Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi nic

Jelikož mě jeden z mých combo přijímačů odešel do věčných lovišť, rozhlížím se, co je na trhu. Asi nemá v dnešní situaci smysl kupovat něco, co nemá HEVC, protože se s ním má začít už letos. Dále bych požadoval 3 karty na zasunutí, nebo minimum je alespoň dvě. A v neposlední řadě VFD dispej, abych mohl poslouchat i rádia přes zesilovač, bez zapnuté televize.
Jsou takové přijímače, ale na moje požadavky zapnout a koukat, není nějaký VU 4k nutný.
Rád bych něco ve "střední třídě". Něco jako je v DVB_T třeba Golden Media 9080, Unibox 2, Ab cryptobox 652 combo, Feguson Ariva 252....atd....prostě něco kolem 3-4 tis.Kč.
Nechápu, proč všichni výrobci spí, a ti, co nespí, tak jim chybí displej, a dají přístroji jednu jedinou čtečku, což je absolutně nedostatečné.
Mám dál čekat, a být v naději, nebo má někdo nějaký tip?
Děkuji...

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Smím se zeptat,co ta přechodová síť nabídne za kanály?Minimálně rok je ještě čas......mít na chalupě 8 družic....,tak nevymýšlím pozemák...a ještě kombo....dej satelit zvlášť a pozemko budeš mít v televizi....nechápu proč na chalupě 3(Tři) CI sloty........ Rv

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi.

inac je uz aj dreambox 525 combo dvb-s dvb-t,len ho nikde u nas nevidim v predaji

dreambox 800 hd

lubo540
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lubo540

tak tim je to vyreseny 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

kup si jedině tohle

Octagon SF4008. Má dva satelitní a jeden pozemní tuner T2, HEVC, čtečku i CI, interně jde osadit HDD, má displej, pěkný ovladač, zkrátka úplně vše, co si člověk může přát. Začal se prodávat v Německu pár dní před Silvestrem, během nějakého toho týdne bude i u nás. První firma co ho zařadila do nabídky, tak za přijatelných 7290 Kč. Nejsou to tři litry, pokud chceš tak laciný, tak to má vždy nějaké kompromisy. Třeba chybějící CI, mizerný ovladač, horší obraz, bez displeje, bez interního HDD.

jindra7
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 272
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kamil_k4

V čtečce se Skylink Digital kvůli základu v HD, a CI slotu je Freesat medium HD na to ostatní-ideální kombinace pro mě. Třetí slot chci pro strýčka příhodu...nikdo neví, jaký bude vývoj, a jestli se nebude v budoucnu hodit na cokoli...

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Když poradíš kde na 23.5E na kartě s Sk regionem naladím např. Joj Family, TV Morava nebo Óčko Gold toš budu moc rád.
Ale v globále je taková diskuze zbytečná, on potřeboval poradit typ přijímače a ne poslouchat geniální rady typu na pozemák se vybodni.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kamil

Jedna síť by měla být jen pro ČT, druhá by měla obsahovat to samé, co je nyní v muxech 2 + 3. Více mi není známo.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Tak ten Octagon SF4008,je fakt paráda. Ten by vyhovoval až na 2 věci:
1. nejsem si jist, jestli by tahle cena prošla schvalovacím řízením velitelky domácnosti ???
:bigeyes: :bigeyes: ;P ;P
2.Bohužel na něm nikde nevidím žádný analogový zvukový výstup. Ani kompozitní, ani redukční-sluchátkový.
A to by byl problém, protože spolu se satelitem bych musel měnit i starší, ale výkonný zvukový mini systém se zesilovačem.

Ale určitě by se hodil domů, kde už je taky zastaráno, a optikou samozřejmě vybaveno... R^

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Ta jednička bude asi větší problém. :lookaround:

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Správná odpověď.
Máš 100 bodů, a postupuješ do dalšího kola, bez ztráty "desítky"
:laughing: :laughing:
Ale stejně mě hlava nebere, proč třeba u Golden Media mohli před lety udělat combo přijímač, na 4 karty, s kvalitním bodovým displejem za cenu 3.000kč, a dnes je to problém...?
Použiju stejný základ, navýším flash, dám HEVC tuner, a ovládnu trh...fakt ty výrobce nechápu.
A argument, že šetřili na kvalitě asi neuspěje, protože u mnohých z nás jede dodnes. :fuming:

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

@palermo67

dekódování HEVC bys asi s tím stejným základem (ALI procákem) dohromady nedal :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 285
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

navíc se dnes i všechno levné cpe do malých krabiček... velká krabice by se dnes špatně prodávala...takže 2xčtečku + 2xCI dnes v ničem nenajdeš

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 285
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

tvl, co to máte doma za ženský??
Ty se jí musíš ptát na investici za 8 tisíc? Prostě to koupim a nic jí nebulíkuju.
Kristova noho.. :)))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

A co toto levné combo už jste viděli?

Opticum Sloth Combo Plus
https://www.opticum-gmbh.de/hdtv-ip-receiver/opticum-sloth-combo-plus/
U nás se zatím neprodává. V DE se dá sehnat za cca 60€. Koupil jsem si jeden na testy. Soft MCAS od Poláků umí ICE i Fastscan SKYLINK. Špičkový 12bit obraz- kam se hrabou AMIKA. A to nejlepší umí i stream programu do PC- plugin do VLC. Budou dělat i s CI slotem. Hodně dobrý box.

VU+ SOLO 4K (2xDVB-S2+ DVB-T2/C HEVC), EDISON OS NINO+ Combo (DVB-S2+ DVB-T2/C HEVC), Toroidal T90 1W-19E-23E, 49" 4K Panasonic.

jkaval
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Pokud to bude s CI+, pak to bude zajímavé. V DE se to dá předpokládat. Díky za info.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

BIDLO@ Píšeš o něčem jiným než já. Moje první připomínka byla k tomu, proč někdo za každou cenu shání jakýsi komba s HEVC. A když už je řeč o SK regionu, tak pro JOJ Family si buď přepnu na CZ nebo dám rovnou druhou kartu. Rozhodně lepší pak u Skylinku koukat na JOJ Family HD, než na ten humus co leze z muxu 4. TV Morava a Óčko Gold je pak k pousmání, protože když budu mít opravdu zájem, tak si to naladím přímo v televizoru a opět žádný kombo nepotřebuju (a nějaký archaický TV bez digitálního tuneru nevedu, to jenom pro úplnost, protože nejsem fanda do muzeálních kousků :D).

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Ano, program na joj family je opravdu uzasny....

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Pro mě o chlup lepší, než na klasický JOJ :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

No vidíš, já zas nechápu čemu se stále divíš. Prostě mu jedno Combo na které byl zvyklý odešlo a protože je na něj už zvyklý, tak ho naprosto logicky chce nahradit jiným a pokud je to možné tak už s HEVC.
A dvě karty na Skylink? Na to už dneska zapomeň, tahle móda se s výjimkou pár nadšenců už nikdy nevrátí. A abych každou chvíli kvůli programu přehazoval regiony? To si doufám děláš srandu. Na Family občas kouknu na staré české filmy a k tomu je mi HD určitě víš na co.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Obávám se, že právě tahle móda dvou karet u Skylinku bude aktuálnější než kdykoliv dřív. A na pozemák nesázej, až to stát přestane dotovat po skončení přechodových sítí, tak půjde všechno komerční do kódu nebo to skončí úplně.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

Mutant hd51,ale jen 2 sloty ,pokud vyleze i u nás- DM525 hd combo,taky jen 2čtečky,proto uvažuji o evolve venus na poláky/usb 2x tuner/,mám pozemku a kabel-proto šel sat.z domu,3x signály je už přece jen moc,ten venus by měl jít sdílet přes tvheadend na multimedium,tj.prakticky 4tunery-5tý v tv. :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

jo vono to zas nema tu sachtu ta 525 tak holt tam flaknu HDBox9105+ a bude to bez T 😃

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

JAM FM

jakou šachtu,dm 525hd má čtečku i slot pro CI+,/520 MÁ JEN ČTEČKU/-čti pořádně! :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

vzdyt tam pises - DM525 hd combo taky jen dve ctecky.! tak jak je to.? navic tu 525 s2t2 jsem jeste nikde nevidel a to ani na hmsat 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chci koupit combo DVB-T HEVC-není ke koupi...

u 525s2 pisou 1xCA a 1xCI 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra