Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
08.10.2007, 15:02.00

Emu na SS2

Prosím o info: 1. jde na SS2 nějak solidně amatérsky zprovoznit EMU?A jde i DIGI TV.?
2.Švagr má nějakého dreamboxe, chce ho dát pryč.Dle toho, co jsem zde četl je to složitý přístroj.Má cenu ho kupovat pro amatera?Nějaké znalosti o PC mám, ale Linux nic.
uživatel
algec
08.10.2007, 15:19.17

RE: Emu na SS2

1. Ano. Pluginy např. S2emu nebo vplug.
2. Nevím. Není to plug and play. Ale když ho švagr měl, tak ho snad umí ovládat. Pro technicky myslícího člověka s dobrým poradcem to není neprůchodné. Není to přijímač, který funguje bez pochopení toho, oč v počítačové technice jde. Samotný linux příliš znát ani nemusíš. Ale telnet, ftp, ip adresy, sítě, atributy souborů, adresáře a jejich struktura a smysl, asi potřeba jsou - i když nikoliv pro ovládání. Ovládat dobře nastavený drembox zvládne i desetiletá holčička. Nastavit ho ale určité znalosti vyžaduje. Drembox je přijímač pro sdílení, pokud nesdílíš, jsou levnější a jednodušší přijímače, které zvládnou úplně všechno, co DM.
uživatel
Antonín
08.10.2007, 18:53.27

RE: Emu na SS2

Dík.Švagr ho měl od prodejce pro sdílení UPC.Řekli mu, že je to legální, pak se dozvěděl že nikoliv a přestal jim to platit.Teď ale chce Digi Tv a dream je mu nanic, protože je doktor a z techniky neví nic.Tak jsem si myslel, že ho od něj koupím a zkusím nějak zprovoznit.Já ovšem sdílet také nehodlám.Jen EMU.
uživatel
algec
08.10.2007, 19:24.03

RE: Emu na SS2

No a?
uživatel
Antonín
08.10.2007, 19:37.58

RE: Emu na SS2

No a protože tomu nerozumím, tak jsem se ptal jestli to dokážu zprovoznit, teda ten dream, a EMU v něm.Jinak spíše preferuju SS2 kartu.
uživatel
algec
08.10.2007, 19:51.44

RE: Emu na SS2

Ale to je jenom na tobě, co se si schopen naučit. Není to Schrodingerova rovnice, aby se to nemohl naučit každý.
Otázka je kolik ti vezme času. Týden? Měsíc? Rok? Dva? Pět let?
Závisí na tom, co už víš, například o termínech, které jsem už napsal. Každopádně na konci nebudeš vidět o jediný program navíc, než na každém přijímači s emulací.
btw: S tou SS2 to taky není úplně plug and play...
uživatel
Antonín