Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Jiné placené TV

O2 začíná investovat do infrastruktury

V posledních několika dnech jsem tady u nás na maloměstě zaznamenal nečekanou revoluci. Používám VDSL internet od O2, standardní balíček za 500 měsíčně. Vzdálenost od ústředny 200 metrů. Stahuju normálně pilotní díl k jednomu seriálu a koukám, že to běží nějak divně rychle. Stabilní maximum je 22 Mbps a nikdy jsem nenaměřil více. Klient mi ale ukazuje najednou rychlost 30 Mbps. OK ... Další den se rychlost stahování zvýšila na neuvěřitelných 52 Mbps, což potvrdilo i měření na serveru Speedtest. Schválně jsem se tedy pro zajímavost připojil přes VPN do USA a to naměřené číslo ani nebudu psát, protože by tomu stejně nikdo nevěřil.
Až teprve potom jsem objevil tohle a napadlo mě, že tam nejspíš bude nějaká souvislost. Nová doba? Dočkají se zákazníci O2 TV a O2 internetu konečně kvalitního připojení?
www.cnews.cz/o2-chce-zdvojnasobit-rychlost-vdsl-predsune-dslamy-nasadi-vektorizaci

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

To jsou akorát bláboly. Pokud to někdo myslí vážně, tak to udělá a nabídne do reálnýho provozu. Ale ne nějaký smyšlenky co všechno budeme dělat a bla bla bla a skutek utek.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Jestli to není náhodou to, co právě pozoruju na své přípojce :)))
To bude asi to nasazení do reálného provozu.

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

toothpick

Uz jsem ti jasne psal, ze predsunute dslamy se pouzivaji pro uzivatele daleko (kilometry) od ustredny. U tebe zcela jiste nikoliv. A vectoring se zatim u O2 nepouziva vubec, pouze se to testuje (ne na uzivatelich) a zadny router od O2 to nepodporuje. Alespon zatim, je to vec co se da doplnit novym firmwarem.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Vektoring je zcela běžná záležitost na zvonkodrátu, stačí juknout do Německa. Jaké rychlosti bude O2 nabízet lze najít na stránkách Cetinu. Problémem pro ně asi teď bude, když budou na tom DSLAMu i zákazníci jiných operátorů.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Vektoring se pouziva vsude mozne, ale u nas bohuzel nikoliv a O2 ani neni schopno rict, kdy s tim zacnou.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Není důležitý, jaký rychlosti bude nabízet. Je důležitý, jaký rychlosti NABÍZÍ. To zajímá zákazníka teď, když má o přípojku zájem a ne story nějakýho ředitele, kterej to tam beztak chce jenom doklepat do důchodu.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Mě osobně vůbec nezajímá čím to je, že se rychlost zvýšila o 150%. Ani nevím jak bych to měl zjistit. Můj VDSL modem už je starší, ale mám v něm poslední dostupný firmware ze stránky O2.

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

aktualni rychlost pripojeni je videt v interfacu routeru, v browseru napis 10.0.0.138 a tam uz se k tomu nekde doklikas, routery co to podporuji tam maji i zda je aktivni g.vector ci ne

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Me to taktez nezajima,nebot tento provider zde po leta proklamoval jakesik svoje splantane teze :)) .V realite veci vezdejsich jsem se v praxi z teho malem zblul,totiz,kdybych si nezavdal radne kvalitni der sliwowitz 52% :))

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Line standard: VDSL2
Downstream actual data rate (kbit/s): 56174
Upstream actual data rate (kbit/s): 10239
Downstream attainable data rate (kbit/s): 58092
Upstream attainable data rate (kbit/s): 22172

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:02 začínáinvestovat do infrastruktury

Tak tedy nevím,ale u mne se nic nezměnilo nevím ale platím Internet Optimal kde je až 20Mb/s a já jsem od ústředny 4000 metrů/4km/ a mám příjem jen 2,92 Mb/s.Musel jsem proto zrušit i 02TV.Nyní mi 02 nabízí bezdrátový internet 4LTE kde mohu přijímat až 20Mb/s.Když jsem jednal o tom aby byla posílena ústředna tak mi bylo sděleno,že je to finančně náročné.Mé bysliště je na vesnici v podhůří Jeseníků.Všem co mají takou rychlost zavidím.

sono
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 108
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Jestli chcete vidět masakr vašeho O2 připojení, tak si pusťte tohle video na Youtube a nastavte na liště maximální možnou kvalitu. Je to taková hračka s virtuální realitou, dá se tam volně otáčet kamerou po okolí.
https://www.youtube.com/watch?v=gQEyezu7G20

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

máš v modemu stále profil 17a? nebo už nový?

janse
Registrace: 10/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

VDSL standard: Profile 17a

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

VDSL Profile: Profile 17a
VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 2.298 Mbps 24.200 Mbps
Actual Net Data Rate: 2.239 Mbps 24.128 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 15.0 dB 9.4 dB
Actual Delay: 2 ms 8 ms
Transmit Power: 5.9 dBm 14.5 dBm
Receive Power: -12.7 dBm -9.2 dBm
Actual INP: 1.0 symbols 3.0 symbols
Total Attenuation: 18.7 dB 23.7 dB
Attainable Net Data Rate: 6.412 Mbps 29.672 Mbps

janse
Registrace: 10/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

jsem asi 800m od DSLAM...

janse
Registrace: 10/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

O2 stojí za bačkoru

No vidíš, minulý majitel měl pevnou linku a já o ni bojuji jak za komunistů a přestože mám dráty do domu, není volno na ústředně. Rv

Až nabudeš jakýchkoli vědomostí, bez činu jsi hloupý

juzek
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 2 651
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Pro tyhle rychlosti kolem 50 Mbps už stejně není žádné praktické využití. Já jsem měl problémy s českým HBO GO, takže mě potěšilo, že žádné nejsou.
Sledujete na Youtube 4K videa? (většina ne)
Vyřeší to buffering u sportovních přenosů? (nevyřeší)
Vadí vám, že stahujete film 30 minut místo 15 minut? (nevadí)

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

mě by se líbila ta rychlost tvého uploadu... a down klidně nechat na 20... tak že nejlepší by bylo 20/10

janse
Registrace: 10/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Hlavní smysl této chystané akce bude v tom, že zákazník si konečně bude moci pustit večer Youtube v HD kvalitě. A že si může v klidu bez obav předplatit HBO GO a v budoucnu Viaplay nebo český Netflix.

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

http://www.digizone.cz/clanky/o2-prostrednictvim-firmy-cetin-vyrazne-zvysi-kapacitu-prenosovych-siti/

janse
Registrace: 10/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Já mám internet od t-mobile asi 22mbps a s youtube ve full hd nemám problém

VU+UNO 4K se VTi , Xtrend ET8000 HD (2 x DVB-S2) OpenATV 6.3 ,Samsung UE40C7000 , Samsung UE65NU8002, Denon AVR-X1600H + Polk T50, T30, T15

miky
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

O2 sama přiznává v diskuzi na svých stránkách, že v primetimu omezuje některé datově náročné služby. Není v tom zlý úmysl, ale je to jediný způsob jak dostat internet v rozumné kvalitě ke všem uživatelům.

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

"Není-li v ceníku služby uvedeno jinak, O2 si vyhrazuje právo uplatnit na účastníky užívající Službu na protokolu PPPoE ŘÍZENÍ DATOVÉHO TOKU v síti, zejména pokud dojde k přetížení sítě v páteřních spojích."

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

@toothpick

"O2 sama přiznává v diskuzi na svých stránkách, že v primetimu omezuje některé datově náročné služby. Není v tom zlý úmysl, ale je to jediný způsob jak dostat internet v rozumné kvalitě ke všem uživatelům."

píše jeden z největších sosačů na českém internetu. Proto by mě zajímalo, kolik dat "spotřebuješ" za měsíc či za den.

jirkabe
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 281
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra