 již tyto přednastavené satelity v určitém pořadí?

Jak dále píšeš
Meniť - editovať frekvencie jednotlivých transpondérov môžeš v položke Kontrola intenzity signálu pomocou číselných tlačidiel 0 - 9.

Zkoušel jsem to, a myslím si, že toto je pouze ke kontrole síly signálu a ne ke změně nastavení, nebo se pletu?
Navíc jsem tuto funkci také nepochopil protože např. na frekvenci 12525 mi tato kontrola ukázala sílu signálu 0 a přitom jsem ji potom na stejném satelitu při ručním hledání naladil.

Předpokládám, že když sílu sigálu zkouším na SAT1, tak když vyhledávám ručně na SAT1, výsledek by měl být stejný nebo se pletu? tzn. signál 0 neměl by ten program najít?

Tak nevím, vždy když si už myslím, že jsem tu logiku nastavení vyhledávání pochopil, tak v zápětí zjistím opak!

Díky za pomoc Martin

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 57
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nedá mi to a...

spravím ešte jeden pokus. ;)

@springer

Uvedom si, že označenie SAT1 je vstup prepínača DiSEqC 1, SAT2 je vstup prepínača DiSEqC 2, SAT3 je vstup prepínača DiSEqC 3 a SAT4 je vstup prepínača DiSEqC 4. Takže keď konvertor na Hot Bird 13°E máš zapojený do tela prepínača na vstup 1, v menu označené ako SAT1, tak v prvom riadku/kolónke oproti SAT1 musí byť zase len družica s označením Hot Bird 13°E a nie íná...
Keby bol Hot Bird zapojený do vstupu prepínača 4, v menu značené ako SAT4, tak bude v štvrtom riadku/kolónke. Vždy musíš mať LNB na príslušnú družicu, vstup do prepínača, označenie prepínača a označenie družice v zhode. Inak sa z toho nevymotáš. ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 057
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

Reakce na Barona

Píšeš cituji:
Ještě jsem si zapamatoval že v tov.nastavení je kmitočet 12525 H místo správně V(polarizaci) pro družici Astra 3A.Asi bug v softu v TV.

Přiřadil jsem vše dle rad, které jsem zde obdržel,
ale družice Astra 2 nemá žádný signál a tudíž nic nenaladím.
Ostatní 3 družice fungují.
Kde a jestli vůbec mohu na té TV Sharp případně přenastavit ty družice, které mohou být špatně od výrobce nastaveny.

Nevím co je bug soft.

Přede Vám děkuji a omlouvám se za hloupé dotazy

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Bug v softu je chyba programu,a ta Astra 2 má několik změn frekvenci,které výrobce Sharp v době výroby TV nemohl zachytit.Většinou hudební stanice FTA(volné).

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

A mohu ty chyby někde v TV opravit?
Mohu někde zjistit jak jsou jednotlivé družice od výrobce nastaveny?

Díky Martin

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

@springer

Si velký optimista, že chceš opravovať softwar...;)
Ak ti pri manuálnom vyhľadávaní nenájde programy od 11222 MHz (neviem doteraz akú máš veľkosť paraboly), nemáš správne nastavený konvertor na Astru 2, alebo v ponuke TV označenie Astra 2 nie je Astra 2 na pozícii 28,2°E, ale Astra 2C na 19,2°E, alebo chybný spoj na F konektore príslušného LNB, prípadne vstupu do prepínača a tých alebo môže byť viac... Ak však vylúčiš všetky tieto možnosti, pri manuálnom vyhľadávaní podľa jednotlivých TP : https://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/28e2/fta/
signál mať musíš...

"Mohu někde zjistit jak jsou jednotlivé družice od výrobce nastaveny?"

Môžeš to zistiť keď priradíš správnu družicu, dáš automatické vyhľadávanie a porovnáš parametre naladených programov s prehľadom na príslušnej družici...

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 057
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Velikost paraboly mám po oměření cca 87cm, na externím satelitu SD mi ale všechny družice vč. Astry 2 chodí. Myslím, že to bude tím, jak píšeš

v ponuke TV označenie Astra 2 nie je Astra 2 na pozícii 28,2°E,

divné ale je, že jsem vyzkoušel postupně přiřadit všechny družice, ale na tom diseqc SAT3 mi prostě nic nechodí.

Děkuji Ti, velmi jsi mi pomohl
Martin

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Už jsem ti několikrát napsal, aby si koupil relé EMP 164. Jestli tedy opravdu chceš, aby ti SHARP chodil...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 57
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra