Quantcast

Bazar

Nápověda a FAQ

Je podání inzerátů na webu parabola.cz skutečně zdarma?
Vložení inzerátu do sekcí Prodám, Koupím i Vyměním je zcela zdarma. Jde o službu pro naše čtenáře, kteří se hodlají zbavit nepotřebných komponent pro satelitní, terestrickou či kabelovou televizi nebo hledají levně komponenty.

Jak probíhá proces k publikování inzerátu?
Čtenář vyplní příslušná pole ve formuláři. Na jeho e-mail přijde zpráva, která vyžaduje schválení vloženého inzerátu uživatelem. Po jeho schválení je inzerát na seznamu čekajících k publikování. Redakce Váš inzerát do několika hodin zveřejní.

Jak mohu upravit kontaktní údaje či text inzerátu?
S ohledem na skutečnost, že všechny inzeráty v sekci BAZAR podléhají autorizaci, nelze dodatečně měnit kontaktní údaje či text inzerátu. Pokud potřebujete změnit podobu inzerátu, podejte nový inzerát. Podání inzerátu je zdarma.

Jak smazat inzerát?
Pokud jste přihlášen k uživatelskému účtu, můžete své inzeráty smazat pohodlně z našeho rozhraní. V případě, že podáváte inzerát jako neregistrovaný uživatel, dostanete při podání inzerátu link pro smazání inzerátu. Smazat inzerát můžete kdykoliv po jeho podání ať už z důvodu chyb v textu inzerátu nebo z důvodu prodání nabízených položek.

Kdo může posílat fotografie do Bazaru?
Fotografie do sekce Bazar mohou posílat všichni uživatelé přihlášení ke svému uživatelskému účtu na webu parabola.cz. Fotografii je možné vložit jen k inzerátům do kategorie Prodám.

Jaké jsou požadavky na fotografie?
Každý přihlášený uživatel může podat inzerát s jednou fotografií (je to limit). Velikost souboru musí být do 1 000 000 bajtů. Povoleny jsou jen fotografie ve formátu JPG a výhradně vlastní fotografie!

Jak dlouho bude můj inzerát zveřejněn?
Všechny inzeráty ve všech kategorií (Prodám / Koupím / Vyměním) jsou zveřejněny na dobu 4 týdnů. Uživatel může svůj inzerát stáhnout z webu parabola.cz i dříve. Při vložení inzerátu na stránky parabola.cz obdrží i instrukce a odkaz pro smazání inzerátu.

Co je to Umístění inzerátu?
Při vložení inzerátu uživatel musí uvést Umístění inzerátu - buď Česká republika nebo Slovensko. Pod tímto pojmem se rozumí, ve které zemi položku prodává. Je to cenná informace pro případné zájemce o Váš inzerát s ohledem na výši poštovného.

Objeví se můj e-mail v/u inzerátu?
Nová verze aplikace Bazar již NEZVEŘEJŇUJE Vaši e-mailovou adresu. Prakticky na celém webu parabola.cz (i v diskusních místech) je nyní publikování e-mailové adresy zakázáno. Umístění e-mailové adresy do těle inzerátu je rovněž zakázáno!

Jak mne tedy mohou zájemci o prodávaný výrobek kontaktovat, když se nemůže veřejně uvést e-mail?
Je to jednoduché: zájemci o koupě nabízeného zboží budou kontaktovat prodávajícího přes webový formulář. Prodávající dostane Vaši zprávu na e-mail. Prakticky stejný postup je i v případě prodeje a výměny.

Bude zveřejněn můj telefon u inzerátu?
Pokud vyplníte pole Telefon, bude zveřejněno Vaše telefonní číslo pro možnou přímou a rychlou komunikaci s kupujícím/prodávajícím.

Podal jsem si u Vás inzerát a stále jej na webu nevidím...
Jak již bylo uvedeno ve druhé odpovědi, musíte svůj inzerát autorizovat (viz. informace, které po vložení inzerátu obdržíte na e-mail), následně bude inzerát autorizován a publikován redakcí. Pokud celý tento proces nebyl dokončen, je možné, že inzerát nebyl publikován z důvodu porušení podmínek použití (viz. levý sloupec).